Google heeft een op Python gebaseerde commandline-tool uitgebracht waarmee de diverse webdiensten van het bedrijf zijn aan te roepen. De tool is voorzien van een opensource-licentie en kan gratis gebruikt worden.
De cli-tool heet GoogleCL en is geschreven in Python, waardoor het op alle besturingssystemen kan worden gebruikt. Via opdrachten op de commandline kan onder andere content in batches worden geüpload naar Blogger, Docs, Picasa en YouTube. Daarnaast zijn ook acties mogelijk op Google Calendar, zoals het inplannen van een afspraak, en kan de contactenlijst geëxporteerd worden. Tekstbestanden die op Google Docs staan opgeslagen, zijn via GoogleCL in een teksteditor direct vanaf de commandline te openen en te bewerken.
Voordat er toegang kan worden verkregen tot een gebruikersaccount, dient na het invoeren van een GoogleCL-commando de benodigde gebruikersnaam en wachtwoord opgegeven te worden. Vervolgens wordt een OAuth-url getoond, die in de adresbalk van een browser moet worden geplakt. Deze authenticatie-procedure dient voor elke aangeroepen dienst eenmalig uitgevoerd te worden. Om gebruikers op weg te helpen, heeft Google een aantal voorbeelden voor GoogleCL online gezet. Ook belooft Google in de toekomst het aantal aanroepbare diensten via GoogleCL te zullen vergroten.
Dan biedt die CLI toch geen meerwaarde om in programma's te gebruiken of om als batch te draaienVoordat er toegang kan worden verkregen tot een gebruikersaccount, dient na het invoeren van een GoogleCL-commando de benodigde gebruikersnaam en wachtwoord opgegeven te worden. Vervolgens wordt een OAuth-url getoond, die in de adresbalk van een browser moet worden geplakt.
Nou euh, nee, en tegenwoordig nog niet. Google werd juist zo snel zo populair omdat het simpelweg vondt waar je naar zocht. Voorgaande zoekmachines vertrouwden op mensen die lijsten samenstelden van webadressen - en die lijsten op de bekende portal websites plaatsten. Lijkt me dat je dat ook nog wel zou moeten weten.Zoekmachines waren er al lang en ze gaven allemaal juiste resultaten.
En hoe kwam dat? Juist, omdat:Google werd juist zo snel zo populair omdat het simpelweg vondt waar je naar zocht.
Wie het verst durft/kan gaan in jou te leren kennen, zal jou specifiek betere resultaten geven.
[Reactie gewijzigd door marking op zondag 20 juni 2010 12:52]
"Heuh? Soedo Aapt Get minmin install pieton? ASDF IK SNAP HET NIET??!"Support geven op linux is zoo veel makkelijker. In plaats van te vertellen waar iemand precies heen moet met zijn muis, en rekening houden met 30 verschillende vensters (netwerk centrum, taal etc etc) gewoon 1 commando geven.
[Reactie gewijzigd door johnkeates op zondag 20 juni 2010 13:59]
Op de een of andere manier lijkt me dit vreemd - Chrome OS is slechts een browser op een kernel, denk niet dat daar een CLI (toegangkelijk voor de gebruiker) of Python op staat (of op geinstalleerd kan worden). Ik kan het mis hebben natuurlijk.Ik ben een leek op dit gebied, maar is dit allemaal ter voorbereiding van Chrome OS?
lang niet alles wat google doet/maakt is opensource. Sterker nog, ik denk 90% niet.Dit is de ultieme manier om google open source te houden.
[Reactie gewijzigd door Stukfruit op zondag 20 juni 2010 12:05]
[Reactie gewijzigd door NoResult op zondag 20 juni 2010 12:53]
Google is niet open source.Dit is de ultieme manier om google open source te houden.
[Reactie gewijzigd door afraca op zondag 20 juni 2010 13:22]
Op dit item kan niet meer gereageerd worden.
Populair: Tablets Samsung Websites en communities Mobiele telefoons Google Apple Microsoft Sony Games Politiek en recht
© 1998 - 2013 Tweakers.net B.V. Contact Over Tweakers Jouw privacy Algemene voorwaarden Cookies
Tweakers wordt uitgegeven door De Persgroep en wordt gehost door True