Software-update: CCleaner 5.64

CCleaner 4.0 logo (75 pix) Piriform heeft versie 5.64 van CCleaner uitgebracht, de laatste versie met ondersteuning voor Windows Vista en XP. Met dit programma kunnen diverse onderdelen van Windows worden opgeschoond. Hierbij valt te denken aan tijdelijke Windows- en internetbestanden, maar ook aan overbodige rommel van een groot aantal andere programma's, waaronder Windows Media Player, Google Toolbar, Microsoft Office, Photoshop, WinRAR en ga zo maar door. Bovendien is het aantal programma's waarvan CCleaner de rommel kan opruimen, eenvoudig uit te breiden met het programma CCEnhancer.

Naast opruimen kan CCleaner ook fouten in het register en in snelkoppelingen verhelpen en de lijst met programma's die starten met Windows aanpassen, en is het mogelijk om cookies te beheren. Vanaf deze versie kan ook de algehele conditie van de computer worden getest. Naast gratis uitvoering is er ook een pro-versie, die onder meer een automatische updatefunctie biedt. De release notes voor deze uitgave zien er als volgt uit:

Version 5.64.7613 release notes

This release includes a brand new feature, plus lots of user-focused improvements and changes. On top of that, we now support Microsoft’s new Edge Chromium browser.

We really value our users’ feedback, which is why we’ve set up a new Ideas Board. To help shape the future of CCleaner and submit suggestions for what you’d like to see next, head over to ideas.ccleaner.com to take part in the conversation!

Introducing… ‘Health Check’
  • Health Check brings together CCleaner’s most popular tools in a new user-friendly interface to help users to easily maintain their PC
  • In just a few clicks, users of any technical ability can clean, update and disable unnecessary startup apps in one go, to save space and boost speed, privacy and security
  • Health Check replaces Easy Clean, following feedback from users on how it could be enhanced
Edge Chromium & browser cleaning improvements
  • Added full support for Microsoft’s new Edge Chromium browser
  • Fixed a bug in Google Earth cache cleaning
  • If requested, CCleaner can now disable ‘Preloading’ in old Edge (allows complete cleaning)
User-friendly improvements to installer offers
  • Offers for Avast and CCleaner products are now presented in a separate step in the installer
  • Offers for Avast and CCleaner products are no longer checked by default
Farewell to Windows XP & Vista (;_;)
  • Version 5.64.7577 is the final planned build for Windows XP and Vista
  • This version will only receive critical security updates
  • Read our FAQs for further information and assistance
Other minor improvements
  • Improved country embargo checks to reduce false positives
  • Fixed a UI bug in Scheduling interface
  • Fixed a bug where ‘OK’ button missing from some dialogue messages
  • Removed Google Plus from the ‘About’ screen

CCleaner

Versienummer 5.64.7613
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 7, Windows XP, Windows Vista, Windows 8, Windows 10
Website Piriform Ltd.
Download https://www.ccleaner.com/ccleaner/builds
Bestandsgrootte 21,20MB
Licentietype Freeware/Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

03-03-2020 • 18:15

10

Bron: Piriform Ltd.

Update-historie

Reacties (10)

10
9
5
1
0
4
Wijzig sortering
"Offers for Avast and CCleaner products are no longer checked by default"

Mooi dat ze dat veranderd hebben, een installatie van een hele AV als Avast als je niet oplet is BS, de ergste toolbar/adware ooit.

Gelukkig is er de Slim versie, maar Ik kan mij voorstellen hoeveel niet technische mensen per ongeluk Avast door hun strot geduwd hebben gekregen en nu geteisterd worden door vervelende pop-ups en een iets langzamer systeem en niet weten wat ze moeten doen...
Ik heb in ieder geval paar keer mensen gehad die hiervoor naar mij kwamen.

Nu alleen nog die stomme browser, gelukkig mogen browsers niet automatisch de standaard browser worden in Windows 10, anders zouden sommige mensen plots al hun bladwijzers en spulletjes kwijtraken, en niet begrijpen waarom dat gebeurd, mochten ze web linkjes op desktop gebruiken.

[Reactie gewijzigd door TweetCu op 22 juli 2024 21:57]

Tip: Let op dat je bij de installatie zowel het vinkje uitzet bij Set as Default browser én op Decline klikt, als je de 'CCleaner Browser' niet op je PC geinstalleerd wil hebben.

Ik snap dat ze hun brood moeten verdienen, maar zo'n installatie vind ik toch niet echt passen bij een cleaner.

[Reactie gewijzigd door STING op 22 juli 2024 21:57]

Tip: Let op dat je bij de installatie zowel het vinkje uitzet bij Set as Default browser én op Decline klinkt, als je de 'CCleaner Browser' niet op je PC geinstalleerd wil hebben.

Ik snap dat ze hun brood moeten verdienen, maar zo'n installatie vind ik toch niet echt passen bij een cleaner.
Of je pakt Slim (uitgeklede) https://download.ccleaner.com/slim/ccsetup564_slim.exe
Portable(zip) https://download.ccleaner.com/portable/ccsetup564.zip
..en installeer bijvoorbeeld 'Malwarebytes Windows Firewall Control' waarmee je CCleaner - en andere apps - heel gemakkelijk toegang tot internet kunt ontzeggen: https://www.binisoft.org/
Ben je in 1 keer af van dat irritante auto-update en gespioneer van CCleaner/Avast }>
Ook fijn om apps af en toe alleen maar ff een korte periode toegang te geven.
Sinds het data verkoop schandaal komt Avast er bij mij niet meer in. Is ook helemaal niet nodig, alternatieven genoeg (Wise, in mijn geval).
Bij mij bevriest het programma compleet op 2 (geheel verschillende) Windows 10 computers waarop ik het heb geïnstalleerd.
Ben ik de enige waar dat gebeurt?
niet de enige, gebeurt bij mij ook elke keer.... "cc cleaner reageert niet"
Ik neem altijd de portable versie en run die vanaf usb-stick.
Op zich een goed programma, als je maar goed naar de opties kijkt, en weet wat je doet.
Heb het ook wel een beetje gehad met Ccleaner sinds Avast. Het blijft een goede cleaner en het werd tijd dat er eens een update kwam. In de Piriform periode had je er soms meerdere per maand en werd er misschien te kort op de bal gespeeld maar 5.63 was van Oktober 2019. De relaesenotes zien er alvast niet spectaculair uit. Zal eens paar systemen updaten alvorens deze update mijn zege te geven.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.