Nederlandse software-ontwikkelaars drinken gemiddeld meer koffie en andere cafeïnehoudende dranken dan vakgenoten uit andere landen. Dat zou blijken uit een enquête van Stack Overflow onder duizenden ontwikkelaars wereldwijd. Alleen Noren zijn nog enthousiaster met het inschenken van een bakkie pleur.
Gemiddeld slaan Nederlandse software-ontwikkelaars 3,04 bakkies troost of soortgelijke dranken achterover op een werkdag. De Noren drinken een slokje meer, 3,09 kopjes. In andere landen is dat al snel minder, blijkt uit de resultaten van een enquête onder rond 10.000 ontwikkelaars van Stack Overflow. Onze oosterburen in Duitsland delven het zwarte goud rond 2,44 keer per dag, terwijl ontwikkelaars over de gehele wereld gemiddeld rond 2,2 keer per dag een bakkie doen. Kleine nuance is dat de vraag in de enquête ging over alle cafeïnehoudende dranken en niet alleen koffie.
Wie een ontwikkelaar aan het koffie-infuus legt, houdt hem kennelijk ook tevreden. In de resultaten van de enquête staat dat Nederlandse software-ontwikkelaars na die uit Iran het meest tevreden zijn. Ook Noorwegen staat in de top van landen met meest tevreden ontwikkelaars.
Meer dan de helft van de respondenten in de enquête draait Windows op de desktop, terwijl OS X en Linux beide meer dan een vijfde marktaandeel hebben, veel meer dan ze hebben op de wereldwijde desktopmarkt. Ongeveer 1 procent van de respondenten heeft nog het antieke Windows XP op de desktop staan, terwijl 0,2 procent Vista heeft draaien.
Dit zou zomaar de werkplek kunnen zijn van een Nederlandse software-ontwikkelaar