Software-update: SABnzbd 3.6.1

SABnzbd  logo (75 pix) Versie 3.6.1 van SABnzbd is uitgekomen. Met SABnzbd kunnen bestanden van usenet worden gedownload. Dit opensourceprogramma is beschikbaar voor Windows, Linux en macOS, en biedt de mogelijkheid om nzb-bestanden te laden, waarna de juiste bestanden van usenet worden geplukt. Met de ingebouwde webinterface is het mogelijk om het programma via een webbrowser te bedienen. In deze uitgave zijn de volgende veranderingen en verbeteringen aangebracht:

Changes
  • Significantly increased performance by using the yEnc-decoding library. Usenet articles are now decoded using specialized CPU instructions (SIMD) on x86 and ARM systems.
  • Create and restore a backup of configuration and database.
  • Show source of lower download speed (CPU or disk).
  • Added keyboard shortcuts (Pause, Add, Status, Config).
  • Result of the Deobfuscate step is listed in History details.
  • Path of Default category will be used if category doesn't have one.
  • Disabling api_warnings prevents showing Access Denied information to the external client.
  • Jobs with Force priority will always skip the duplicate check.
  • Added ext_rename_ignore to add custom extensions that should be ignored during the Deobfuscate step.
  • Removed Indexer Feedback Integration.
  • Removed included Deobfuscate.py as it is outdated.
  • Show a warning when there are no valid news servers active.
  • Show a warning if the filesystem does not support special characters.
  • Allow multiple parameters to be passed to par2cmdline/Multipar.
  • Linux: Added AppStream metadata, desktop shortcut and MimeInfo.
  • Linux: Added support for bash completion.
  • macOS: Application and included tools fully native on M1 systems.
  • macOS/Windows: Updated UnRar to 6.10 and 7-Zip to 21.07.
  • Windows: Updated MultiPar to v1.3.2.3.
Bugfixes
  • Downloads in Checking status were not displayed correctly.
  • Prevent showing crash on Status window during shutdown.
  • Prevent scheduler crash if removed event is canceled.
  • Updated UnRar to 6.11 (Windows) and 6.12 (macOS).
  • macOS/Windows: Updated dependencies and Python versions.

Versienummer 3.6.1
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Linux, macOS, Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website SABnzbd
Download https://sabnzbd.org/downloads.html
Licentietype GPL

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

19-08-2022 • 14:12

99

Bron: SABnzbd

Update-historie

25-08 SABnzbd 4.5.3 17
10-07 SABnzbd 4.5.2 4
11-04 SABnzbd 4.5.1 0
30-03 SABnzbd 4.5.0 18
20-12 SABnzbd 4.4.1 0
10-12 SABnzbd 4.4.0 16
08-'24 SABnzbd 4.3.3 13
05-'24 SABnzbd 4.3.2 17
05-'24 SABnzbd 4.3.1 1
05-'24 SABnzbd 4.3.0 18
Meer historie

Reacties (99)

99
98
10
0
0
54
Wijzig sortering
Ik verbaas me toch altijd over het feit dat UseNet nog bestaat. Vroeger had je wellicht nog het voordeel van dat er meer garantie was op kwaliteit, en daar wilde je dan wellicht nog voor betalen, maar tegenwoordig is het allemaal om het even en kan je met zoveel andere methodes van alles en nog wat in net zo hoge of hogere kwaliteit downloaden zònder ervoor te hoeven betalen, dus ik persoonlijk zie de meerwaarde er niet meer van in, maar wellicht zie ik iets over het hoofd waar iemand me nog even op kan wijzen... ;)
Ik gebruik enkel usenet icm Sabnzvd/Sonarr/Radarr. Ik heb geen zin in gezeik met private trackers en het monitoren van mijn upload ratio. Al helemaal niet in publieke trackers waar BREIN en kornuiten actief monitoring doen. Usenet is voor mij dus nog altijd de uitkomst. Je hebt wel een VIP accountje nodig bij een indexing site, bijv omgwtfnzbs of nzbfinder en natuurlijk een usenet abo maar het is me het waard, nooit gezeik :)
Kortom: je betaalt dus voor downloads, die je elders ook gratis kunt krijgen, en dat is precies mijn punt. En sowieso is UseNet lang niet zo groot (meer) als voorheen, en is het qua assortiment en kwaliteit ingehaald door andere download opties.

Vandaar ook mijn vraag. Die extra veiligheid daar zorg ik, ook bij gratis downloads, zelf wel voor. Ik heb er tot op heden ook nog nooit problemen mee gehad.
Met usenet betaal je een klein bedrag om vervolgens alles te downloaden wat je maar wilt zonder er verder naar om te kijken.

Assortiment en kwaliteit zijn uitstekend. Je weet niet waar je het over hebt.
Je betaalt inderaad maar je hoeft ook niet te uploaden. En met content heb ik nooit geen problemen. Ik gebruik Overseerr en men kan requesten en er wordt zelden iets niet gevonden. Tegenwoordig is de retentie van usenet ook zeer lang, tot 10 jaar en langer.

