Hoofdcategorieën
Device Settings

'Apple komt met zes nieuwe producten met iPhone OS'

Door Arnoud Wokke, vrijdag 20 maart 2009 13:55, views: 30.412

De bèta van iPhone OS 3.0, het besturingssysteem van de iPhone en de iPod Touch, wijst erop dat Apple zes nieuwe producten gaat uitbrengen. Vier daarvan zijn iPhone- en iPod Touch-versies, maar er zijn ook twee onbekende apparaten gesignaleerd.

Apple iPhone OS 3.0 copy/pasteIn een van de bestanden van de bèta van iPhone OS 3.0 staan verwijzingen naar zes nieuwe apparaten van Apple met het iPhone-OS aan boord. Het gaat om het bestand System/Library/AppleUSBDevice/USBDeviceConfiguration.plist, waarmee aan een computer wordt doorgegeven welke iPhone OS-apparatuur kan worden aangesloten.

Van de zes nieuwe apparaten zijn er twee iPhones, die worden aangeduid met iPhone 2.1 en iPhone 3.1. Verder zijn er twee iPod Touch-modellen opgegeven, die de versienummers  2.2 en 3.1 dragen. Ten slotte zijn er twee producten met een andere code in de lijst opgenomen: de ene heet 'iProd 0.1', de andere wordt 'iFPGA' genoemd. Het is nog onduidelijk op welke hardware Apple met deze aanduidingen doelt, al gaan er al langer geruchten dat het bedrijf bezig is met een 10"-netbook.

De schermen voor de nieuwe producten zouden oled-schermen zijn en geleverd worden door LG, volgens Smarthouse. Ook zou LG bezig zijn met een laagje dat het touchscreen zou beschermen tegen vingerafdrukken. Apple presenteerde het nieuwe iPhone OS eerder deze week. De bèta van iPhone OS 3.0 is inmiddels aan geregistreerde ontwikkelaars ter download aangeboden. Gebruikers van Apple-producten met een iPhone OS kunnen de definitieve versie komende zomer binnenhengelen. Voor iPhone-bezitters is dat gratis, wie een iPod Touch heeft moet tien dollar op tafel leggen.

Volgende 14:18 Blizzard introduceert vernieuwd Battle.net
Vorige 13:35 Google laat Gmail-gebruikers mailverzending annuleren
Advertentie

Reacties

«  1  2  »

Er word bij dit soort dingen altijd gedacht dat er weer iets nieuws op komst is, dat is er altijd wel. Maar niet alles wat er is teruggevonden hoeft er daadwerkelijk in te komen. Voorbereiden op de toekomst heet dat.

FPGA staat voor Field Programmable Gate Array, een stukje programmeerbare logica. Deze worden vaak ingezet om een IC/SoC te testen voordat er daadwerkelijk een 'hardcoded' chip van gemaakt word.Het zou kunnen dat de iFPGA een soort intern universeel devboard is om te kijken waar het iPhone-os allemaal meer voor ingezet zou kunnen worden. Het lijkt me in dat geval niet logisch dat de buitenwereld dat ding ooit zou zien.

De iProd is vager: misschien een kruising tussen een iPhone en een taser? :P

http://www.newscientist.c...4/say-hello-to-iprod.html

http://business.timesonli...nology/article3780257.ece

Apple has filed a patent application on a hand-held, touch screen gadget that will provoke you to take some exercise - or some other activity you're interested in.

It looks a lot like an iPhone or iPod Touch in the diagrams. The user would first answer questions about their nutrition and health history, which allows it to work out a personalised fitness programme.

Using heart-rate and motion sensors - either wireless and worn on the chest and ankles or built into the gadget - the device checks that you are sticking to the regime. If you don't, it offers on-screen comments designed to get you back on the wagon.


Zou wel grappig zijn.

Eigenlijk is het dus een 'personal' trainer. Zoiets als de Nike+ iPod.

Inderdaad ik dacht meteen aan de iPod + Nike combinatie. Als ze die samen werking door trekken en wat meer dingen aan elkaar hangen dan kun en je een Apple/Nike lijn maken voor de sport markt, ik weet zeker dat er wel een markt voor is.

iPod + Nike combinatie is er toch al in de laatste nieuwe iPod Touch versie?

Da's op zich wel een logisch volgend product voor Apple, een Touch met wat extra functionaliteit (draadloze ontvangers voor hartslagmeters en dergelijke).

