Software-update: FreeFileSync 13.2

FreeFileSync logo (75 pix) Versie 13.2 van FreeFileSync is uitgekomen. Met dit opensourceprogramma kan een back-up worden gemaakt of de inhoud van twee verschillende locaties worden gesynchroniseerd. Het is beschikbaar voor Windows, Linux en macOS, is niet afhankelijk van zaken als Java of een .NET Framework en is bovendien licht in gebruik. De Windows-download bevat aparte 32bit- en 64bit-versies, en biedt ook de mogelijkheid om het te gebruiken zonder het te eerst installeren. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Changes in FreeFileSync version 13.2:
  • Complete high-DPI/Retina display support (macOS)
  • Prevent files from being moved to versioning recursively
  • Fixed tooltip line wrap bug for moved files (Windows)
  • Return first FTP parsing error when trying multiple variants
  • Allow file times from the future for Linux-style FTP listing
  • Fixed setting modification times on certain storage devices (Windows)
  • Fixed bogus "Sound playback failed" error message (macOS)
  • Fixed rename dialog text selection wobble (macOS)

Versienummer 13.2
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, macOS, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website FreeFileSync
Download https://www.freefilesync.org/download.php
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

23-11-2023 • 20:55

5

Bron: FreeFileSync

Reacties (5)

5
5
2
0
0
2
Wijzig sortering
Dit is precies waar ik naar opzoek was! Werkt erg simpel, automatische backups werkt via het saven van een batch file die je in de TaskScheduler van Win11 kunt automatiseren. Veel mogelijkheden, multi-platform, licht en opensource.
Gebruik deze FreeFile Sync al langere tijd, telefoon, en pc
zodra ik binnen kom en er een wifi tot stand komt gaat FreeFile Sync aan het werk.
Top app tot op heden
Als je het gescheduled gebruikt, moet je ook eens kijken naar SyncThing: uitvoering: Syncthing

Die werkt gewoon continu. En biedt ook diensten op (android) telefoons en tablets. Met dergelijke apparatuur kan ze zelfs werken op basis van gekoppelde wifi of dat ze wel of niet aan de lader ligt.

Maar als FreeFileSync voor jou goed werkt hoef je niet over.
Hoe werkt het als je een file terug wilt halen?
Hoeveel versies bewaard het?

Wan als ik notepad open en edit en safe en denk OOOPs!
Dan heeft die tool het al gesynced? En dus geen backup for me?
Of is daar allemaal rekenening mee gehouden?
Met syncthing kan je veel instellen. Een (verborgen) subdirectory met historie bijvoorbeeld, inclusief hoeveel historie je wilt bewaren. Die heb ik op mijn nas aan staan zodat ik daar in die subdirectory oude bestanden kan ophalen.

Wanneer en hoe ze moet synchroniseren is ook instelbaar. Op mijn laptops en desktops bijvoorbeeld de documenten directory direct als het operating systeem ziet dat het bestand is gewijzigd. Op mijn mobieltjes pas als ze aan de wifi en aan de oplader ligt. Daar is de sync ook maar 1 kant op: naar de nas en desktops maar niet de andere kant op. Gooi ik op mijn telefoon een foto weg, dan wordt ze op de nas in de backup directory gezet.

Dus ja, er is veel in te stellen. Maar zoals gezegd: als je nu met freefilesync een voor jou werkbare oplossing hebt, dan kan je die lekker behouden. Zelf heb ik naast syncthing tussen nas, desktops, laptops en android toestellen ook vanaf 1 desktop en 1 laptop ook nog een rsync backup op commando draaien.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.