Gebruikers van smartphones worden niet bespioneerd door software van Carrier IQ. Dat zegt de maker in reactie op de aantijgingen van de afgelopen dagen. Apple claimt onlangs gestopt te zijn met het gebruiken van Carrier IQ.
Het bedrijf laat in een statement weten dat het alleen belgedrag en sms'jes van gebruikers bijhoudt om aan providers te kunnen laten weten waar het misgaat. "De inhoud van sms'jes, foto's, e-mails, audio en video; Carrier IQ houdt het niet bij, slaat het niet op en stuurt het niet door." In een interview met All Things Digital zegt een woordvoerder dat de toetsaanslagen worden bijgehouden, omdat bepaalde codes worden gebruikt bij het afhandelen van klachten van klanten. "Daarom luistert Carrier IQ naar de toetsaanslagen, maar ze worden niet opgeslagen."
De spywaremaker zegt dat het van de provider afhangt welke data wordt doorgestuurd. Bovendien zou de overeenkomst met klanten bepalen wat providers precies aan info verzamelen van toestellen. Carrier IQ ziet zichzelf alleen als tussenpersoon.
Carrier IQ kwam een paar maanden geleden in opspraak, toen HTC de software in een update bleek te hebben gestopt. Ontwikkelaar TrevE toonde in de afgelopen week dat Carrier IQ onder meer toetsaanslagen en de inhoud van sms'jes logt. Het is onduidelijk waarom Carrier IQ dat gegeven nu ontkent, terwijl TrevE de tekst van een sms in plain text toonde in zijn video.
Nadat eerder Nokia, HTC en de drie Nederlandse providers het gebruik van Carrier IQ ontkenden, heeft Apple nu tegenover All Things Digital verklaard dat het de spyware inderdaad gebruikte, maar uit iOS gaat halen. "We zijn gestopt het te gebruiken en zullen het in een update volledig verwijderen", aldus het statement van de iPhone-maker.
Carrier IQ is in Nederland niet in gebruik op Android-smartphones. Wel werd de software door lezers van Tweakers.net aangetroffen op een 7" Samsung Galaxy Tab. Op Nederlandse iPhones is Carrier IQ wel te vinden, maar de software bleek op het redactie-exemplaar van de iPhone 4 niet actief data te verzamelen. Via het Instellingen-menu is de software te activeren of de-activeren.
[Reactie gewijzigd door Blorgg op 2 december 2011 09:05]
Je weet dat Google niets doet met Carrier IQ en dat providers het op toestellen met Android zetten voordat deze geleverd worden?Ik denk dat we bij Android vooral in de richting van Google moeten kijken.
Do No Evil....
Me r33t!
Keer op keer blijkt Google nu de privacy op een grootschalige manier te schenden.
Keer op keer is Google gegevens aan het verzamelen die in principe niet noodzakelijk zijn voor de bedrijfsvoering, maar duidelijk gericht zijn op het verzamelen van persoonlijke informatie die een (wazige) database in moet.
[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 2 december 2011 09:27]
Dat is waar Google geld mee verdient. Ik kan me niet voorstellen dat een commercieel bedijf als Google producten gaat bouwen waar ze hun business niet meer zullen ondersteunen...Ieder product wat ze bouwen wordt gebouwd om hun business "het verkopen van advertenties" te steunen.
Graag linkje naar jouw bron die toont dat Apple 'in alle toonaarden ontkent'. Want ze hebben slechts 1 officiele mededeling gedaan, waaruit een stuk gehaald is in het artikel hierboven.Dus eerst ontkennen ze in alle toonaarden dat ze spyware gebruiken
[Reactie gewijzigd door Ramzzz op 2 december 2011 08:20]
Opt-in my ass. Trevor laat duidelijk zien dat hij ALLES afwijst en toch AL zijn privé data wordt gelogd, inclusief versleutelde wi-fi verbindingen, dus dat heeft niks met de 'carrier' te maken."HTC, like most manufacturers, has an opt-in error reporting function built in to our devices. If your phone experiences an error, you have the option of 'Telling HTC' so we can make improvements to our phones. Details about this are in our privacy policy on each device and in order for data to be collected, you have to opt-in. If you do opt-in, we protect your privacy by de-identifying and encrypting the data. HTC is committed to protecting your privacy and that means a commitment to clear opt-in/opt-out as the standard for collecting any information we need to serve you better."
[Reactie gewijzigd door zakkenjongen op 2 december 2011 08:21]
Wat heeft dat met het verhaal te maken?Ben ik toch blij met mijn Windows Phone..
Weet je zeker dat je daar zo blij mee wil zijn?Ben ik toch blij met mijn Windows Phone..
Het vreemde vind ik dat er zo weinig echt wordt doorgevraagd dan. Ik zie dat overal: er is vrij hard bewijs, bedrijf/persoon/kamerlid ontkent het, en dan stopt het weer. Dan zal dat wel zo zijn, of de waarheid zal wel in het midden liggen. Waarom niet eens keihard doorvragen. Laat die filmpjes zien en blijf dan vragen "wat is dit dan?"Ze raken allemaal verstrikt in hun eigen leugens. Iedereen kent het filmpje van Trevor ondertussen wel en weet precies wat wel en niet wordt gelogd. Het is dan ook belachelijk dat dit soort reacties komen, gewoon een leugen recht in je gezicht terwijl het tegendeel allang is bewezen.
[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 2 december 2011 09:14]
Tenzij die fabrikant van afluister apparatuur keihard blijf beweren dat het geen afluisterapparatuur is...terwijl 't dat duidelijk wél is... dan weet je dus dat ze iets proberen de doofpotten(al dan niet in opdr8 van providers/bouwers)Ik vind het dan wel weer terecht dat men nu de vingers wijst naar de makers van CarrierIQ. Voorbeeldje: het verkopen van afluisterapparatuur is ook verboden in het land, ook al wordt het voor 'legale' doeleinden gebruikt. In Nederland is dit bijvoorbeeld artikel139b. van het wetboek van strafrecht.
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Xbox E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Microsoft Apple Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True