Software-update: CCleaner 6.34

CCleaner 4.0 logo (75 pix) Piriform heeft versie 6.34 van CCleaner uitgebracht. Met dit programma kunnen diverse onderdelen van Windows worden opgeschoond. Hierbij valt te denken aan tijdelijke Windows- en internetbestanden, maar ook aan overbodige rommel van een groot aantal andere programma's, waaronder Windows Media Player, Google Toolbar, Microsoft Office, Photoshop, WinRAR en ga zo maar door. Bovendien is het aantal programma's waarvan CCleaner de rommel kan opruimen, eenvoudig uit te breiden met het programma CCEnhancer.

Naast opruimen kan CCleaner ook fouten in het register en in snelkoppelingen verhelpen, de lijst met programma's aanpassen die met Windows starten en is het mogelijk om cookies te beheren. Vanaf deze versie kan ook de algehele conditie van de computer worden getest. Naast een gratis uitvoering is er ook een pro-versie, die onder meer een automatische-updatefunctie biedt. In deze release zijn de volgende verbeteringen aangebracht:

Taking the hassle out of PC maintenance
  • We’ve updated the engines and libraries of Software Updater and Driver Updater for better performance and stability.
  • We’ve improved the cleaning of Microsoft 365.
  • We’ve added cache cleaning for the WebDAV application on Windows 10 and 11.
Fixing bugs and other improvements
  • We fixed a networking issue that was affecting some customers’ ability to register their licenses.
  • We resolved an issue that was causing Health Check to freeze for users running Windows 7 x86.
  • The counter of outdated drivers on the Driver Updater icon now displays the correct number of drivers in all cases without having to perform another scan.
  • We fixed a Software Updater issue that was preventing some users from updating Microsoft Defender.

CCleaner 6.06

Versienummer 6.34.11482
Releasestatus Final
Besturingssystemen Windows 8, Windows 10, Windows 11
Website Piriform
Download https://www.ccleaner.com/nl-nl/ccleaner/builds
Licentietype Freeware/Betaald

Door Bart van Klaveren

Downloads en Best Buy Guide

19-03-2025 • 14:14

8

Bron: Piriform

Update-historie

23-07 CCleaner 6.38 41
25-06 CCleaner 6.37 0
28-05 CCleaner 6.36 3
17-04 CCleaner 6.35 1
19-03 CCleaner 6.34 8
20-02 CCleaner 6.33 12
22-01 CCleaner 6.32 7
11-12 CCleaner 6.31 2
15-11 CCleaner 6.30 24
10-'24 CCleaner 6.29 16
Meer historie

Reacties (8)

8
8
4
0
0
0
Wijzig sortering
Gebruik het nog steeds (wel de "slim" build zonder bloat), o.a. voor de-installeren van bullshit apps die met elke Windows install terug komen, en soms wat opruimen. Ik gebruik wel de cc-enhancer tool die een winapp2.ini binnen hengelt waardoor je nog veel meer kunt schoonmaken. Ook moet je wat tweaken om hem uit je systray te krijgen bij afsluiten. Zijn uiteraard genoeg andere betere opties, maar deze gebruik ik al zo lang en doet precies wat ik wil.
Ik gebruik het persoonlijk om bestanden te ontdubbelen.
Elke maand maak ik een backup van mijn telefoon naar de nas.
Uiteindelijk kan ik die backup enigszins netjes houden door alles wat dubbel is eruit te gooien.
Het zal ongetwijfeld makkelijker kunnen maar ach het werkt.
Waarom zou je deze tool overwegen tov. BitBleach?
Probeert dan ook nog eens bloatware te installeren.

En heeft het gebruik van zo'n tool eigenlijk wel nut?
Het enige waar ik enigszins waarde in zie is dat ik programma's kan verwijderen waarvan Windows nog denkt dat ze geïnstalleerd staan.
Ik heb laatst VMware verwijderd maar die bleef nog wel in de programma lijst van Windows staan. Ik weet niet waarom of hoe dat werkt maar door de jaren heen vaker gemerkt en CCleaner kan die lijst dus aanpassen.

Of CCleaner het beste programma daarvoor is weet ik niet, maar ik gooi hem in de firewall zodat hij geen verbinding met internet heeft en dus ook geen stomme popups kan geven en dingen downloaden en daarna gebruik ik het weer een lange tijd niet.
Dat klinkt dan weer als iets waar je BC Uninstaller voor zou kunnen gebruiken:
https://www.bcuninstaller.com/
Ah! Die zoek ik eigenlijk al best lang maar vergeten hoe die heette. Ja dat klinkt een stuk beter dan kan CCleaner er mooi weer af. Thanks.
Bedankt zeg! Dat ziet er supergoed uit! HEEL compleet!
Waarom zou je deze tool overwegen tov. BitBleach?
Bitbleach is voor zover ik kan overzien een prima alternatief, net als bv System Ninja.
Probeert dan ook nog eens bloatware te installeren.
De CCleaner download pagina biedt je de mogelijkheid om een "kaal" installatiepakket te downloaden, zonder bloatware optie.
En heeft het gebruik van zo'n tool eigenlijk wel nut?
Het kan volgens mij nooit kwaad om zo nu en dan eens je Browser cache op te schonen, of temp- en logfiles, die je toch nooit meer nodig hebt.

Ik houd wel van een beetje opgeruimd systeem!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.