Half-Life 2, Portal en Left 4 Dead 2 zijn speelbaar in 4k op Xbox One X

Bij gebrek aan Half-Life 3 kunnen fans van de serie die over een Xbox One X beschikken het tweede deel nu nog eens spelen in 4k-weergave. Microsoft heeft de Xbox 360-versies van The Orange Box met daarin ook Portal en Left for Dead 2, backwards compatible gemaakt.

Microsoft heeft niet alleen de verzameling The Orange Box, maar ook de losse games Portal: Still Alive voorzien van verbeteringen voor de Xbox One X. Spelers kunnen de originele Xbox 360-schijfjes gebruiken, of de games digitaal aanschaffen.

Omdat Microsoft van een emulator gebruikmaakt om de Xbox 360-games op de Xbox One X te spelen, kunnen er grafische verbeteringen doorgevoerd worden. De games worden op een hogere resolutie gerenderd, maar maken nog wel gebruik van de originele assets. Er zijn dus geen textures met een hogere resolutie.

Niet alle games die Microsoft backwards compatible maakt krijgen grafische verbeteringen op de Xbox One X. Momenteel geldt dat voor 21 titels, inclusief de nieuwe Valve-games. In totaal zijn er 518 Xbox 360-games backwards compatible gemaakt met de Xbox One.

Door Julian Huijbregts

Nieuwsredacteur

19-10-2018 • 11:22

64

Reacties (64)

64
63
25
2
0
33
Wijzig sortering
Is het waard om xbone x te kopen? Mijn scherm is 1080p alleen ik had gelezen dat je spellen op 60 fps kan draaien en de standaard xbone haalt max 30 fps. Dat klinkt als een enorme nadeel met multiplay games.

Denken jullie ook dat er veel korting zal zijn met blackfriday. Lijkt me wel lache om een xboxe x met red dead redemption2 te kopen.
Het is nog steeds aan te raden, snellere laadtijden en veel games halen 60fps in pllaats van 30-40. dat je geen 4k hebt staat er los van, heb zelf ook een 1080P scherm en ben ook geswitched van one naar een x.
Als je 60 fps hebt met multiplay, dan is het toch niet eerlijk meer tegenover de normale xbone spelers die maar 30 fps halen?

Bedankt voor de reacties.
vergis je FPS niet met tickrate, dat je beelt zelf vloeiender loopt wil nog niet zeggen dat je connectie met de server beter is.
Ik heb een ps4 pro met 4K scherm. Maar zet alle games die de pro ondersteunen op 1080p met betere framerate. Het verschil tussen 4K en 1080p is zo immens klein dat ik de hele 4K hype niet zo begrijp.

De framerate van 30 naar 60 is wel een verandering die noemenswaardig is. Zou die Xbox one dan ook altijd kopen voor de betere framerate en niet de resolutie.
Half-life blijft zo'n top serie.
Zeker op 4k prima (her)speelbaar...
En met evt. mods(pc versie) is het nog steeds erg mooi.
Ja geweldig verhaal ook.
Echter kan ik het spel meestal maar een half-uurtje spelen, om vervolgens de rest van de dag kots misselijk te zijn. Ik heb begrepen dat die te maken heeft met de field of view, schijnt dat er een klein percentage gamers hier ook last van heeft.

