Hoofdcategorieën
Device Settings

Samsungs PX2370-display vanaf maart verkrijgbaar

Door Willem de Moor, vrijdag 26 februari 2010 10:26, views: 20.094

Samsung heeft zijn 23" Syncmaster-display een update gegeven in de vorm van de PX2370. Het scherm voegt Samsungs 'Touch of Color'-techniek aan de P2370 toe en vervangt de reguliere ccfl-backlight door een led-variant.

De PX2370 moet vanaf maart in Europese winkels verkrijgbaar zijn, een maand voordat de display in Amerikaanse winkels verwacht wordt. De upgrade van ccfl- naar led-backlight is echter niet goedkoop: de adviesprijs van de PX2370 zal 380 euro bedragen. De hogere prijs van de nieuwe monitor wordt niet alleen door de led-backlight veroorzaakt: ook de aansluitmogelijkheden zijn uitgebreid ten opzichte van de P2370. Naast de dvi-poort is nu ook een hdmi-ingang beschikbaar en audio-in- en uitgangen zijn eveneens voorhanden.

De reactietijd van de 1920x1080 pixels is 2 milliseconde en de statische contrastverhouding zou 1:1000 bedragen. Het tn-scherm is in een 16,5mm dikke behuizing op een transparante voet gevat. De led-backlight bespaart overigens niet al te veel energie: volgens opgave van de fabrikant verbruikt de PX2370 25W, terwijl de P2370 met zijn ccfl's 30W verstookt. Wel zouden de Smart Sensor-techniek, die de display uitschakelt bij afwezigheid van gebruikers, en de Ambient Light Sensor, die de helderheid afstemt op het omgevingslicht, het energieverbruik verder kunnen beperken.

Samsung Syncmaster PX2370

 

Volgende 10:27 Video: Yakuza 3 - Locaties
Vorige 10:14 Video: Rabbids durven het wel
Advertentie

Reacties

«  1  2  3  »

Welke resolutie en type paneel heeft dit beestje? Aan de responstijd te zien hebben we hier weer een TN paneel en dat is voor sommigen toch erg jammer. Sinds de 215TW zijn er weinig echt goede monitoren van Samsung langs gerold...

Sorry hoor maar hoe kan je over de resolutie heen lezen als dat in dezelfde zin naar voren komt als de reactiesnelheid... In de volgende regel staat ook al duidelijk dat het een TN-paneel is (logisch want het volgt een scherm op wat ook een TN-paneel heeft).

Komt mij over als een 'als ik maar wat te lullen heb'-first post :S

edit: tenzij het artikel aangepast is uiteraard, maar dat kan ik weer niet weten :+

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op vrijdag 26 februari 2010 10:40]


De antwoorden op je vragen staan in het artikel: TN paneel / 1920 x 1080.

Ik vraag me wel een paar dingen af:
  • LED backlight is leuk, maar ik kan eigenlijk nooit opmaken of dit nu edge-lit is, of dat de LED's verspreid over het oppervlak zijn geplaatst. Volgens mij hebben LED's behalve een klein beetje meer stroomverbruik geen voordelen zoals verminderde backlight bleeding of contrastwaarde als je ze nog steeds aan de rand plaatst?
  • Als je dan toch voor betere kwaliteit van je scherm zou willen gaan, dan is een IPS paneel een veel betere investering welke de kleurechtheid zeker ten goede komt. Daar staat tegenover dat de responsetijd vaak wel iets hoger is, wat spellen niet ten goede komt.
Al met al begrijp ik dus niet zo goed wat dit scherm aan voordeel zou moeten hebben t.o.v. andere schermen. Amper energie besparing, wellicht nog steeds backlight bleeding door edge-lit en TN-paneel. Kleurechtheid ook niet verbeterd? Responsetijd is hetzelfde als ieder ander TN paneel?