Het is wat meer 'hassle'-free dan torrents. Zeker bij wat oudere content heb je bij torrents vaak dat er niet genoeg seeders meer zijn. Bij torrents had ik altijd meer manuele interventies nodig om zaken op te lossen. Plus met torrents gebruik je veel meer recourses. CPU, disk I/O, bandbreedte etc. Het vergt ook wat meer initieel configuratiewerk.
Dat laatste is wel waar, maar als het goed is, hoeft dat alleen bij de eerste keer dat je een torrent client gebruikt, ik heb er verder nooit wat aan hoeven doen.
Ik weet niet wat je gebruikt maar ik gebruikte altijd rTorrent voorheen met ruTorrent als UI en dat waren toch wel redelijke draken van applicaties. Het werkte wel goed hoor maar regelmatig als ik flink aan het seeden was liep het weer vast enzo. Moest ik de cachefolder weer leegmikken, herstarten etc.

Misschien zijn er inmiddels betere opties.
Momenteel alleen uTorrent, als het gaat om torrent clients, maar voorheen ook Vuze. En die draaien allebei perfect, nooit geen problemen mee gehad.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 22 juli 2024 14:44]

Eweka stunt vaak met jaar abonmenten voor 35 euro. Bij torrent heb je een vpn provider nodig. Die is vaak ook niet gratis.
Dat hele argument dat je bij torrents een VPN nodig hebt en bij ng niet snap ik niet.
Torrent clients zijn gratis, je kan met of zonder VPN downloaden, en je hebt ook gratis VPN's, of je kan even een serie nummer opzoeken om een proef versie van een betaalde VPN gratis te activeren. Ik betaal nooit ergens voor. Ik geef al meer dan genoeg uit aan streamingdiensten en interactieve TV. ;)
Gratis is altijd nog wel met een behoorlijke adder in het gras. Sure het lijkt gratis, maar ondertussen wordt je data gedownload of ben je bitcoins aan het minen. Nou is via officiële kanalen gaan natuurlijk nog altijd zekerder, maar ondertussen is het niet simpelweg netflix meer en zie je dus piraterij weer toenemen.
Ik heb abo's op redelijk wat streamingdiensten: Netflix, Amazon Prime, Disney+ en HBO Max, maar toch blijft er genoeg over wat je op die diensten niet kunt vinden, dus blijf ik zo af en toe nog eens downloaden.

De torrent clients die ik gebruik, uTorrent en Vuze downloaden niets en van minen van Bitcoins via die clients, of welke client dan ook, heb ik nog nooit gehoord.
Kijk eens naar Sonarr en Radarr.
Dat zegt me niets. Ik zocht toch een wat meer uitgebreid antwoord op de vraag waarom ik nog steeds nieuwsgroepen zou moeten willen gebruiken, omdat ik zoals gezegd de meerwaarde ervan dus helemaal niet meer inzie.
Je hoeft geen usenet te gebruiken. Ik vind het wel zo eenvoudig. Ik betaal een provider en krijg toegang tot het hun assortiment. Bij torrents moet ik toegang verkrijgen tot prive groepen, houden aan upload ratio, natuurlijk is het de vraag of ik 1gbps kan downloaden. Bij mijn provider betaal ik 40 euro per jaar en hoef ik geen zorgen te maken over die zaken.
Dat is natuurlijk ieders keuze, en dat is prima. En ik weet ook wel dat ik het niet HOEF te gebruiken, maar omdat ik al zo lang niets meer met UseNet heb gedaan, was ik ergens wel nieuwsgierig wat tegenwoordig nog de meerwaarde was ten opzichte van de veelvoud aan opties die in mijn optiek nu sowieso al meer dan prima zijn, en als ik dan even terug kijk naar de meeste reacties dan komen over het algemeen steeds dezelfde drie dingen naar voren: UseNet is snel, het is veilig en je hoeft niet te uploaden.

Snelheid maakt me niet zo veel uit, ik haal nu ook de nieuwste films met 4 tot 8mb/s binnen, en dat is voor mij meer dan snel genoeg. En de rest, dat heb ik zelf allemaal al geregeld: ik download al veilig, en je kan de torrent clients ook instellen dat je pas begint met uploaden nadat je de volledige download zelf al binnen hebt, en dan kan je hem desgewenst direct afkappen.
Ik zal mijn setup even uitleggen misschien vindt je het interessant. Ik heb een app op me telefoon genaamt ombi, vandaar uit kan ik een film of serie aanvragen. Ombi stuurt de aanvraag naar radarr of sonarr die zoekt dan naar de film of serie met de indexer. Als de film of serie gevonden is stuurt hij het door naar sabnzb, waar de film gedownload wordt. Dan voegt bazarr engelse en nederlands subtitels toe. Ondertussen pakt plex de film of serie op en is die beschikbaar voor mijn familie en vrienden als of het netflix is.

