Software-update: FastStone Image Viewer 8.4

FastStone Image Viewer logoFastStone Soft heeft versie 8.4 van zijn programma Image Viewer uitgebracht. FastStone Image Viewer is gratis voor thuisgebruik, klein en snel, en zit boordevol doordachte functionaliteit voor het bekijken van afbeeldingen en het uitvoeren van eenvoudige bewerkingen, zoals roteren (lossless voor jpeg), uitsnijden, vergroten en verkleinen, verwijderen van het rodeogeneffect, draaien van de foto om een scheve horizon te corrigeren, en aanpassen van kleuren, contrast en helderheid. De gebruikersinterface is meertalig en onder andere in het Nederlands te gebruiken. Ook kan het video's afspelen. In deze uitgave is onder meer dat het programma nu ook pdf-documenten en JPEG XL-afbeeldingen kan tonen.

Changes in version 8.4
  • Added support for PDF format, including the ability to view multiple PDF files in the Compare Images tool
  • Added support for JPEG XL (.jxl) format
  • Other improvements and bug fixes

FastStone Image Viewer 7.3

Versienummer 8.4
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website FastStone Soft
Download https://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm
Bestandsgrootte 11,85MB
Licentietype Freeware

Reacties (7)

Sorteer op:

Weergave:

Ook PDF nu! Dat gaat snel.

Een gratis alternatief was voor mij "SumatraPDF"

Hoewel kennelijk * wel doorontwikkeld, blijft deze gratis en fijne PDF viewer al jarenlang bij dezelfde versie.
  • Latest SumatraPDF pre-release build version 18454, built on 2026-05-21
Is Sumatra PDF nu nog wel nodig? Want 'weer een extra programma' . . .
Ik gebruik FastStone image viewer al jaren, dus geen extra programma voor mij :)
Voor een kleine donatie krijg je een code zodat zodat het programma op jou naam staat.
Heb ik jaren terug al gedaan :)
De gangbare browsers kunnen ook allemaal pdf openen. Laatst nog een pdf ingevuld met firefox. Niet helemaal zoals verwacht, maar het ging wel. Lang geleden sumatrapdf gebruikt. Vanwege het compacte formaat een ideale viewer. Helaas voor de maker zijn steeds meer programma's in staat om pdf's te openen waardoor sumatra 'overbodig' wordt.
Het is jammer dat je bij de latere versies nu af en toe een 'nag-screen' krijgt.
SumatraPDF kan ook ebook formaten tonen, vind ik wel erg handig. En book-mode is ook goed geregeld bij SumatraPDF, pagina 1 (cover) wordt in zijn eentje getoond en de rest met pagina's naast elkaar. Dit werkt bij Faststone niet, zover ik heb kunnen instellen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.