Ik snap er niks van ;) En dat alles meegenomen snap ik al helemaal niets van het prijskaartje ;)

wow led loont wel
een verschil in verbruik van 5W! dat gaat mij zeker besparen!
en in ruil krijg je een mooie blauwe schijn van de leds

Bespeur ik hier enige vormen van sarcasme? :P

Ja het is sarcasme, maar niet enige vormen want sarcasme is er maar in 1 vorm voor zover ik weet ;)

Maar ach wie zegt dat je er een blauwe gloed op na houd (ja Bramillo, maar NIET uit ervaring met dit scherm), en die leds schelen toch weer 5Watt, klinkt weinig maar procentueel gezien is die toch ruim 15% minder gaan verbruiken (op een al erg laag verbruik)! Maar er staat nergens dat het is OM te besparen in je stroom kosten (hoewel alle beetjes helpen), misschien is de productieprijs en daardoor de uiteindelijke prijs ook wel lager ;)

5 watt besparen, terwijl je tegenwoordig vrijwel geen enkel apparaat meer volledig kan uitzetten :? Laat ze eerst daar maar eens wat aan doen.

Het schermpje ziet er overigens wel erg mooi uit.

Laten we eens kijken.

5 watt per uur x 12 uur - 60 watt per dag x 365 dagen = 21.9 kw besparing per jaar

De besparing per jaar is dan een paar euro !!!

Kijk je dan naar de meerprijs dan moet je puur econosich zeggen dat dit geen zin heeft ondenaks dat hier iets zuiniger zal zijn zul je de meerprijs nooit terugverdienen.

Ik bedoelde apparaten die geen uitknop meer hebben. Ze ontwikkelen voor veel geld techniek om stroom te besparen, terwijl dit makkelijk te winnen is met een simpel (echt) aan/uit knopje van 5 cent.
Sommige apparaten verbruiken standby tot bijna 20 watt...

Heb zelf al zo'n 30 Watt aan standby apparatuur. Zet dus ook elke avond de knop van m'n verlengsnoer uit.

Nou, dat doen ze aardig slecht, zelfs mijn plasma gebruikt (volgens opgave) ruim onder de 5 watt standby. Misschien dat een versterker standby wat meer verbruikt, maar ze zeggen weer altijd dat je die juist niet uit moet zetten.

Voorderest is dit scherm van Samsung natuurlijk een volstrekt zinloos product, het is zo geprijst dat je er ook ongeveer een scherm met een fatsoenlijk paneel voor kan halen. En daar win je veel meer op dan die paar Ledjes.

Bijvoorbeeld Samsung's eigen F2380m met PVA paneel. Ook met HDMI, DVI & DSUB ingangen. Maar is deze wel gewoon met een VESA mount. En persoonlijk ben ik die Touch of Color designs echt helemaal beu (ik heb er een voor mijn neus staan), dus vind ik die F2380M ook nog eens een mooier design hebben ook.

Klopt, en daar komt nog eens bij dat LED helemaal niet superfijn aan de ogen is. (mijn mening)

Ik heb toch liever een LCD monitor..

CCFL zal je bedoelen. LCD is nl. geen concurrent van LED.

Toch wel, zo zijn er bv oled schermen waar de pixels zelf uit leds bestaan. Maar die zijn natuurlijk nog heel duur en hebben dikwijls een redelijk kleine resolutie.

Maar inderdaad, in dit geval is het niet of led of lcd.

Daarbij wil ik ook vermelden dat wij hier een 40" samsung led tv hebben staan met dus led backlight en er is geen verschil te zien tussen een andere lcd.

Ook heb ik hier een N86 welke een OLED zou moeten hebben en dat scherm is helemaal niet verkeerd.

en als je het nu eens niet in geld uitdrukt maar in belasting voor het milieu?

Dat valt wel allemaal wel mee, daar is de utopie groene stroom voor uitgevonden.

En net daar knelt heel vaak het schoentje, aangezien "belasting voor het milieu" een enorm subjectieve en zeer moeilijk te omschrijven iets is.

Er bestaan heel wat systemen om milieubelasting in uit de drukken, en ik neem aan dat bij elk van deze systemen een besparing van 5W in elektriciteitsverbruik maar een heel klein aandeel gaat zijn in de volledige "belastingsberekening" van een LCD-scherm.

