Software-update: MusicBrainz Picard 2.12.2

GlaMusicBrainz Picard ssWire logo (75 pix) Versie 2.12.2 van MusicBrainz Picard is uitgekomen. MusicBrainz is een open content-muziekdatabase, die kan worden aangesproken om muzieknummers van de juiste tags te voorzien. Picard is het officiële programma om tags op te vragen, te bewerken en in te sturen. MusicBrainz Picard is open source en wordt ontwikkeld voor Linux, macOS en Windows. In deze uitgave is een sorteringsprobleem in de Windowsversie verholpen:

Bugfixes
  • Picard-2953 - Windows: Incorrect sort order in list views and search result

MusicBrainz Picard screenshot (620 pix)

Versienummer 2.12.2
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows 11
Website MetaBrainz
Download https://github.com/metabrainz/picard/releases/tag/release-2.12.2
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

27-08-2024 • 19:00

4

Bron: MetaBrainz

Reacties (4)

4
4
2
0
0
1
Wijzig sortering
Ideale tool. Ik heb mijn oude collectie hiermee opgepoetste en in Lidarr geladen. Geen mismatches meer.
Enige nadeel: niet alle nieuwe content van bepaalde artisten is (snel) beschikbaar. En samenwerkingen van artisten is onmogelijk te managen met deze software (en dus database). Sowieso is MusicBrainz als site erg complex en onlogisch (voor mij).
Het datamodel is enigszins complex, dat klopt.

Maar wat betreft samenwerkingen: bij tracks met meerdere artiesten staan ze toch gewoon allemaal genoemd? Je mag zelfs kiezen of het featuring/and/with/, of welke vorm van samenwerking dan ook is.
Wat is het voordeel van deze ten opzichte van MediaMonkey?
Ik ken MediaMonkey niet echt maar als ik even op de site kijk dan lijkt me dat een veel uitgebreider pakket dan dit. MusicBrainz Picard is eigenlijk alleen voor het taggen en het corrigeren van tags via de gelijknamige open database, het is geen muziekspeler.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.