Het is een leuk projectje om docker leren.
Klinkt wel interessant, maar ik heb voor mezelf met de combinatie van torrent clients en de officiële streaming diensten die ik gebruik al een meer dan goede oplossing/invulling voor mijn wensen, en aangezien ik voor die diensten al meer dan genoeg betaal, houd ik het toch maar bij wat ik al heb, in plaats van nog weer een paar euro extra naar een dienst die ik waarschijnlijk toch nooit ga gebruiken.
Sonarr en Radarr zijn nog steeds op UseNet gebaseerde download systemen, plus bitorrent, maar ik ken niemand meer die dat nog wil gebruiken.

[Reactie gewijzigd door zzzzap op 22 juli 2024 14:44]

Nou ik was vroeger toch een flink bekende uploader op FTD. Sinds die down is, private tracker en nooit meer teruggekeken. Usenet zit vol zooi tegenwoordig.
Daarom heb je ook indexers. Zoals bijv NZBplanet.

Als je inderdaad met binsearch zelf gaat zoeken op usenet is dat redelijk kansloos idd.

Een goed alternatief voor FTD is dan weer Spotweb.
Het is niet zo slim om zoiets in het openbaar te zeggen.

Bedenk dat Tim Kuik geen account nodig heeft voor het lezen van reacties op de Meuktracker.
Niet slim te zeggen dat ik (bijna) 20 jaar geleden deed uploaden?? Dat ze maar komen. Heeft totaal geen rechtelijke grondslag meer :+
Sonarr en Radarr zijn niets anders dan databases die indexers (die jij moet toevoegen) in de gaten doet houden voor releases van de toevoegde shows/films. Ze hebben op zichzelf totaal niets met UseNet te maken, want je kan gewoon voor puur torrents kiezen. Dus geen idee wat je ermee bedoeld te zeggen in je bericht.
Torrent werkt wel minder met Sonarr en Radarr dan usenet.
Nee hoor. Sonarr, Radarr en afgeleiden werken net zo goed met Usenet als met Torrents. Kwestie van de juiste indexers en download-clients gebruiken.

Ik gebruik beide en ik "merk" niet eens waar het vandaan komt. Na enig uitzoeken zie ik in de logs dat het gros toch via Torrents binnenkomt, waarschijnlijk omdat het sneller is: Usenet moet 'propagaten' over alle servers en diensten heen, bij torrents is dat natuurlijk niet het geval, zodra de tracker weet van het bestaan kun je beginnen.
Nee het is niet sneller maar waarschijnlijk heb je wel meerdere bronnen van torrent. Dat propagaten waar jij het over hebt doet je newznab provider. Als die slecht is ja dan is dat het probleem. En niet Usenet.
Ehmm..

Nee. Usenet is, in tegenstelling tot Torrents, niet gedecentraliseerd. Dat betekent dat postings (die in beginsel UUENCODED de binaries bevatten) eerst moeten propagaten naar de server waar jij het vandaan haalt. Daar gaat tijd overheen - en zolang het niet naar jouw specifieke aanbieder is gepropagated, kun jij het niet downloaden. Dit heeft helemaal niks met je newznab-provider te maken, dat is je indexer en niet de server waar je UseNet-client mee verbindt.

In de tijd dat jij 'moet' wachten op propagation kan je met Torrents al beginnen. Afhankelijk van de bestandsgrootte kun je bij torrents al klaar zijn, voordat de postings op de server van jouw Usenet-provider staat.

Sonarr/Radarr hebben, om rekening te houden met propagation een delay-optie als mogelijkheid.

Kijk maar eens op https://svgshare.com/i/iG8.svg voor een weergave van de Usenet-tree en https://www.reddit.com/r/...#wiki_usenet_services_map voor meer achtergrondsinformatie.
Je newnab provider scant automatisch de nieuwsgroepen en die probeert er een release van te maken. Hij moet best veel doen het decrypte van bestanden en ook nog eens langs een predb halen soms om er iets van te kunnen maken.

Ja je usenet provider moet ook goed zijn maar dat gaat redelijk snel. Maar de newznab provider moet veel meer doen. Die is de meest vertragende factor.

[Reactie gewijzigd door TheDudez op 22 juli 2024 14:44]

Misschien is er een issue met je usenet provider? Te kleine retentie of zo iets. Of dat de response op requests via torrents eerder beginnen.
Meeste torrent sites bieden geen search enkel RSS feeds, bij Usenet heb je die issue niet.
Het is sneller dan torrents en je hoeft niet te uploaden wat ik bepaalde juridische regio's belangrijk is. Hierdoor is ook een VPN vaak niet nodig (als downloader, als uploader wel) wat de snelheid ook weer ten goede komt.

Bovendien moet je met torrents ook aan de VPN als je niet vroeg of laat dreigbrieven wil krijgen. Dus in beide gevallen zit je aan een betaalde dienst.

Maargoed het is aan jou he, als je blij bent met de methode die je nu gebruikt, vooral zo doorgaan. Iedereen maakt zijn eigen inschattingen en heeft zijn eigen voorkeuren.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 juli 2024 14:44]

Nee hoor, gewoon de Tor browser gebruiken, ik betaal niets en heb ook nog nooit dreigbrieven ontvangen.
Maar tor is veel te traag om over te downloaden. En het is juist het downloadproces dat je in 'gevaar' brengt. Niet het downloaden van de .torrent file.