Erg jammer.
je kunt het aanpassen hé. In de command console en online kun je er meer over vinden. Wel jammer dat je idd misselijk wordt van lage FOV. Dat zou dus ook betekenen dat je geen firstpersonshooters kan spelen op console. Aangezien die altijd lage FOV hebben.
Ik word juist beetje misselijk van hoge FOV omdat het beeldveld dan zo vervormd (dat terwijl ik vroeger heel veel quake en unreal tournament heb gespeeld).
Dat kan ook te maken hebben met de afmeting van en afstand tot het scherm. Als de fov te veel afwijkt van de hoek die het scherm met je ogen maakt (de hoek tussen de invallende lichtstralen van uiterst links en uiterst rechts op het scherm) dan ziet dat er raar uit voor je brein. Als die hoek gelijk is dan ziet het in principe uit alsof je door een raam kijkt, maar bij grote afwijkingen is het alsof de wereld helemaal vervormt voorbij dat raam.
Dat is ook de reden waarom de fov op consoles meestal lager is, omdat mensen verder van een tv zitten dan van een monitor (en het formaat dat niet geheel compenseert in de meeste gevallen).
Ik wordt in sommige games ook misselijk maar dat heeft dan te maken met head-bobbing die te overdreven hoog staat.
Ja dat heb ik ook als er teveel head bobbing in een fps zit, word ik zwaar misselijk van.
Voor het eerst dat ik dat meemaakte was bij No one Lives forever 2, door spelen totdat ik groen geel zag wat al binnen het uur was, spijtig dat ik die ook nooit heb kunnen uitspelen hierdoor (staat nog steeds op de planning haha, 20 jaar om een spel uit te spelen).

Vorig jaar Singularity gekocht na goede reviews gelezen te hebben, man man wat werd ik misselijk van die head bobbing in die game.

Gelukkig meeste FPS'en geen last van, dus schade is beperkt.

[Reactie gewijzigd door Turismo op 24 juli 2024 12:24]

Het helpt om verder van het scherm te gaan zitten merk ik nu ik tegenwoordig via een steamlink aan mijn tv speel.
Goed idee! Heb sinds dit jaar een Steam Link uit de Steam sale, kan ik Singularity nog een kans geven, want het spel was verder wel heel goed (beetje ala Half-life 2).

[Reactie gewijzigd door Turismo op 24 juli 2024 12:24]

Haha ik heb dat met het zogenaamde Blur motion effect, bij oa Horizon 4 staat dit ook aan wanneer je de game op quality mode (xbox one x) hebt staan, na een paar minuten hoofdpijn/duizelig. Zo zet ik bij alle games waar Blur aanstaat deze gelijk uit en dan is voor mij het probleem opgelost (bij Horizon 4 gaat Blur uit zodra je voor performance mode kiest op de One X).

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 24 juli 2024 12:24]

Helaas behoor ik ook tot die kleine groep, heb half-life 2 hierdoor helaas nooit kunnen uitspelen. Denk dat ik het 4-5x een kwartier heb kunnen spelen en toen was ik er helemaal klaar mee om steeds misselijk te worden. Hetzelfde overigens tegenwoordig met Fortnite, helaas hierdoor ook geen game voor mij.

Zou het graag nog een kans willen geven op 4K op groot scherm, hopelijk maakt dat een verschil O-)
Anoniem: 669783 @Tiny19 oktober 2018 12:09
Mijn vriendin had dit met de Turing test heel erg. Je kunt echt wagenziek worden van games.
Ik had altijd hetzelfde, en als ik de FOV aanpas naar een hogere waarde heb ik nergens meer last van!

Maar ik ken het, ik werd gewoon fysiek onwel tijdens het spelen van HL2, maar na de FOV fixes kon ik het gewoon weer spelen.
Zelf heb ik hier ook veel last van bij games. Wat bij mij hielp was default_fov op 90 te zetten.
Had ik vroeger ook met Quake (en dergelijken), maar ik was te eigenwijs om te stoppen en wende er langzaam aan. Pas Gary's mod met vrienden gespeeld en daar had ik het ook bij, maar nu neem ik niet meer de moeite om er aan te wennen.
Ik heb er alleen last van als ik maanden geen fps heb gespeeld. Maar zodra ik weer begin kan ik na een paar dagen weer uren zonder problemen spelen
Yup... Dit nieuws brengt mij op een idee. Ik ga ze nu even installeren op mijn PC; HL2, Ep. 1 en 2. De aankomende tijd maar weer eens even spelen!

Mijn zoon speelt The Orange Box op zijn Xbox One S. Toch mooi dat deze oude juwelen opnieuw speelbaar worden gemaakt op de concole.
"We zijn der vet mee"...

