Hoofdcategorieën

Canon presenteert 'Full HD'-camcorder

Door Harm Hilvers, donderdag 3 augustus 2006 17:08
Bron: Canon, views: 20.398

Canon heeft gisteren een high-definitioncamcorder gepresenteerd. De HV10 moet begin september beschikbaar komen en zal dan rond de 1300 dollar gaan kosten. Deze camera lijkt voor wat het uiterlijk betreft sterk op de analoge camcorders die al enkele jaren te koop zijn en de grootste vernieuwingen zijn dan ook binnenin het apparaat te vinden. Daar bevindt zich onder meer een 2,96 megapixel CMOS-sensor met een grootte van 1/2,7 inch, die in staat is om een high-definitionbeeld met een resolutie van 1920 x 1080 pixels op te nemen. De sensor stuurt de binnenkomende beelden vervolgens door naar een mini-HDV-tape voor opslag. Ook is de camera in staat om foto's te nemen met een resolutie van 3,1 megapixel; deze kunnen op een Mini-SD-kaartje worden opgeslagen. Gemaakte filmbeelden en foto's zijn ook te bekijken via het ingebouwde, 6,9 cm grote scherm. De HV10 is verder voorzien van een automatische lens die in staat is om tot 10 maal optisch in te zoomen, terwijl digitaal nog 20 maal vergroot kan worden. Canon heeft deze camcorder uitgerust met zijn eigen stabilisatietechnologie, waardoor onverwachte bewegingen geneutraliseerd worden.

Canon HV10

Volgende 17:41
Vorige 16:24

Reacties

«  1  2  »

Kun je er ook mee bellen :*)

En dan nu de grote vraag (ik kan het nergens in het artikel vinden):

Neemt ie 1080i/50, 1080i/60, 1080p30, 1080p25 en/of 1080p24 op?

zal wel 1080i only zijn.
Bijna onmogelijk voor 1080p in zo'n klein ding. Zeker als je kijkt naar de concurrentie die soms in camera's van duizende euro's nog geen 1080p aanbieden.

If so... is het een GENIAAL ding :)

http://www.xs4all.nl/~kmk/tweakers.net/5secHDV.m2v
Dat ziet er ook al erg vet uit.. HDV
1440 x 1080

PS:
Wel met http://www.videolan.org/ afspelen. Mediaplyer gaat er van over zijn nek

waarom geen harddisk?... dat is (lijkt mij) toch veel handiger, en tenslotte veel sneller... :?

Winamp is ook instakill :P

@TommelMOD: De bitrate naar een harddisk is op dit moment 10mb/s terwijl dit naar DVtape 25 mb/s is. Dus als je voor een harddisk kiest zul je je data 2,5 keer meer moeten comprimeren.

Ook is een harddisk schokgevoeliger, en is niet zo makkelijk/goedkoop verwisselbaar. En is wordt een non-standaard oplossing, terwijl mini-(H)DV wel een standaard voor beeldopnamen is.

maar dan zou het geen reso zijn van 1920x1080, maar 2x de helft :?

Hoeveel is 2x de helf bij jou? :+

Als je de press-release bekijkt, dan kan je ook twee vergrote foto's van de camcorder bekijken. Op de behuizing zie ik "HDV 1080i" staan.

Op de Europese Canon site is de camera inclusief specs ook al te vinden. Daar wordt melding gemaakt van 1080i, maar veel interessanter is het om te zien in hoeverre er dan ook 720p geschoten kan worden. De verwachting is immers, ook kijkend naar de HDready tv's die nu verkocht worden in NL, 720p de Europese standaard gaat worden.

1080i, maar wel de volle 1920x1080 resolutie. En niet zoals sommige andere camera's 1440x1080.

@ 24 fps wellicht, maar dat kan ik nu niet direct vinden

http://www.usa.canon.com/...77&modelid=14059&pageno=3

1080i/24 is dus 12fps volledige frames :'(

Ben erg benieuwd, maar eigenlijk ook vooral naar de mastering mogelijkheden die in de aftermarket voor deze produkten worden neergezet.
HD TV is erg volumineus en echt goede opslagstandaarden zijn er nog niet (Blu-Ray - HDTV).
Het mooiste zou nog zijn vooralsnog als er een 'normale' tapereader zou zijn die de mini-HDV (en Mini-DV) tapes rechtstreeks via een devicedriver in een mediacenter zou kunnen laten zien.
Op zich bestaan deze decks wel, maar nu nog slechts als extern apparaat via firewire en vooral gericht op de professionele markt. Je kunt natuurlijk ook wel harde schijven erin blijven prikken tot je een ons weegt maar voorlopig zie ik de tapes zelf nog als een beter (en goedkoper) alternatief.

Toch jammer dat er weer een teepje aan te pas moet komen voor het videogedeelte. Een harddisk of CF-kaartje voor video-opslag zou het apparaat echt interessant maken.
edit:
Damn, net te laat... Wel andere mening toegedaan overigens.