Staat iProd niet gewoon voor iProduct?
Dus een nog ongenaamd product

Maar waarom dan nu pas, of is het een oversight die eigenlijk niet in het final product had gemogen maar er toevallig in is blijven staan?

Apple moet haast wel een test board hebben voor het testen van het iPhone OS, ze zullen heus niet een gesloten ding hebben waar je nergens eens fijn een scoop en een multimeter aan kan hangen. Dat zou heel erg lastig zijn bij het testen van nieuwe modules zo als WiMax en lte etc... (zal wel WiMax zijn als je kijkt naar hoe close Intel en Apple de laatste tijd zijn)

De iProd een taser :-) lijkt me niet fijn steeds als je telefoon over gaat een schok krijgen. :-(

Als ie kan detecteren dat je in de trein of bus zit en het volume op meer dan minimaal staat, dan vind ik het een goed idee dat je een schok krijgt als je telefoon overgaat. Zouden meer telefoons moeten doen }>

Beetje onduidelijk artikel dit. Domweg staat er dit lijstje in het nieuwe OS:

iPhone2,1 - 0×1294
iProd0,1 - 0×1295
iPod2,2 - 0×1296
iPhone3,1 - 0×1297
iFPGA - 0×1298
iPod3,1 - 0×1299″

In de 'herkende hardware' lijst. Oftewel, met zo'n hardware ID van deze meld een device zich aan om herkend te worden.

Betekent niet dat Apple deze devices daadwerkelijk gaat uitbrengen. iFPGA lijkt me nou typisch een test-device. En waarom zouden ze niet wat reserveringen doen voor mogelijk uit te brengen hardware. Hoeven ze niet een upgrade uit brengen voordat ze een nieuw hardware device launchen.

Interessantste is waar 'iProd' voor staat.

[Reactie gewijzigd door Keypunchie op vrijdag 20 maart 2009 14:01]


Wellicht dat de iProd3,1 verwijst naar een iProduct versie 3,1. Het blijft natuurlijk gissen, maar het zou niet vreemd zijn als Apple naast een nieuwe iPhone ook de iPod een flinke update geeft. Nu is de iPod eigenlijke een iPhone zonder belfunctie en ik denk dat hij in mindere mate aantrekkelijk is geworden, daar hij zich weinig meer kan onderscheiden van zijn grote broer. Wellicht dat ze een nieuwe range willen introduceren die zich op een betere wijze kan onderscheiden van de iPhone..

iProd3,1 staat er helemaal niet bij. Het zijn iProd0,1 en iPod3,1 (en iPhone3,1)

FPGA = Fully Programmable Grid Array, die worden veel gebruikt bij het maken van prototypes. Lijkt me dus gewoon een string om te zorgen dat het op de test hardware draait, niet zo gek in een beta OS.

Als je een afkoring uitlegd, leg hem dan ook goed uit:
FPGA staat voor Field-Programmable Gate Array. Ten minste, dat beweren de twee grootste producenten van FPGA's...

Bijna goed; Field Programmable Gate Array.


Denk dat afkortingen voor FPGA en FCPGA hier (begrijpelijkerwijs) door elkaar worden gehaald.

FCPGA: Flip-chip pin grid array (manier waarop pinnetjes op een chip zetten)
FPGA: Field-programmable gate array (programmeerbare chip)

Er staat 6 nieuwe 'hardware ID's in een lijst en de titel wordt meteen dat er 6 nieuwe producten komen? Gerucht, aanname en een gok.. en t.net maakt er een feit van? :/

Wij 'maken' nergens feiten van bij de redactie van T.net. Nergens staat dat wij 'weten' dat er zes producten gaan komen. De kop staat overigens tussen aanhalingstekens: alle media gebruiken aanhalingstekens in koppen om aan te geven dat wat er vermeld staat, niet direct als feit moet worden gezien, omdat het een citaat is of een gerucht, of een aanname die je zou kunnen doen op basis van dingen die je weet.

En uiteraard weet niemand welke devices wel en niet uitgebracht gaan worden of daadwerkelijk echt devices zijn, dat zal de tijd moeten leren. Ik ben in elk geval benieuwd naar wat komen gaat :)

Er wordt gesuggereerd met de titel dat er 6 nieuwe producten op komst zijn.

Duidelijkere titel had geweest.
6 hardware strings gevonden in het nieuwe iPhone OS.