Maar goed, we gaan discussie niet terug op ;-) Vraag me af of er nog geld te verdienen is met deze nieuwe releases... Want je investeert toch ook geld/tijd/energie in het beter maken van deze releases ?
Dus moet er toch nog altijd (veel) volk zijn die deze koopt ?
Dat vraag ik mij bij heel veel games ook af, behalve bij deze.

Dit spel is zo idioot veel besproken op internet en wordt zo vaak naar verwezen door mensen met allerlei voorbeelden. Kan mij gewoon niet voorstellen dat iemand niet op een bepaald moment benieuwd wordt waar al die verhalen over gaan.
Ik weet inderdaad nog goed, dat ik constant dacht ''Wtfuck is Halfe Life nou voor een spel?''
Tja, eenmaal gespeeld wist ik het dondersgoed :D
Anoniem: 736981 @Mosin19 oktober 2018 13:22
Tot op vandaag weet ik nog niet over wat het gaat. Wat ik wel weet is dat de fans op een vervolg wachten?

Misschien moet ik deze toch eens aanschaffen?
Het verhaal is mij eerlijk gezegd ook grootendeels ontgaan, maar deze reeks aan games is zooo vet! Deze game is sowiesoe een van de betere die ik gespeeld heb.
Wat ik me in zoverre nog kan herinneren over de game, is dat hij ook eindigde op een manier waardoor je wel een vervolg zou verwachten. Overigens lijkt het verwachtings patroon zo hoog zijn in mijn ogen, dat een derde deel alleen maar kan tegenvallen.
Het is een leuk spel maar denk dat je nu gaat schrikken van de graphics die zijn best oké maar niet meer van deze tijd.
Dus kan zijn dat het je gaat tegenvalllen. Zelf HL fan trouwens speel ze allemaal inclusief deel 1, de mods en natuurlijk black Mesa. Ook een aanrader.

[Reactie gewijzigd door ErikRo op 24 juli 2024 12:24]

Als het ze niks oplevert zullen ze het niet doen.

Het zal ze nog een paar verkopen opleveren gezien de prijs van tweedehands games stijgt vaak nadat ze backwards compatible worden met de XB1. Zelf merk ik dat ik toch weer een paar oude games ben gaan kopen.

Daarnaast zal het Microsoft indirect ook voordelen bieden. Denk aan het imago wat ze hiermee verbeteren (wat al een hele weg is gekomen sinds het pijnlijke 2013 voor Xbox) maar ook aan de kennis die ze opdoen. Deze kennis kunnen ze bijvoorbeeld gebruiken bij het loskoppelen van de hardware voor een eventuele verhuizing naar de cloud of als grondwerk voor Xbox Scarlet.
Is niet echt een nieuwe release. Als je het spel al had kan je het nu wederom "gratis" spelen, maar dan in 4K en met X enhancements. Wie het nog nooit gespeeld heeft kan het nu ook op zijn XO.
Kijk ze weten dus wat het cijfer 4 is, nu nog leren dat daarvoor nog een 3 zit :P
Ach stiekem hoort de resolutie 2k te heten, dus eigenlijk zijn ze toch weer bij 2 blijven steken :P
Totaal aantal pixels wordt met 4 vermenigvuldigt. 2 keer horizontaal (1920*2=3840) en 2 keer verticaal (1080*2=2160). Dit is in ieder geval de meest gebruikte resolutie onder de noemer 4k. Of misschien ik iets?
Wat hij bedoeld is dat bij 720 en 1080 het laagste getal gebruikt wordt om aan te duiden welke resolutie het is terwijl bij 4K juist het hoogste getal wordt gebruikt.
4k wordt ook gewoon aangeduid als 2160p hoor.
Hetgene wat je mist, is de grap |:(
Ik denk dat hij HL3 bedoelt?
Dat weet hij best. Daarom zegt hij ook: dus eigenlijk zijn ze toch weer bij 2 blijven steken.
The Orange Box voor €20 is nog niet eens zo verkeerd. Nu met deze upgrade, helemaal leuk.
Anoniem: 221563 @slijkie19 oktober 2018 11:38
Of een tientje voor op schijf, kun je hem nog ooit doorverkopen indien gewenst ook ;)
Bij de game mania in de grabbelbak 5,- :) nog niet opnieuw gespeelt, meer voor de heb gekocht. O-)
Op marktplaats, eBay en 2ehands games winkels zoals de Game Mania kan je behoorlijk veel Xbox en 360 games kopen... Mooi dat ze dit doen :)

