Hoofdcategorieën

Dual-monitor op een laptop: Matrox' DualHead2Go

Door Martin Sturm, vrijdag 25 november 2005 19:14
Bron: AnandTech, submitter: player-x, views: 27.293

AnandTech heeft een blik geworpen op een nieuw product van Matrox. Dit bedrijf, dat eens zeer populair was vanwege zijn hoge kwaliteit videokaarten, is de laatste jaren wat minder in het nieuws op het gebied van zijn videokaarten. Matrox is echter nog steeds actief op het gebied van het weergeven van computerbeelden.

Matrox DualHead2GoDe DualHead2Go is met name bedoeld voor gebruik in combinatie met een laptop, zoals de naam al suggereert. Het is namelijk nog niet echt gebruikelijk dat een laptop over twee of meer monitor-aansluitingen beschikt. Dit probleem probeert Matrox op te lossen met de DualHead2Go. Het apparaatje dient te worden aangesloten op de (analoge) monitoraansluiting. Het inkomende signaal wordt vervolgens gesplitst in twee analoge videosignalen. Het apparaat doet volgens de reviewer van AnandTech precies wat het claimt. Het enige bezwaar is echter de toepasbaarheid en de prijs. Het apparaat moet namelijk 169 dollar kosten. Daarnaast is het de vraag hoeveel laptopgebruikers verlegen zitten om twee monitoraansluitingen. Volgens de reviewer zal het apparaatje alleen nuttig zijn voor zakelijke gebruikers.

Volgende 19:18
Vorige 18:54

Reacties

«  1  2  »

Ahh de naam alleen al brengt zeer goede herinneringen terug van die G400 Dual head max.

In die tijd had je minder driver problemen dan met die dingen van tegenwoordig. :z

* 786562 Nexxennium
Laatst mijn (Sony) laptop eens aan de monitor gehangen, met Mobility 9700. Het beeld kan niet tippen aan dat van de G400!

Ghehe de Matrox G200 was ook al een aardige hoor.
(Dan wel niet dualhead)
Doet het nog steeds perfect in mijn servertje en is een van de weinige kaartjes waar een geheugen uitbreiding op mogelijk was. (Iets wat je tegenwoordig niet meer ziet op grafische kaarten)

bwoah... quasi alle kaarten uit die tijd hadden nog upgrade-baar geheugen hoor ...

enkel de echte 3d-kaarten hebben dat niet meer ... maar de S3/Trio enzo hadden ook allemaal een memorybankje vrijstaan

Meer dan de helft van alle laptops zijn wel uitgerust met een dubbele beeldscherm aansluiting.

Voor het interne en externe display ja ;)

maar niet dubbel extern; opzich zie ik dit apparaatje
meer nut hebben bij presentatie's, stands etc;

Dubbele beeldscherm uitgang niet volgens mij, wel voor 1 monitor met als extra de TV-out.

Maar niet 2 analoge en ben benieuwd naar welke 2 jij bedoeld.

Wat heb je aan het klonen van beeld je hebt toch al je eigen schermpje en dan nog een CRT & Beamer ofzo???
ben benieuwd of dit verkocht gaat worden...

Als je het bericht had gelezen, had je gezien dat het ding meer kan dan simpel klonen. Bekijk bijvoorbeeld dit plaatje:
http://images.anandtech.c...ualhead2go/dh2gdivide.png

waarom gebruiken mensen 2 monitoren? uh omdat dat fijner werkt bijvoorbeeld. En dan wil je dus wel 2 monitoren kort naast elkaar hebben want dat kijkt veel fijner dan wanneer er een gapend gat zit tussen de 2 schermen.

Omdat er veel gebruikers zijn die hun laptop gebruiken als normale computer. Dus muis, beeldscherm en keyboard er op aangesloten.

ook een zakelijke prijs voor een simpel apperaat..

Apple heeft dit al een tijdje in zijn notebooks zitten de 15 en 17" Powerbook kunnen 2 schermen (extern) op DVI aansturen.

hoe dan? ik heb maar 1 dvi uitgang op mijn pb..

Duallink dvi bedoel je mss?

Het scherm van de laptop zelf :)

Heb een Acer 8104 en daar zitten 2 uitgangen aan (1 DVI en 1 analoog), waarmee je 2 externe monitoren kan aansluiten.

Het inkomende signaal wordt vervolgens gesplitst in twee analige videosignalen. :?

En dit voordelen bieden tov van mijn dockingstation?
A 89,- .
Tsja, games, maar zoals ze zelf al zeggen;vooral voor de zakelijke gebruikers.
Visio,Office en Outlook vergt niet zo veel grafisch geweld ;)

Kan me best voorstellen dat ik dit zou gebruiken, als het goedkoper was geweest ;)
Als je je laptop veel als desktop gebruikt in een docking station is het wel tof om 2 schermen te hebben namelijk :)

De vraag is, kun je ook 2 verschillende beelden laten zien?
Want je splitst één signaal gewoon op naar 2 monitoren.
Anders heeft het voor mij nog steeds geen nut.

Of hoe werkt het anders?

Maar als je nu zo'n ding aansluit op een Gigabyte GA SLI Quad Royal, al dan niet met een DVI->VGA connector, dan heb je dus 2x4x2(=16) beeldscherm aansluitingen! :D

In het 2e deel staat een tip fout analige ipv analoge.

Voor de rest is dit een tof hebbedingetje en handig als je veel monitor werk hebt of iets vergelijkbaar.
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 19:18
Vorige 18:54
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: