Versie 7.2.6 van Unraid is uitgekomen. Met dit besturingssysteem kan een server worden opgezet voor taken als network attached storage, applicatieserver en virtualisatiehost. Het is eenvoudig op te zetten en enorm flexibel met betrekking tot de gebruikte hardware en grootte van de harde schijven. Docker wordt gebruikt om functionaliteit toe te voegen en deze apps worden door een actieve community gevalideerd en onderhouden.
Voorheen had Unraid een eenmalige aanschafprijs die afhing van het aantal gebruikte harde schijven en ssd's. Basic stond tot zes opslagapparaten toe, een pluslicentie maximaal twaalf apparaten en bij Pro was dat ongelimiteerd. Dat is echter veranderd en voortaan moet dit jaarlijks worden verlengd om ondersteuning en updates te blijven krijgen. In deze uitgave is het zogenaamde dirty frag beveiligingsprobleem verholpen.
SecurityThis release contains one change: a Linux kernel upgrade to version 6.12.87-Unraid. The upgrade addresses CVE-2026-43284 and CVE-2026-43500, collectively referred to as Dirty Frag — a local privilege escalation vulnerability in the Linux kernel.
No other changes are included in 7.2.6. Due to the severity of this, all users are highly encouraged to update!