BREIN is in Nederland momenteel niet bezig met dreigbrieven naar downloaders, alleen naar wat zij noemen 'grote uploaders'. Maar het gaat ongetwijfeld wel komen want ze hebben het al voor elkaar dat het illegaal is verklaard. En het verschilt per land. Als je het in Duitsland doet krijg je vrijwel zeker een brief binnen enkele maanden, en daar wordt het uitbesteed aan onafhankelijke advocatenkantoortjes die enorm opdringerig zijn.

Maargoed nogmaals, ik wou alleen mijn redenen voor usenet uitleggen omdat je daarom vroeg. Als die voor jou niet van toepassing zijn dan prima natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 juli 2024 14:44]

Wel bedankt voor je antwoorden, alleen zocht ik niet de redenen van mensen, ik zocht een antwoord op de meerwaarde van betalen voor een redelijk beperkte, toch inmiddels wel niche-achtige service, terwijl er zoveel gratis alternatieven beschikbaar zijn voor hetzelfde. Alles wat te maken heeft met VPN en/of niet te hoeven uploaden telt voor mij helemaal niet als meerwaarde, of serieuze reden om me weer eens in nieuwsgroepen te gaan verdiepen.
Ik betaal een klein bedrag in de maand om supersnel en volledig geautomatiseerd met behulp van Sonarr, radarr en sabnzbd op mijn thuis NAS alles te downloaden wat ik wil op het gebied van series en films, die ik via Kodi bekijk. Ja daarvoor kan ik ook torrents gebruiken, maar dan ben ik om de haverklap op zoek naar nieuwe betrouwbare torrent sites . Usenet (eweka) heeft me nog nooit in de steek gelaten en is idioot snel.

Als je een concrete suggestie of combinatie van tools, sites etc voor me hebt waarbij dat ook gratis kan met hetzelfde gemak, dan hoor ik het graag.
Ik haal de meeste torrents nog steeds hier vandaan. Nog steeds de allerbeste torrent site, met goede, aanvullende info over de downloads, en ook rechtstreekse verwijzingen/links naar ondertiteling, indien gewenst. Straatlengtes beter als het ooit beruchte Pirate Bay. De site was tot voor kort tijdelijk geblokkeerd vanwege onze vrienden van Brein, maar inmiddels heeft de site weer een andere link. En om mezelf op de hoogte te houden van de stand van zaken omtrent waar ik het beste terecht kan voor mijn downloads, heb ik ook informatie site TorrentFreak in mijn favorieten staan.

De beste torrent clients zijn wat mij betreft uTorrent en Vuze. En voor geblokkeerde sites en/of downloads gebruik ik de Tor browser. Niet echt snel, maar in geval van een benodigd alternatief wel erg betrouwbaar.

En ja, supersnel downloaden is leuk, maar mijn PC staat 24 uur per dag aan, dus of ik een film nu in een kwartier, een uur of in een halve dag binnen heb, dat boeit mij persoonlijk niet zo veel. Op de eerder vermeldde torrent site zijn overigens altijd voldoende bronnen/seeds voor de torrents, dus de meesten zijn sowieso vrij snel binnen, dus terwijl ik bijvoorbeeld aan het koken ben of even een TV programma aan het kijken ben of zo, haal ik met gemak meerdere films binnen. En nogmaals: het is allemaal gratis.

Ik betaal al genoeg voor officiële TV en streaming diensten, dus datgene wat ik via die services niet kan vinden of krijgen, daar wil ik niet voor betalen.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 22 juli 2024 14:44]

Verdiep je even in Prowlarr, wat perfect integreert in Sonarr en Radarr. Daarin zitten genoeg gratis/public indexers voor Torrents. Je voegt er een handje toe en klaar.

Daarna hoef je niet meer 'op zoek' naar betrouwbare torrent-sites, simpelweg met Prowlarr (Jackett maar dan specifiek voor Sonarr/Radarr gebruikers) en klaar.

Je kunt dan vervolgens beide combineren, d.w.z. zowel Usenet als Torrents gebruiken :)
Usenet is supersnel, veilig, heeft zeer groot aanbod, een zeer lange retentie en er is geen gedoe met uploaden of private trackers of wat dan ook. Gewoon alleen downloaden zonder geneuzel. Je bent ook niet afhankelijk van andere mensen (seeders/leechers) om een bestand online te houden. Nadat een bestand is geüpload op Usenet dan blijft het daar staan tot de retentie verstreken is (en dat is 2000 dagen of meer).

Als je een beetje goed wilt kunnen torrenten ben je afhankelijk van goede private trackers en zit je constant met je ratio te kloten, zeer vervelend.

[Reactie gewijzigd door EnigmaNL op 22 juli 2024 14:44]

Van wat ik gezien heb ten opzichte van mijn favoriete torrent site, denk ik niet dat er werkelijk een groter aanbod is op Usenet. En op de eerder vermeldde site kan ik ook zonder problemen torrents van meerdere jaren oud downloaden. Soms duurt dat dan wel wat langer, maar ik ben een geduldig persoon, en ik hoef niet alles a la minute binnen te krijgen, zolang het uiteindelijk maar komt, vind ik het wel best.

