Het is even wennen. Het zijn 2 werelden die soms door elkaar lopen. Bij het openen van bestanden van de desktop ga je vaak naar Metro apps (bijvoorbeeld pdf), en als je die af sluit kom je weer in de Start menu terug, in plaats van op de desktop. Oplossing daarvoor is op alle file associations op desktop apps te zetten.
Het fijnste is de opstartsnelheid. Op een 7200rpm sata disk start ik Windows 8 net zo snel op als Windows 7 op mijn oudere laptop met SSD
(niet wetenschappelijk getest, gewoon gevoelsmatig). In onder de 30 seconden kan ik surfen. Ik draai dual boot met Windows 7, en wanneer ik Windows 7 selecteer uit het (grafische) multiboot menu, reboot de laptop om vervolgens Windows 7 op te starten. Klik ik daarentegen op Windows 8 opstarten, zit ik luttle seconden later op de desktop. Dat is voor mij ook een motivator om meer Windows 8 te gebruiken dan Windows 7 ;-)
De meeste irritaties die ik had, heb ik kunnen weg werken: Dat Microsoft de mogelijkheid heeft weggehaald om meteen naar de desktop te komen vond ik irritant. Een oplossing is de
Skip Metro Suite
De desktop gadgets zijn weggehaald in Windows 8. Live Tiles zijn leuk voor sommige dingen, maar ik wilde gadgets voor CPU load en dergelijke. Gelukkig zijn die er ook al weer in
getweaked.
De shutdown knop zit wat diep verscholen. In Windows 7 had je met 2 clicks uit gezet. Oplossing
hier.
De enige "irritatie" die ik nog heb, is dat Aero glass is weggehaald. Het zat wel in de Release Preview, en dat vond ik er mooi uit zien. Er waren wel pogingen om dit terug te hacken, maar tot zover is het nog niet gelukt (de poging om de Release Preview bits te mixen met de RTM zijn middels DMCA takedown offline gehaald). Er is een andere mogelijkheid om de Windows compleet transparant te maken, maar dat schiet zijn doel een beetje voorbij.
[Reactie gewijzigd door ExtremelyBroken op 24 juli 2024 12:12]