Zeker honderden mensen en mogelijk meer zijn slachtoffer geworden van fraude met toeslagen door misbruik van DigiD bij de Belastingdienst. Dat is aanzienlijk meer dan de 'enkele gevallen' die minister Donner vorige maand noemde.
Het was tot voor kort mogelijk om met een willekeurig DigiD huur- en zorgtoeslagen aan te vragen bij de Belastingdienst. Om in te loggen waren naam, geboortedatum en burgerservicenummer voldoende. Fraudeurs gebruikten die mogelijkheid om toeslagen voor anderen aan te vragen en die op een eigen rekeningnummer te laten storten. Als de Belastingdienst constateerde dat de toeslagen te hoog waren of onterecht waren uitgekeerd, werden de persoonsgegevens ingezet die aan het burgerservicenummer waren gekoppeld om het geld terug te vorderen. Hierdoor kwamen mensen in de problemen terwijl ze de toeslagen nooit hadden ontvangen.
De Belastingdienst heeft inmiddels tegenover nrc.next bevestigd dat er honderden burgers door het misbruik van DigiD-gegevens zijn getroffen. Voor zeker 260 huishoudens uit Rotterdam is er een strafrechtelijk onderzoek naar mogelijke fraude gestart. Dat is aanzienlijk meer dan de 'enkele gevallen' waar minister Donner van Binnenlandse Zaken vorige maand over sprak. Volgens nrc.next gaat het mogelijk zelfs om duizenden fraudegevallen, maar precieze aantallen wil het ministerie van Financiën niet noemen.
Inmiddels is het door de Belastingdienst onmogelijk gemaakt om met een willekeurige DigiD de gegevens van een ander persoon te veranderen. Dit was tot voor kort nog wel mogelijk; in 2007 gaf de Belastingdienst zelfs het advies om de DigiD-gegevens van een ander te gebruiken om op tijd belastingaangifte te doen.
Dit lees ik toch hopelijk verkeerd?Dit was tot voor kort nog wel mogelijk; in 2007 gaf de Belastingdienst zelfs het advies om de DigiD-gegevens van een ander te gebruiken om op tijd belastingaangifte te doen.
[Reactie gewijzigd door CabezaDelZorro op 19 september 2011 10:35]
[Reactie gewijzigd door bamboe op 19 september 2011 10:45]
[Reactie gewijzigd door llee op 19 september 2011 21:10]
[Reactie gewijzigd door Quacka op 19 september 2011 10:52]
Dat is dan het probleem van de minister, hij is er wel verantwoordelijk voor.Het probleem is denk ik niet dat de minister aan het liegen is, maar dat hij er zo weinig van weet.
dat nrc noemt maar omgezet in:Honderden, mogelijk duizenden
duizenden
[Reactie gewijzigd door LSWaard op 19 september 2011 10:39]
Doet me denken aan Wim Kok die in een muis probeerde te praten om een computer te bedienen.Een toetsenbord snappen ze nog, maar als er een muis bij komt breekt de pleuris al uit.
[Reactie gewijzigd door BeosBeing op 23 september 2011 19:10]
[Reactie gewijzigd door Gagarin op 19 september 2011 23:01]
[Reactie gewijzigd door psyBSD op 19 september 2011 10:55]
Vergeet Defensie nietDit is een probleem dat zich voor blijkt te doen op iig de ministeries, VROM, Financien, Justitie en Binnenlandse-zaken. (Gezien de missers van de afgelopen jaren)
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets E3 2013 Mobiele telefoons Google Sony Apple Microsoft Games Politiek en recht Consoles
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. onderdeel van De Persgroep, ook uitgever van Computable.nl, Autotrack.nl en Carsom.nl • Hosting door True