Overigens komt het niet heel vaak voor dat ik op zoek ben naar materiaal dat zo oud is, laat staan 2000 dagen, dus al klinkt het op papier leuk, ook dat zou voor mij geen meerwaarde zijn om gratis torrent downloads te vervangen voor betaalde nieuwsgroepen.

En kloten met ratios? Geen idee, heb ik nooit hoeven doen. Programma installeren, letterlijk één keer de instellingen naar voorkeur aanpassen en klaar is kees. En goeie trackers dat ligt aan de site, en de sites die ik gebruik hebben constant meer dan voldoende trackers en seeds.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 22 juli 2024 14:44]

Op Usenet staat meer dan aan de oppervlakte zichtbaar is. Ik denk dat er bij jou eerder een gebrek aan kennis is waardoor jij de gewenste content niet kunt vinden dan dat er sprake is van gebrek aan content op Usenet.

Torrents zijn wat toegankelijker, voor Usenet moet je iets meer kennis hebben en moeite doen om eruit te halen wat erin zit. Dat is maar goed ook want daardoor vliegt het onder de radar.

En je kunt inderdaad je uploadratio instellen maar dan moet je wel uploaden. Ik wil niet uploaden.

[Reactie gewijzigd door EnigmaNL op 22 juli 2024 14:44]

Je upload ratio kan je gewoon op nul zetten in bijvoorbeeld uTorrent, dus dat is helemaal geen punt.
Gebrek aan kennis klinkt eerlijk gezegd een klein beetje neerbuigend, maar wellicht bedoel je het niet zo. Ik ben sales & marketing professional/projectleider in IT & Telecom, en daarnaast hobby ik aardig wat af in de privé sfeer, dus ik denk dat het met mijn kennis wel goed zit. ;)

Maar dat gezegd hebbende zou het wat betreft dit specifieke onderwerp tot op zekere hoogte wel kunnen, omdat ik Usenet al tig jaar niet meer gebruikt heb, maar juist daarom ook stelde ik in mijn allereerste reactie onder dit artikel de oprechte vraag wat eventueel de meerwaarde nog was ten opzichte van de overige opties die we tegenwoordig tot onze beschikking hebben.

Ik heb, dankzij de vele reacties inmiddels wel een goed idee van wat de meeste mensen vinden dat de meerwaardes zijn, en wat zij specifiek daarin zoeken, maar ik ben tot de conclusie gekomen dat het voor mij persoonlijk geen echte of zwaar genoeg wegende meerwaardes zijn, om gratis downloads te vervangen.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 22 juli 2024 14:44]

Ik maak al meer als 11 jaar gebruik van private trackers, nooit een brief ontvangen.
Waarom is het sneller dan torrent? In welke zin?
Hmm, misschien dat ik het mis heb, maar zoals ik het zie zijn er twee gebruikelijke systemen voor het illegaal downloaden:
  • Torrents
  • Usenet
Nadeel van Torrents is dat je downloads ook meteen als upload beschikbaar zijn en daardoor iedereen die dat wil ook kan zien wat jij beschikbaar stelt. Ofwel, dan heb je een VPN opzet nodig om jezelf af te schermen... toch?

Bij Usenet is het eenrichtingsverkeer: dat wat je download stel je niet beschikbaar. En zeker als je Usenet via een SSL-versleutelde verbinding gebruikt is het voor anderen dan je Usenet-provider niet te zien. Dan lijkt een VPN mij niet zo nodig te zijn.

Ofwel: je hebt een VPN abonnement nodig, of een Usenet abonnement, afhankelijk van de gekozen methode.
Er zijn torrent clients die al anoniem zijn, of je download bijvoorbeeld via de Tor Browser, die een ingebouwde VPN heeft. Maar naast die twee zijn er nog tal van andere methodes om te downloaden, zowel legaal als illegaal.

Overigens kan je de meeste moderne torrent clients ook zo instellen dat ze pas beginnen met uploaden als je eigen download binnen is, dus je kan hem dan in principe afbreken als de download voltooid is, en dan heb je dus ook niets, of zo goed als niets ge-upload.