Dan zit je nog met de vraag: hoeveel opslag heb je nodig?

Die xx GB zit toch door die HD binnen no-time vol. Dan heb je een PC nodig om het weer over te zetten. Tijdens de vakantie heb je die (meestal :+ ) niet.
De tapejes kun je makkelijjker wisselen.

Via draadloos rechtstreeks doorzenden is ook niet altijd een optie. Wel als je binnenshuis filmt, maar voor een vakantiefilm is het dus geen optie.

Jaja. Even ugh Gig aan HD bestanden draadloos overzenden. En wanneer heb jij voor het laatst ECHT grote bestanden door de lucht getransporteerd. Dan kun je wel even wachten hoor :z

Als je het 'on the fly' verzendt, dan ben je (als het goed is) even lang bezig als je aan het filmen bent :)
B.v. concerten, (kerk)diensten., etc. Daar zou het wel kunnen.

Wat ik me af vraag of het met de huidige pc's praktisch is om filmpjes te monteren in deze resolutie. Ik kan me voorstellen dat een beetje effect of overgang al aardig wat rekenkracht vereist aangezien ik met full PAL al lang moet wachten, om maar te zwijgen over de hoeveelheid aan harddisk ruimte. Dat terzijde, een goede ontwikkelijk om de kosten van een HDTV te kunnen verantwoorden, afgezien van alleen films.

het zijn mar 6x zoveel pixels (wellicht zelfs nog minder als je rekening houdt met interlacing) 6x zoveel processing tijd op een state of the art pc? lijkt mij niet echt problematisch.

Welke PC had je ten tijde van de eerste digitale camcorders ?

;)

een 333mhz G3 ;)
dus als je het zo bekijkt heb je een 1,998Ghz G3 nodig :Y)

Ik heb zelf een sony HDR-HC3 en ben er erg tevreden over moet ik zeggen.

Heb je ergens een sampletje staan? Ik ben benieuwd. Ik was van plan de HDR-HC3 aan te schaffen, maar ik heb eerlijk gezegd meer vertrouwen in Canon dan in Sony.

Bij digitale fotocamera's is canon waarschijnlijk beter, maar voor videocamera's zou ik toch echt voor Sony gaan. Ik heb die softwarematige beeldstabilisatie van Canon gezien, om te :'(

Over het bewerken.

Dit is zeker goed te doen. Het duurt niet veel langer dan met DV film.

De MPEG bestanden zien iig kleiner dan de ongecomprimeerde AVI bestanden die je normaal van je tape afhaald.

Alleen het zoeken naar scene's in je MPEG bestanden duurt lang en is vervelend.

"ouderwets" DV is MJPEG, wel degelijk comprimeerd dus. Het is wel zo dat itt MPEG de frames helemaal op zich staan.

Nou ben ik benieuwd wat ze met geluid doen, Panasonic heeft een consumenten HD cam maar zit nog met 1 of ander oeroud formaat (.mod was het geloof ik) en daarom moet je het door een software pakket laten omzetten, alla HiMD.
Vervelende is dat dat nergens staat, er staat in de folders e.d. 5.1 of dolby digital geluid of kwaliteit vermeldt.
Dit doen ze om licentiekosten uit te sparen waarsch.
Maar je kan dus niet makkelijk van je camera hop in premiere capturen wat echt een nadeel is.

(Mijn collega is er mee bezig geweest)

Overigens halen deze camera's nooit de kwaliteit van de echte sport en film HD camera's, net zoals een x megapixel telefoon camera dus verwacht er niet TEveel van.

Leuk, stabilisatie technologie.

Ik vraag me af ofdat dit ook van toepassing is op de harddrive als de camera per ongeluk valt.

Dit heeft totaal niks met elkaar te maken. Het is alleen gemaakt om beperkte kleine bewegingen (trillen van je hand), te corrigeren, zodat je geen wankelend en trillend beeld krijgt als je geen standaard onder je camera zet.

Er zit helemaal geen hard drive in, maar een tape. HD is in dit geval High Definition en niet Hard Disk!

vandaar dat het ook Hard Disk Drive is

Deze camera lijkt voor wat het uiterlijk betreft sterk op de analoge camcorders die al enkele jaren te koop zijn en de grootste vernieuwingen zijn dan ook binnenin het apparaat te vinden.
Moet dat niet digitale zijn?
Daar bevindt zich onder meer een 2,96 megapixel CMOS-sensor met een grootte van 1/2,7 inch, die in staat is om een high-definitionbeeld met een resolutie van 1920 x 1080 pixels op te nemen. De sensor stuurt de binnenkomende beelden vervolgens door naar een mini-HDV-tape voor opslag. Ook is de camera in staat om foto's te nemen met een resolutie van 3,1 megapixel; deze kunnen op een Mini-SD-kaartje worden opgeslagen.
Waar komen die andere 0,14 megapixels vandaan?
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 17:41
Vorige 16:24
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: