Hoofdcategorieën
Device Settings

Eerste indruk: Sony Ericsson 12-megapixelsmartphone

Door Arnoud Wokke, dinsdag 2 juni 2009 15:33, views: 133.917

Het toestel

Uiterlijk

Het toestel wekt op het eerste gezicht de indruk dat alle onderdelen aan de voorkant hebben moeten wijken voor een groot touchscreen: de drie hardwareknoppen zijn klein uitgevoerd en zitten helemaal onderaan de voorkant. De knopjes zijn gegolfd: wie vanaf de onderkant kijkt, ziet de knopjes als kleine metalen golfjes op het toestel zitten.

Knoppen op de Satio

De toetsen hebben dezelfde functies als die op de 5800 XpressMusic van Nokia: de linkerknop is voor opnemen, de rechterknop voor ophangen en met de middelste knop wordt het menu geopend. Hoewel de knoppen klein zijn, is het niet moeilijk ze te bedienen: gebruikers zullen niet snel de verkeerde knop indrukken, omdat ze redelijk breed zijn.

Het scherm lijkt al snel wat groter dan het is: de behuizing ligt ruim om het scherm heen. Boven het scherm zitten een luidspreker en een logo van Sony Ericsson. Het scherm is 3,5" groot en heeft een resolutie van 640x360 pixels. Het scherm is resistief, maar Sony Ericsson heeft geen ruimte voor een stylus ingebouwd. Die moet er met een meegeleverd accessoire aan worden bevestigd.

Achterkant Satio

De achterkant van het toestel is zoals Sony Ericsson ze al eerder maakte. De 12,1-megapixelcamera zit verborgen achter een klepje. Dat is handig om te voorkomen dat vingerafdrukken en vuil het lensoppervlak vertroebelen. De beschermingskap voor de camera is wat aan de dikke kant, waardoor het toestel een kleine bochel lijkt te hebben; dat had wellicht beter opgelost kunnen worden.

De bochel maakt ook dat het toestel dikker lijkt dan het in werkelijkheid is: de dikte is volgens de specificaties 13,3 millimeter, maar wie het toestel in handen heeft, denkt als snel met een dikker toestel van doen te hebben. De bult op de rug heeft nog een nadeel: de telefoon kan niet vlak op tafel liggen, al ligt hij wel stabiel.

Zijkant Satio

Camera SatioRondom de lens zitten de xenon-flitser, een led-lamp om bij te lichten als er video wordt opgenomen en enkele sensoren voor camerafuncties. Aan de zijkanten van het toestel zitten de diverse aansluitingen: de welbekende Sony Ericsson-plug voor laden en headsets en een ingang voor microSDHC-kaartjes; in de Satio passen geen M2-kaartjes, maar alleen nog het veel gangbaardere microSD-formaat. Aan de rechterkant zitten de volumeknoppen en een grote cameraknop. Daartussenin zitten nog twee knoppen, die toegang geven tot multimediafuncties van het toestel.

Ondanks de belofte van 'ongelimiteerd entertainment' heeft de Satio bij voorbaat een beperking: Sony Ericsson gebruikt nog altijd de eigen plug voor headsets in plaats van de voor headsets gangbare 3,5mm-plug. Weliswaar zijn er adapters te koop, maar in het verleden is die niet altijd sterk genoeg gebleken om de gebruiksduur van het toestel te overleven. Het laden gaat via dezelfde plug.

Het scherm is resistief: dat betekent dat het zich niet alleen laat bedienen met de vingertoppen, maar ook met een stylus of nagel. Het scherm is voor een resistief scherm redelijk gevoelig. Hoewel een lichte aanraking niet genoeg is, registreert het touchscreen elke aanraking met een beetje druk. Dat maakt het bedienen van het toestel prettig.

Hardware

Sony Ericsson doet een beetje geheimzinnig over het innerlijk van de Satio, maar de processor zou dezelfde OMAP3430-processor zijn die ook in de Symbian-smartphone i8910 HD van Samsung zit. Net als in de Samsung zou die zijn geklokt op 600MHz.

De cameramodule zou bovendien gebruik kunnen maken van een PowerVR SGX 530-gpu om de beelden snel te kunnen verwerken. Het is onduidelijk of dat klopt, maar de snelheid van de Symbian-interface en van de camera duiden erop dat Sony Ericsson niet heeft beknibbeld op het inbouwen van een stevige motor in de Satio.

Accu

Accustatus SatioEen snelle processor kan een zware wissel op de accu trekken. Sony Ericsson heeft een 1000mAh-accu ingebouwd van het type BST-33, die eerder te vinden was in de W880i en de K800i. Hoewel we dit tijdens de korte testperiode niet zelf konden bepalen, is het niet ondenkbaar dat deze accu de achilleshiel van het toestel zal zijn: de meeste smartphones hebben een accu met aanzienlijk meer capaciteit aan boord. Bijvoorbeeld, de i8910 HD van Samsung is van een 1500mAh-accu voorzien. Tijdens de testperiode van ongeveer een half uur is niets opgevallen aan de accu in positieve of negatieve zin.

 

Volgende pagina (Software - 4/7)


Inhoudsopgave

VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011