In ieder geval bedankt voor je antwoord, al is ook dat niet echt wat ik zocht. Niet hoeven uploaden vind ik geen meerwaarde die voor mij een betaalde download zou rechtvaardigen, als ik zoveel andere methodes om hetzelfde gratis te kunnen doen al tot mijn beschikking heb.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 22 juli 2024 14:44]

Het is niet het hoeven uploaden alleen. Bij usenet kan je op volle snelheid downloaden van wat je internet toe staat. Dat is wel erg fijn als je 4k films download.
Kan bij torrents ook, ligt aan de uploader en het aantal beschikbare bronnen. En uiteraard je eigen verbinding, iets wat ook bij UseNet een beperking kan zijn. Voor films zijn overigens bestanden groter dan 8GB echt niet nodig. Je hebt er puristen bij die alleen maar een Bluray film willen downloaden als die in een rip van minstens 26GB of groter beschikbaar is, maar dat is compleet onnodig.
Bij torrents moeten er genoeg seeders zijn wil jij een redelijk download snelheid krijgen, als er weinig seeders zijn dan gaat het downloaden ook heel erg traag. Wanneer je bijvoorbeeld een Linux distributie binnen haalt via torrent gaat dat vrij snel omdat er voor de meest recente versies van de populaire Linux distributies vrij veel seeders zijn maar dat geld niet altijd zo voor alle torrents.
Bij usenets heb je altijd 1 'seeder' als het aanwezig is. Als de provider wordt opgedoekt is het weg.

[Reactie gewijzigd door xzaz op 22 juli 2024 14:44]

Bij torrents als je 1 seeder hebt is je download snelheid meestal laag, daar heb ik bij usenet geen last van. En daarvoor gebruik je programma's die automatisch dingen in de gaten voor je houd zodat zodra iets beschikbaar is het voor je word binnen gehaald.
Snelheid als in snelheid van het downloaden? Het maakt mij echt 0,0 uit als ik iets download met 300kbs / s of 10MB / s zoals je zegt het gaat toch allemaal automatisch. Usenet gebruikers hameren altijd op die snelheid maar voor mij is dat echt geen probleem.
Waarom is dat compleet onnodig?
Voor hem misschien onnodig vanwege kleine/slechte TV? Er zijn mensen die het verschil in kwaliteit niet kunnen zien tussen hoge en lage bitrate films.
Kleine en slechte TV valt reuze mee, hoor: ik heb hier een LG 4K OLED 55" staan. Met dank aan Tweakers, want die kwam vorig jaar het best uit de test... ;)

Natuurlijk zie ik het verschil wel, maar het boeit me niet, dus als ik gewoon even snel een film wil downloaden, dan ga ik niet een onnodig groot bestand downloaden. Ik vind persoonlijk niet echt dat het in mijn optiek niet schrikbarende verschil tussen een 1 op 1 Bluray rip of een web rip van een derde of kwart van die grootte een goede reden is om dan maar een bestand van 25 of 30 GB te gaan downloaden, terwijl ik in diezelfde tijd ook gewoon 4 of 5 web rips kan downloaden.

En ik ben ook geen audiofiel, dus dat gedeelte is voor mij ook niet van belang.
Dat is dan weer het voordeel van Usenet. In de tijd dat jij 1 webrip binnenhaalt via torrents doe ik 1 blu ray rip omdat ik nooit afhankelijk ben van seeders en leechers. Altijd volledige lijnsnelheid. Er is dus geen reden om te beknibbelen op kwaliteit.
Ja, ach... het is maar net wat je persoonlijke voorkeur of wens is. Ik trek films met 4 tot 8mb/s binnen, en dat vind ik meer dan snel genoeg. Een ander voordeel is dat ik meer films/series kwijt kan op mijn portable hard disks die ik daarvoor gebruik. Ik kan het natuurlijk wel in 25 - 30GB grootte downloaden, want of dat me iets langer duurt maakt mij persoonlijk echt geen moer uit, maar ik vind het simpelweg onnodig als een kleiner bestand ook meer dan voldoet.

Maar goed, ieder zijn ding. Voor mij is er dus geen enkele meerwaarde, dus houd ik het maar lekker bij gratis downloaden... ;)
Omdat een web rip van ergens tussen de 4 en 8GB kwalitatief al meer dan goed genoeg is om op een moderne TV naar te kijken. En al die extra's die een 1 op 1 Bluray download biedt, die interesseren me toch niet.
Daar hoef je geen audiofiel voor te zijn. Als je geluids systeem het ondersteunt merk je het verschil een hoop werkt gewoon niet van je geluids systeem met bijvoorbeeld 5.1 geluid
Inderdaad: ALS. Ik ben nog zo'n doorsnee iemand die gewoon enkel een TV heeft. Ik moet er nog eens een keer een sound bar voor kopen, maar voorlopig heb ik andere prioriteiten.
Ook al heb je x265 dan is 8 gig echt te weinig audio tracks als DTS-HD vreten ook aardig wat ruimte. Precies dat ligt aan de uploader. Bij usenet heb je dat probleem niet.
Dat is leuk voor de mensen die bezig zijn met en interesse hebben in dat onderdeel, maar ik ben geen audiofiel. Ik wil gewoon even snel een film downloaden als ik niets te kijken heb. Vaak bewaar ik ze ook niet, dus hoeft het voor mij echt geen 30GB te zijn.
maar wellicht zie ik iets over het hoofd waar iemand me nog even op kan wijzen... ;)
Dat gaat in tegen de eerste regel van usenet.
Er is een verschillende tussen gegarandeerde kwaliteit (usenet) en hopen op het beste (streamingdiensten).
Nou, over streaming diensten heb ik persoonlijk niet zo veel te klagen, dus dat ligt er maar net aan hoe kritisch je bent. Ik heb nooit minder dan full HD, en op Disney+ en HBO Max meestal 4K.