Ik ben het wel aardig met To Tall eens. De laatste tijd is het aantal Telegraaf-koppen op tweakers.net aardig aan het toenemen en dat lijkt me niet goed voor het aanzien van deze site. Misleidende koppen puur en alleen om de aandacht te trekken ipv duidelijk aan te geven waar het om gaat. Vervolgens klik je erop en blijkt het artikel helemaal niet te zijn wat je denkt te gaan lezen.

Aanhalingstekens geven aan dat je iemand citeert of dat een uitspraak ironisch bedoeld moet worden (jouw andere verklaringen slaan nergens op). Je geeft dus met je kop aan dat je iemand citeert, alleen is onduidelijk wie.

[Reactie gewijzigd door Ras op vrijdag 20 maart 2009 14:43]


To_Tall heeft inmiddels een topic hierover geopend in Geachte Redactie :) Misschien is het handig als we daar verder discussiëren om hier niet verder off-topic te raken :)

Dit 'probleem' jaja, let op de quotjes deed zich ook al voor bij het 'iPod shuffle bevat DRM-chip' nieuwschip item, ook werd daar in de tekst verder niet duidelijk dat dit een gerucht was, waardoor half tweakers eronder al allemaal vooroordelen en uitgesproken meningen over dit onderwerp had.

Daarna was er ook op het internet gelezen dat het bedrijf wat het gerucht op het internet had gebracht het niet zo bedoelde, en bleek dat deze chip andere functionaliteiten had. Maar dit bericht is ook nooit verschenen op de FP, waardoor nog steeds veel tweakers denken dat er wel een drm-chip in zit. (o.a kwam ik dit later nog op het forum tegen).

Hier trouwens de bron dat het niet om een drm-chip gaat.
An Apple spokesman confirmed the presence of the chip to Macworld. "As part of the Made for iPod program, we make sure that third party headphones work properly with the third generation iPod shuffle," the spokesman said.

However, there is no DRM in this new control chip, according to Monster Cable's Kevin Lee, who added, "In fact, it's not even authentication. It just gives us a way to control the iPod."
Bron: MacWorld

[Reactie gewijzigd door ZpAz op vrijdag 20 maart 2009 15:33]


klopt, dit viel mij ook op.

ik heb er een nieuwssubmit aan gewijd met een link naar een artikel met een apple bron die uitsluitsel gaf dat er geen DRM chip in die nieuwe ipod shuffle remote zit.

nooit geplaatst op tweakers.net zelfs niet een update op het oorspronkelijke 'iPod shuffle bevat DRM-chip' tweaker artikel. ze hebben de misinformatie gewoon laten staan.

Je bent niet de enige die dit nieuws gesubmit had, ikzelf namelijk ook, en vond het ook al vreemd dat dit niet doorgekomen was.

Daar ben ik het zeker mee eens, Tweaker wordt steeds schreeuwerig qua nieuws en nieuws titels. "Apple komt met zes nieuwe producten met iPHone OS". Ook al komt dit van een andere site mag je toch verwachten dat Tweakers het niveau heeft om dit wat realistischer neer te zetten en wat te relativeren. Ik hoop dat dit soort berichtgeving niet al te lang doorgaat en Tweakers niet het GeenStijl van tech sites zal worden.

iprod is een reader imho...

zo'n ding zoals amazon heeft, en dan kan je documenten uitwisselen in de MobileMe cloud service en boeken kopen via itunes store .....

groot tablet achtig scherm met touch interface....

Ook dat zou niet eens zo'n slecht nieuw Apple product zijn. Als Apple die markt op zou gaan (en die zooi goedkoop zou kunnen maken), zouden e-book lezers snel populair worden.

Ook dat zou niet eens zo'n slecht nieuw Apple product zijn. Als Apple die markt op zou gaan (en die zooi goedkoop zou kunnen maken), zouden e-book lezers snel populair worden.
Apple maakt mooie spulletjes, maar NOOIT goedkoop. Goedkoop is niet hun markt. Daarom moet ik ook nog zien dat Apple de netbook markt betreedt. Netbooks zijn reuze populair, grotendeels dankzij hun geringe prijs. Het is maar de vraag of er voor een fors duurdere (want betere materialen :O ), maar technisch gelijke netbook wel een markt is.

Hij zegt ook niet dat ze het goedkoop zullen verkopen, maar dat ze het goedkoop KUNNEN maken ;)

Nee de kindle is van een compleet andere markt dan de itouch en iphone .