Komt daar nog eens bij dat het gewoonweg utopisch is om te gaan verwachten dat mensen eerder naar het milieu dan naar hun portemonee kijken, en dan weet je ook wel dat dit scherm niet over de toonbank gaat rollen omdat het 5W minder verbruikt.

5 watt per uur x 12 uur - 60 watt per dag x 365 dagen = 21.9 kw besparing per jaar

Klopt did wel?

5 watt is 5j/sec

in jouw geval dus 5x3600x12x365/(3,6*10^6)=2,19 kWh

Wat uitkomt (uitgaande van een kWh prijs van 25 eurocent) op een besparing van 5,48 (dank u MarcX77) eurocent per jaar. Schrikkeljaren niet meegenomen.

[Reactie gewijzigd door rglasbergen op vrijdag 26 februari 2010 15:14]


Berekening.... pijn.... ogen.... brein....

:p

De juiste berekening, uitgaande van jouw 12 uur per dag en 0,25 euro/kWh:

5W x 12 h/dag x 0,001 kWh/Wh x 365 dag/jaar x 0,25 euro/kWh = 5,48 euro/jaar.

[Reactie gewijzigd door Marcx77 op vrijdag 26 februari 2010 14:15]


Bah, typo op de rekenmachine, stom aparaat, dat weet ook niets :(

kijk jij dan maar eerst eens naar dit ding:

http://www.stopstandby.nl/master_slave.html

En de electronica voor de detectie van verbruik over het master-stopcontact verbruikt zeker geen energie? Wat is er mis met een gewone stekkerdoos met een stevige hardwarematige aan/uit knop erop? Gebruik ik hier om alle 'standby'-apparatuur en bevalt me prima.

ja, zo kun je overal over zeuren.

0.5watt aan detectie (ik zeg maar iets) tegenover ik weet niet hoeveel standby wattage.

Maar goed, als je wilt klagen, ga je gang. Het is maar een optie. Je kunt ook de stekker uit de muur trekken.

Daar heb ik niks aan. Ik heb geen pc, maar een laptop. Enige randapparatuur is een printer, maar die staat vaak uit.
Ik heb het over mijn AV apparatuur. Dus tv, PS3, audioset (losse componenten), surround versterker, modem, telefoon, enz enz. Dan werkt dit niet, aangezien ik weleens muziek wil af spelen of wil bellen zonder dat de tv aanstaat ;)

Ik zet als ik naar bed ga gewoon de knop om en zet um weer aan als ik thuis kom van m'n werk. Werkt ook.

Een LED-backlight gaat over het algemeen langer mee dan een CCFL-backlight, daardoor zal een LED scherm vele malen langer mee gaan dan een regulier CCFL-verlicht scherm.

de meeste monitoren eindigen op de schroot voor ze kapot zijn hoor. misschien dat de monitoren van nu groot en scherp genoeg zijn om de consument voor 10 jaar te dienen maar ze komen altijd met iets nieuw af. HD en breedbeeld is nog maar net mainstream en ze zijn er al met 3D. zo blijven we consumeren natuurlijk.

valt ook nog wel mee hoor.. Mijn 17" tft die heb ik ingeruild voor een 22" destijds doet nog prima dienst bij mijn ouders en de 17" CRT van daarvoor wordt misschien nog wel intensief gebruikt ergens in de 3de wereld ;)

dat scherm met 30w had ook al LED technologie dacht ik

De P2370XL had ook al een LED backlit systeem.
Dit is zo te zien een erg mooi scherm, maar aangezien de meeste 24" LED monitors minder dan 300 euro kosten valt dit nieuwe model van Samsung me toch een beetje tegen.

Het is ook een advies prijs. Reken er maar op dat deze ruim onder de 300 zal duiken al dan niet meteen. Ze gaan toch niet zomaar ergens geld in investeren en daarna het de markt uitprijzen. Vrijwel alle electronica van Samsung is vrij concurerend geprijsd integenstelling tot Sony bijvoorbeeld.

resolutie was al braaf gemeld: 1920x1080, panel-type (tn) ff toegevoegd :)

De specs zijn goed !

- 23 inch is wel aan de kleine kant, waarom brengen ze dit niet uit op 26 inch.