En voor mijn downloads heb ik die gegarandeerde kwaliteit ook in torrents, dus daar heb ik geen Usenet voor nodig.
Er zijn aardig wat alternatieven maar niet alles is even betrouwbaar en even uitgebreid. Feit blijft dat Usenet gewoon stabiel werkt en je er minder resources voor nodig heeft. Full speed downloaden en dan is het klaar.
Instap is wel iets hoger dan IPTV e.d., maar het verschil is uiteindelijk minimaal. Bovendien heb je geen last van downtimes en werkt het ook nog gewoon als je internet het niet meer doet.

Verder is het steeds gebruikelijker om data te jatten of je machine in te zetten als bitcoin miner bij allerlei sites, dus weet ik niet of je dat wel wilt.
Bitcoin minen via uTorrent of Vuze? Lijkt me heel sterk. Ik heb er in ieder geval nooit iets van gemerkt of over gelezen. Maar goed, ik download niet lang genoeg per keer om interessant genoeg te zijn voor dat soort dingen. Als ik een film binnen heb, meestal in een paar minuten, dan kap ik de download al af.
Welke alternatieven doel je op?
Oprecht benieuwd. Ik ben juist weer terug gekomen bij nieuwsgroepen. Samen met de webversie van spotnet perfect. Torrents vind ik geen volwaardig alternatief
Naast wat ie al noemt, er zijn tegenwoordig overigens ook aardig wat streaming sites en IPTV alternatieven waardoor je niks meer hoeft te downloaden. De instap is dan lager en ivm Usenet vaak wel goedkoper, maar minder opties en keuze. Verder erg kwetsbaar. Site down en je kunt niks meer. En wil je bijvoorbeeld Nederlandse ondertiteling, dan lukt dat ook niet altijd.
Tja, de kans bestaat altijd dat torrents op een bepaald moment geen seeds meer hebben, of dat ze helemaal verwijderd worden, maar meestal blijven ze, op de sites die ik gebruik, meerdere jaren staan.

En het kost me niets. Nou ja, soms een beetje tijd, maar als het gratis is, mag je niet klagen, en de kwaliteit van de downloads is ook gewoon prima.

Voor Nederlandse ondertiteling kan je overigens altijd hier terecht. Daar komen overigens sowieso 9 van de 10 ondertitels vandaan, ook diegenen die meegeleverd worden met uploads in nieuwsgroepen/Usenet, want ze gebruiken allemaal dezelfde bronnen.
Voor subs gebruik ik bazarr. Beste oplossing ooit, automatische download en sync :) Ik doneer zelfs aan ze.
Daar heb ik een programmaatje voor op de PC, Subtitle Edit. Soms vind ik het leuk om zelf een beetje ermee te knutselen. Maar meestal hoeft het niet, want de meeste ondertitels op de eerder door mij genoemde website lopen al synchroon. Er wordt ook bij vermeldt voor welke versie web rip ze zijn.

Daarnaast heb ik een media speler die zelf al de mogelijkheid heeft om ondertitels te synchroniseren, mochten ze om wat voor reden dan ook toch nog out of sync zijn.
Torrents inderdaad, maar ook DDL's (Direct Downloads), web archieven, ftp, eMule, Google Drive enz.

En hoezo zijn torrents geen volwaardig alternatief? Tegenwoordig heb je meerdere sites die echt hoogwaardige downloads via torrents aanbieden, of dit nu om software, games, muziek of video gaat.

EDIT:
Neem gerust ook eens een kijkje op The Internet Archive. Het zal je verbazen hoeveel je daar kunt vinden en downloaden, allemaal gratis en grotendeels legaal.

[Reactie gewijzigd door ThanosReXXX op 22 juli 2024 14:44]

Torrents zijn inderdaad zeker wel een alternatief, alleen moet je bij torrents ook zaken als VPN gebruiken wil je niet op de radar komen bij copyrightbeschermers. Bij usenet is dat minder, omdat je daar met TLS-versleuteling kan werken.
Torrents zijn inderdaad zeker wel een alternatief, alleen moet je bij torrents ook zaken als VPN gebruiken wil je niet op de radar komen bij copyrightbeschermers. Bij usenet is dat minder, omdat je daar met TLS-versleuteling kan werken.
TLS-versleuteling heeft er helemaal niets mee te maken.
Dat gaat over de versleuteling van de verbinding zelf. Het BitTorrent-protocol biedt ook versleuteling aan, maar of het gebruikt wordt, hangt van de configuratie van de BitTorrent-client van beide peers af.

De "digitale knokploegen" van de copyrightindustrie kunnen IP-adressen verzamelen door:
- Torrent trackers te pollen.
- Speciaal geprepareerde BitTorrent-clients gebruiken die niet downloaden, maar wel IP-adressen verzamelen via PEX en DHT.
- Honeypot-torrents te verspreiden.

