Wie bepaalt eigenlijk wat een 8k-televisie allemaal moet kunnen? Dat lijkt een simpele vraag, maar dat is het niet, want de industrie is nog flink aan het bakkeleien hierover. In deze aflevering van de podcast duiken we dieper in alle ontwikkelingen rondom tv-technologie.
Daarbij behandelen we niet alleen 8k, maar ook framerates. Want hoewel de modernste tv's beelden met wel 120fps kunnen weergeven, kijken we onze films nog steeds in 24fps. Waarom is dat eigenlijk? En verwachten we dat hier ooit verandering in zal komen? En als we dan beeld met 24fps kijken, doen we dat dan met of zonder allerlei beeldverbeteraars ingeschakeld? De meningen aan tafel zijn daarover verdeeld en als je het vraagt aan de UHD Alliance is het antwoord simpel: ze moeten uit. Daarom komen ze met met een speciale modus, die vanaf volgend jaar op sommige tv's moet zitten. Zitten we daar op te wachten?
Ook hebben we het over de Switch Lite, die niet kan switchen, maar wel gelijktijdig met een Zelda-remake is uitgekomen, waar Sim erg over te spreken is. Arnoud is onder de indruk van de Mi Mix Alpha, een nieuwe telefoon waarvan het scherm bijna 360 graden rondgaat en Wout is nadat hij een tijdje een grote smartphone gebruikt heeft helemaal om en van plan zijn kleine telefoon vaarwel te zeggen. Ook hebben we het nog over ruimteobjecten die naarstig dicht langst de aarde scheren en de juridische kwestie waar Valve in Frankrijk in verwikkeld zit. Volgens de rechter moet Valve het mogelijk maken om games op Steam door te verkopen, maar Valve is het daar duidelijk niet mee eens.
00:00 Opening
01:07 Aardscheerdersdetecteerders
08:27 De nieuwe Switch switcht niet
14:06 Arnoud zag de telefoon van de toekomst
20:34 Wout zegt de kleine telefoon vaarwel
23:21 Kunnen we binnenkort digitale games doorverkopen?
29:36 Wie bepaalt wat 8k is?
36:24 Beeldverbeteraars: aan of uit?
44:33 Waarom zijn films vrijwel altijd 24fps?
56:59 Sneakpeek
Hoe kan ik de Tweakers Podcast beluisteren?
Elke aflevering wordt hier op de site geplaatst als een .Geek en het overzicht van alle afleveringen vind je hier. Luister je liever zonder je pc of laptop, dan heb je de keuze uit een heleboel Podcast-apps voor je telefoon of tablet. Voor iOS is er natuurlijk Apple Podcasts, maar ook OverCast, iCatcher, PodCruncher en CastBox zijn populair. Op Android zijn AntennaPod, Podcast Addict en PocketCasts populaire apps. Voor Windows Phone kun je terecht bij de ingebouwde Podcasts-app, of bij GroverPro. Voor al die apps geldt dat je ons kunt vinden door binnen de app te zoeken op 'Tweakers Podcast' en je te abonneren. Datzelfde geldt ook voor Spotify. Tot slot kun je de afleveringen terugvinden op YouTube.