Het gaat om beiden.
Wat overigens lekker tendentieus gepubliceerd. En rijkelijk laat ook. Zelfs de kritiek op het rapport van Secunia
is al twee dagen oud. Deze interessante passage is te lezen in het rapport:
The number of vulnerabilities in a given product is not necessarily equal to the overall security of the product. It is important to consider that vendors have different policies for assigning CVEs and that the numbers doesn’t reflect the rating of the vulnerabilities, the type of vulnerabilities, type of coding errors, ability to respond to the reports, and many other factors which may be relevant in a proper comparison.
Bron:
Secunia HalfYear Report 2010 p.12
Secunia legt heel duidelijk uit dat dit louter statistieken zijn en je kunnen misleiden in te denken dat Apple daardoor de minst veilige software maakt. Of dat gebruikers met een Mac, iPad of iPhone zich nu meer zorgen moeten maken.
Logisch ook. Want terwijl mijn Mac dus blijkbaar zo lek is als een mandje - zoals op deze site
keer op
keer op
keer op
keer op
keer op
keer op
keer wordt verteld - heb ik nog nooit ergens last van gehad. Noch heb ik er ooit kennissen over gehoord, terwijl zij voor de overstap naar Mac geregeld last hadden van virussen op hun PC's. Zelfs met anti-virus software,
go figure. Kortom, blijven proberen.
Edit: (aanvulling n.a.v. reactie van Aham B. hieronder)
Wees reëel, dit is een Tweakerssite. Een tweaker die last heeft van een virus is toch gewoon een loser? Zoals een wielrenner die de Tour kan winnen maar z'n ketting eraf trapt... Daarom refereer ik in mijn bericht naar familie, vrienden en buren. Mensen die wat minder handig zijn met computers: de doorsnee gebruiker. Die bovendien in de absolute meerderheid is. Die heeft, in ieder geval in mijn omgeving naar ik heb gemerkt, wel eens (sommigen vrij vaak), te maken gehad met virussen op de pc. Ik heb dat voor ze gemaakt, in de tijd dat ik zelf nog een pc had (
ahh, those were the days). Van de mensen daarvan die zijn geswitched, noch van enig ander Mac gebruiker, heb ik ooit een praktijkverhaal over een virus gehoord.
Edit 2:
offtopic:
@Xthemes.us Nu twijfel ik zelf even of dat er zonet al stond. Afijn, heb mijn bericht (ook) maar wat aangepast. Ik blijf de titel flink tendentieus vinden, aangezien Secunia rapporteert over zowel Apple, als Microsoft, als andere spelers.
[Reactie gewijzigd door t-h op zaterdag 24 juli 2010 18:29]
Wat mij eerder opvalt in dit artiekel is dat de meeste lekgevoelige programma's ook meteen gratis programma's zijn.
ITunes, Firefox, Safari, Chrome, Quicktime en bijvoorbeeld Adobe Reader.
Vast geen toeval, er word misschien weinig tijd besteed aan het dichten van deze lekken, wat misschien lastiger is als gehoopt en dus een boel geld kost.
Anderzijds verklaart dit ook waarom bijvoorbeeld Quicktime zo ontzettend rot presteert op een PC, ga maar eens naar de Apple site, zoek eens naar Movie Trailers, en start maar eens een film op. Ik moet de eerste keer altijd twee keer op de film klikken anders start Quicktime nooit op, en dan krijg ik er plots twee... De eerste loopt dan volledig vast waarna ik na pakweg 15 minuten eens een film trailer kan kijken. Dat voor een machine met SSD's en een Core i7, in en in triest eigenlijk.
Ik gebruik om eerlijk te zijn bijna geen van de bovenstaande applicaties, wel gebruik ik Flash en Adobe Reader, omdat je daar niet omheen kan. Maar ik gebruik gewoon IE8 en Windows Live Mail voor alles. Werkt tot nu toe prima, en snel. Voor Quicktime filmpjes gebruik ik Windows Media Player, icm K-Lite Codec pack.
Interessante info, maar ik had het leuker gevonden als ze Linux-Distro's, Windows 7, Apple OSX Leopard en Google Chrome zouden inspecteren op lekken en daar een lijstje van zouden maken. Misschien nemen hackers dan ook eens het vuur op een anders OS dan Windows.
Het heeft niet zoveel met gratis programma's te maken. Het zit hem meer in veel gebruikte programma's. En aangezien mensen toch bij voorkeur gratis programma's draaien zullen die dus de lijsten domineren.
Voor Adobe Reader zijn er alternatieven hoor. Een voorbeeld hiervan is
Foxit Reader.
Echt een aanrader!
Maar is het ook veiliger dan Reader? Dat weten we niet.
We weten ook niet 100% zeker of wij het broeikas effect versterken/veroorzaken...
Het draait PDF's in een extra veilige modus na standaardinstallatie (met minder rechten, versie 4.0), dus het is in dat geval veiliger ja. Bijkomend voordeel: Het is erg snel

<offtopic>
Ik heb liever sumatra PDF, nog sneller, nog kleiner, en geen reclame.
</offtopic>
Ontopic: Het gaat hier om de hoeveelheid lekken, niet de severity, en het gaat om de hoeveelheid gevonden lekken, dat firefox vrij hoog stond heeft volgends mij meer te maken met het feit dat ze alle lekken zo snel mogelijk bekendmaken en fixen dan de lekheid ervan.
En je weet zeker dat dit niet aan je internetverbinding ligt?
Ik heb namelijk geen problemen met Quicktime icm XP en budget hardware.
mja, daar ligt net het punt van de problemen van de pc... Hoeveel installaties zijn identiek? Er is snel een component, driver, stukje code, dat er bij jouw niet bijzit/opstaat en dat het stukje software bij hem laat trager draaien/crashen/moeilijk doen.
foxit reader is trouwens inderdaad een aanrader (voor de topics hierboven ivm de adobe reader)
[Reactie gewijzigd door white modder op zondag 25 juli 2010 12:27]