DPI zou mogelijk kunnen zijn, en pas dan wordt versleuteling van de verbinding relevant. Maar dat zie ik in een democratische rechtstaat niet gebeuren.
Ik heb er tot op heden nog geen problemen mee gehad. Maar je hebt ook anonieme/afgeschermde torrent clients, of je kan downloaden via de Tor Browser, om maar een voorbeeld te noemen.
Afgeschermde torrent clients werken weer met zwarte lijsten van bekende IP's die gebruikt worden voor tracking. Dat werkt niet echt waterdicht. Een torrent is nooit 100% anoniem omdat je IP gedeeld moet worden met de andere deelnemers. Daarom moet je je IP verbergen en de veiligste manier is een VPN.

Tor is een leuk idee maar nog veel trager dan een betaalde VPN.

[Reactie gewijzigd door GekkePrutser op 22 juli 2024 14:44]

Dat traag zijn valt wel mee. Verder gebruik ik bijvoorbeeld uTorrent of Vuze als client, en die kan ik allebei instellen op niet uploaden, dus ik deel zo goed als niets online, en al helemaal niet als ik een VPN gebruik.
Duidelijk, maar als je een VPN gebruikt dan is er al niet zoveel voordeel meer boven Usenet omdat je dan ook een betaaldie dienst nodig hebt.

Maargoed mij persoonlijk gaat het meer om het echte bezit van de bestanden (en ermee kunnen doen wat ik wil, zo lang kunnen bewaren als ik wil, afspelen op elk apparaat dat ik wil enz), niet zozeer om de kosten.
Removed included Deobfuscate.py as it is outdated.
Ik weet nog dat dit script kwam. Ook was toen verteld dat het uiteindelijk zou verdwijnen om performance redenen. Maar iemand die weet wat hier het alternatief voor is nu? Ik gebruikte dit script namelijk altijd.
De ingebouwde optie Deobfuscate.
Ja, ik wist niet dat er nu een ingebouwde optie is. Bedankt!
Eventueel kun je het bestand nog vinden in de repository van SABnzbd: https://github.com/sabnzb...0b/scripts/Deobfuscate.py

Maar ik begrijp uit de laatste regels van het script dat er sowieso een alternatief in SABnzbd gebakken zit?
print(
"The features of Deobfuscate.py are now integrated into SABnzbd! "
+ "Just enable 'Deobfuscate final filenames' in Config - Switches. "
+ "Don't forget to disable this script when you enable the new option!"
+ "This script will be removed in the next version of SABnzbd."
)
Ah, nice. Ga ik dat zsm even doen. Bedankt!
Je hebt het script niet nodig, deobfuscate is nu ingebakken.
Dat begreep ik al inderdaad, ik had zo te zien het deobfuscate.py script naar de folder gezet waar ik mijn postprocessing scripts heb staan, dus het script had ik nog gewoon. Nu dus voor de categorie die deobfuscate.py gebruikte dat script verwijderd. De optie voor deobfuscating stond al aan op mijn SABnzbd installatie. Ben benieuwd hoe het gaat werken. :)
Als het goed is werkt het precies zoals voorheen :). Ik heb nog geen verschil gemerkt.
Beter
Ik had laatst een leuke download sessie, maar had telkens crashed gaf hij aan. dus hoop dat nu opgelost is.

[Reactie gewijzigd door Renegade666 op 22 juli 2024 14:44]

Als je een crash hebt, kun je die aan ons melden op het forum of Github, gaan we het fixen! :)
Ik had geen eens gezien dat er een update was, maar ik draai die van mijn in een container die die heeft zichzelf automatisch geüpdatet wanner er upstream een nieuwe image beschikbaar is :) Erg Fijne usenet client gebruikt het al sinds ik Usenet gebruik nog nooit problemen mee gehad.

[Reactie gewijzigd door Hydranet op 22 juli 2024 14:44]

Zelf maak ik al enkele jaren gebruik van NZBGet. Destijds voor gekozen omwille performance, met name op mijn potato performance NAS. Maar zou er wellicht een goede reden zijn om te switchen naar SABnzbd?
Mijn ervaring is dat NZBGet nog steeds sneller is dan SABnzbd en daarom gebruik ik het ook nog op mijn NASsen. SABnzbd gebruik ik af en toe als ik lokaal op de PC iets wil downloaden maar dat is puur omdat ik de interface van SABnzbd fijner vind en het er toevallig nog op stond :).
Nouja er staat nu letterlijk iets in de changelog dat performance moet verbeteren, dus dat is een kwestie van testen.
Als NZBget voor jou prima werkt dan nee, het zijn beide goed programma's. Iedereen heeft voorkeur voor de een of de ander. Ik weet niet wanneer het is voordat je laatst sabnzbd hebt gebruikt maar sabnzbd gebruikt inmiddels een c module die SABYenc3 die het performance probleem om apparaten met minder cpu heeft zou moeten verminderen. Dus je zou het weer is kunnen proberen ;)
Significantly increased performance by using the yEnc-decoding library. Usenet articles are now decoded using specialized CPU instructions (SIMD) on x86 and ARM systems.
Interessante change. Benieuwd wat de performanceverschillen zijn.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.