Mooi! Het mocht op zich ook wel eens tijd worden (beta 1 had redelijk wat bugjes, en bij veel ervan stond er bij de bugtracker als opgelost in 1.5 beta 2, maar daar had je toen nogal weinig aan, aangezien die nog niet uit was)
De features die het meest uitspringen in 1.5:
1) De taal is een beetje onder handen genomen en nu kan je op een manier programmeren waarmee je veel minder typecasts nodig hebt. Het leuke ervan is dat je 1.4 java nog steeds kan gebruiken, en het allemaal compiletime wordt geintepreteerd en omgezet naar bytecode die gewoon met een 1.4 runtime enviroment gebruikt kan worden
2) Met een vorige versie van java had je een performanceprobleem voor je met swing voor windows programmeerde. De standaard look and feel was namelijk uber lelijk, en de windows look and feel was uber traag. Nu heb je een veel vettere standaard look and feel, en is de windows look and feel veel sneller geladen
3) Dat veel sneller geladen worden komt erdoor dat wanneer je een standaard java klasse gebruikt in je programma, er nu niet meer de .class file wordt gelezen en geintepreteerd, maar dat er nu hetgene wat er in het geheugen moet komen rechtstreeks vanuit een file in je geheugen wordt gemapt. Dat hierdoor de laadtijden van je programma hard achteruit gaan, hoef ik natuurlijk niet uit te leggen.
Al met al reden genoeg om 1.5 even uit te proberen