EN dit alles gaat al redelijk via de iphone/touch zelf, ze zouden enkel met zichzelf concureren.

iProd is gewoon een typfout.

Klaar! :*)

Lijkt me eerder iets waar ze nog geen goede naam voor hebben bedacht. Het heeft een versienumer 0.1. Niet echt iets waarvan je zou verwachten dat ze het de markt op gooien. Misschien betekend iProd wel gewoon 'iProduct'. De naam vinden ze misschien wel minder belangrijk dan dat het eerst wordt uitgewerkt, weet jij veel ;)

Die gedachte had ik dus ook.

gezien de andere nummerreeksen is 0.1 mogelijk gewoon versie 0.1 dus een fatsoenlijke naam is nog niet bekend. iProduct is dus een logische tijdelijke naam.

iProd is waarschijnlijk een iPrototype Pod. Waarschijnlijk worden de meeste nummers gebruikt om te verwijzen naar prototypes en zullen we de meeste dus nooit echt zien. De titel van dit artikel slaat dus ook helemaal nergens op. Het zou zelfs zo kunnen zijn dat deze identifiers allemaal voor prototypes zijn. Natuurlijk komen er in de loop van de tijd nieuwe producten met dit OS, maar deze nummers worden zo vaak gevonden in Apple's software en vaak zegt dat helemaal niks en soms wel.

Hey wat goed dat je als iPhone bezitter gratis een upgrade krijgt naar versie 3.0. Bij WM is het maar de vraag of je je toestel uberhaupt kunt updaten naar WM6,5 en als het al kan of dat gratis wordt.

Dat ligt aan de telco's, maar is inderdaad al heel lang het geval. Overigens gebruik ik iPhone OS 3.0 nu en de verbeteringen zijn heerlijk en goed geintegreerd, hoewel je merkt dat het nog een beta is aan bepaalde zaken.

moeten we wel gelijk de kanttekening plaatsen dat de eerste en tweede generatie nog niet dusdanig van elkaar afwijken.
In de toekomst kan het best zo zijn dat iPhone OS 4.5 niet meer werkt op de eerste generatie.

Tevens moet je voor de iPod Touch wel betalen ivm een wazige Amerikaanse wet.

Zou kunnen, maar ik denk dat het wel blijft werken (zie voor een groot deel ook de Mac-lijn waar het os alleen maar beter gaat lopen met een upgrade). Alleen zal, net als nu, niet iedere optie in het OS actief zijn op oudere hardware. De support is tot nu toe in ieder geval onovertroffen vind ik, eindelijk kan ik een toestel gewoon zelf upgraden zonder gezeur of geflash.

'iProd' lijkt me nou niet echt een goede marketing naam, klinkt een beetje...euhm..Chinees rip-off. Ach iPod was ook een risico, klinkt ook alsof je zelf wiet teelt ;)

Hoop wel dat Apple met een nieuwe iPhone komt. De huidige is mijninziens iets te beperkt (gebruik hem zelf dan ook niet), maar voor mij zou een iPhone met hardware keyboard, Opera Mini (al is dat twijfelachtig) en een mogelijkheid om agenda punten op het homescreen te tonen een droom zijn :)

Toch bekruipt me het twijfelachtige gevoel dat ik voorlopig maar blijf dromen ;)

EDIT: @ dokzero5

Dat van die agendapunten op het homescreen wist ik nog niet, dat is goed nieuws!
En tja, of een hardwaretoetsenbord veel of weinig voordeel oplevert is denk ik subjectief, voor mij is het in ieder geval wel belangrijk :) Verder heb ik regelmatig goed met Safari mogen spelen en ja, het is een fijne browser. Ik vind echter de compressie-funcite van Opera Mini erg prettig omdat ik zo snel feeds en nu.nl kan lezen terwijl 3G uit staat, scheelt enorm in de batterij :)

[Reactie gewijzigd door Silvin op vrijdag 20 maart 2009 18:28]


Agenda punten op homescreen komen in versie 3.0. Een hardware keyboard zal niet komen, zodra je dat wil komen er allerlei schuif meganismes aan te pas of gewoon knoppen onder het scherm wat veel ruimte in neemt. Daarnaast bied het weinig voordeel. Probeer voor de grap Safari eens op de iPHone, je zal zien dat Opera mini echt geen gemis is :)
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 14:18 Blizzard introduceert vernieuwd Battle.net
Vorige 13:35 Google laat Gmail-gebruikers mailverzending annuleren
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011