Bijvoorbeeld zit ik er aan te denken om een Xbox one-x te kopen voor alleen al de ssx snowboard game daar heb ik zo veel nostalgische gevoelens bij, geweldig was die game!

Jammer dat ook EA deze dood heeft verklaard.

[Reactie gewijzigd door solozakdoekje op 24 juli 2024 12:24]

En vaak in de sale voor een paar euro =)
Als je wacht op een summer/winter sale, dan heb je voor hetzelfde geld en vaak voor minder, alles wat het Half-Life labetje opgeplakt heeft gekregen, tot aan de opgekochte mods aan toe. Tenminste op PC dan, ik weet niet of de Xbox platform die sales ook kennen . . .
Zo een oud spel en grafisch nog o zo mooi, zelfs zonder 4k. :)
In hoeverre werkt de multiplayer dan nog? Het is namelijk lang geleden dat ik iemand met een wc-pot heb gekilled in HL2 deathmatch. En ook L4D moet natuurlijk online in coop te doen zijn...
Beetje jammer dat er weer aandacht komt voor een spel die door de developer al zeker 10 jaar links heeft laten liggen. Valve heeft hiervoor niets gedaan, het is Microsoft zelf die bezig is geweest ermee.

Wat mij betreft hadden ze het gewoon één op één de boel mogen overzetten en dat is mijn inziens al teveel. Het is leuk voor de fans, maar meer dan nostalgisch zal het niet worden. Zeker wanneer de concurentie Valve al lichtjaren voorbij is gegaan . . .
Omdat Microsoft van een emulator gebruikmaakt om de Xbox 360-games op de Xbox One X te spelen, kunnen er grafische verbeteringen doorgevoerd worden.
Is toch geen emulator? Ik dacht dat dit als een HyperV achtige machine draaide.
Xbox One heeft een x86 processor, terwijl de Xbox 360 een PowerPC processor heeft. Moet dus wel degelijk met een emulator worden vertaald.
Had halflife heel lang ongespeeld in mijn steamlibrary zitten, maar nieuwschierig geworden door alle verhalen die je zelfs na al die jaren erover hoort.

En moet zeggen, hij is best leuk. Meestal ben ik na 1 uur of maximaal 4 uur verdeeld over enkele dagen zat van een spel, deze heb ik wel wat vaker gespeeld (ver van uitgespeeld trouwens).

Disclaimer: niet op de xbox gespeeld, maar gewoon op een PC aangesloten op de woonkamer TV.
Tip: installeer de Cinematic mod ( http://cinematicmod.com/ ). De base game is leuk, maar de cinematic mod tilt het naar een hoger/moderner niveau kwa beleving op audio/visueel gebied :) Behalve de porno models, maar die kun je uitschakelen :p
Thanks voor de tip, ga ik zeker proberen. Zal nog even overwegen wat ik met de porno models moet ;)

Klikte zojuist door de site, maar zag zo snel geen install/setup howto?
Als het goed is zit er een readme bij de download. Easy setup. In de game settings kun je ( als ik het goed herinner ) de models aan/uit zetten kiezen wat je wel of niet van de mod of base game wilt gebruiken.
Ah op die manier, klinkt inderdaad eenvoudig genoeg. Wel luxe dat je vanuit de gamesettings alles kunt instellen. Ga dit van het weekend klaar zetten, leuk om straks te spelen vanaf de bank op dagen dat het vies weer is. Wat dat betreft heeft steam bigpicture wel impact gehad op mijn manier van gamen ;).

Bedankt voor de uitleg!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.