- Ik stel me de vraag bij het zien van deze afbeelding of het mogelijk is de hellingshoek van dit beeldscherm aan te passen is ... wat voor mij toch wel een must is voor een pc scherm. Het lijkt me alleziens niet instelbaar.

dit scherm is kantelbaar.

Ben ik de enige die vind dat monitoren de afgelopen 2 a 3 jaar weinig veranderd zijn? Tijd voor de next-gen amoled multitouch schermen lijkt mij zo :9~

interessant om te zien dat er tegenwoordig mondjesmaat ook LED-monitoren komen. In LED zit nog veel toekomst, iets wat in mijn mening alleen maar kan zorgen voor betere kleuren en een lager stroomverbruik.
Het enigste wat ik jammer vind is dat schermen tegenwoordig niet meer in hoogte verstelbaar zijn.

Ziet er wel heel leuk uit maar ik vraag me toch 1 ding af,

Er zijn al redelijk wat S-pva panelen die voor een dergelijke prijs beschikbaar zijn en die hebben nog steeds een CCFL backlight. Zou er een echt zichtbaar verschil zijn al had Samsung ipv een TN paneel een S-pva of pva paneel gebruikt om de kleuren mooier te maken? Of zou dit dan zodanig te duur worden voor een 23" scherm?

Voor de rest ziet het scherm er wel leuk uit, goede specs. Voet ziet er naar mijn mening ook niet verkeerd uit. Ben benieuwd wat men ervan gaat vinden.

Tijd voor een vergelijkende warentest door Tweakers.net van kwalitatief betere monitoren met s-pva panelen vs tn panelen!.

En vergeet IPS niet! :)

Snap alleen niet waarom ze 23inch met TN combineren. Heb je een mooi, fancy backlight in je monitor zitten, zit je alsnog vast aan die akelige kijkhoek die TN nu eenmaal heeft.

Goed idee, ik zou wel eens een goede uitleg en keuze hulp willen voor het aanschaffen van een nieuwe monitor. 16:9 vs 16:10 , is het nu beter om voor 16:9 te gaan voor games en gaat 16:10 eruit (ook al prefereert de office gebruiker deze)?
Hoeveel beter zijn die non TN schermen nu? En die led-lcd's is dat nu de moeite?
Moet je nu een 120mHz monitor nemen om voorbereid te zijn op 3D
Is een Full HD resolutie hoog genoeg voor 26"+ monitoren als het enkel gebruikt word voor entertainment?
Wanneer mogen we amoled verwachten?

16:9 vind ik sowieso ruk op een scherm kleiner dan 32'', ongeacht wat je er mee doet. 16:10 is minimaal voor normaal gebruik (incl games, films, etc).

Ook een mooi compact slaapkamer-tv'tje. :)
HD-ontvanger er aan en genieten maar vanuit bed.

[Reactie gewijzigd door stephenophof op vrijdag 26 februari 2010 10:44]


waarom zie ik geen schermen uitkomen met een displayport?

Niet in de concumenten hoek. De IPS monitors van bv dell, hp etc hebben dit wel altijd.

Omdat niemand dat gebruikt en bij HDMI blijft

[Reactie gewijzigd door aval0ne op vrijdag 26 februari 2010 10:51]


Die zijn er wel, maar meestal alleen op de duurdere schermen. Voor de pc heeft een displayport ook geen meerwaarde als het een TN-paneel betreft omdat die extra bits aan kleuren toch niet weer gegeven kunnen worden.

Bij de duurdere IPS/PVA (widegamut)schermen is dat een ander verhaal. Daar kunnen de schermen meer kleuren weergeven dan dat DVI (3x 8bit) standaard ondersteund en heb je dus wel wat aan de extra bitjes aan kleuren die displayport (3x10bit) biedt.

Enige uitzondering op bovenstaand verhaal is DVI DL. Echter, losse DVI DL kabels kom je nauwelijks tegen.
«  1  2  3  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 10:27 Video: Yakuza 3 - Locaties
Vorige 10:14 Video: Rabbids durven het wel
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011