Software-update: Cura 5.1.1

Cura logo (75 pix) Cura is ontwikkeld door Ultimaker om 3d-printen zo gemakkelijk en gestroomlijnd mogelijk te maken. Cura bevat alles wat je nodig hebt om een 3d-bestand te kunnen printen. Het werkt met alle Ultimaker-printers, maar ook met die van RepRap en Printrbot. Cura laat zich gemakkelijk installeren en bevat zowel de laatste firmware als de kalibratiebestanden voor de 3d-printer. Versie 5.1.1 van Cura is uitgekomen en de enige verandering ten opzichte van versie 5.1.0 is de ondersteuning voor de nieuwere revisies van de Ultimaker S3 en S5.

New features:
  • Added support for the updated mainbord revisions of Ultimaker S3 and Ultimaker S5

Versienummer 5.1.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Linux, macOS, Windows 10, Windows 11
Website Ultimaker
Download https://github.com/Ultimaker/Cura/releases/tag/5.1.1
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

13-09-2022 • 19:41

6

Bron: Ultimaker

Update-historie

25-03 Cura 5.10.0 0
19-02 Cura 5.9.1 0
19-11 Cura 5.9.0 5
08-'24 Cura 5.8.1 0
08-'24 Cura 5.8.0 1
06-'24 Cura 5.7.2 1
04-'24 Cura 5.7.1 0
04-'24 Cura 5.7.0 0
03-'24 Cura 5.7.0 bèta 1 0
11-'23 Cura 5.6.0 0
Meer historie

Reacties (6)

6
6
6
2
0
0
Wijzig sortering
Al die 3D printers hebben hun eigen software. Firmware snap ik, maar software is onlogisch. Waarom is dat? Waar zitten de verschillen? Ik zie door de bomen het bos niet meer.
Vergelijk het met 2D printen: laserprinters, matrixprinters, inktjetprinters en zo. Daarvoor gebruiken we ook niet allemaal het zelfde programma. Er is los van de printer leveranciers een divers aanbod van tekstverwerkers, teken programma's en nog veel meer desktoppublishing gereedschap: Elke tool heeft voor en nadelen.

Zelf ben ik alleen maar geïntresseerd als computer/softwere nerd en geen actief gebruiker. Maar ook voor 3D object-verwerking is veel software met nog meer mogelijkheden.
Meestal kan je de "eigen software" ook negeren en gewoon cura gebruiken.
Ik gebruik nu Cura met een Ultimaker en vind het prima software maar stel ik heb een Prusa die hebben eigen software. Hoe zit het dan? En een Ender 3, kun je daar beste Cura voor gebruiken?
Voor een Ender 3 kan je en Prusaslicer gebruiken en Cura.
Beide hebben profielen aan boord voor deze printer.
Probeer beide zou ik zeggen en kijk welke je het makkelijkst vind.

Ben zelf een fan van Prusaslicer, gebruik het samen met mijn Creality CR6-se printer.
Prusaslicer is ook een prima slicer, maar cura werkt ook goed met prusa's. Voor een ender zou ik zeker cura gebruiken.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.