CoolTechZone heeft het Sonos draadloos muzieksysteem getest. Dit systeem werd begin dit jaar aangekondigd en maakt het mogelijk om in tot 32 kamers in een huis verschillende muziek af te spelen of naar internetradiostations te luisteren, zonder dat hiervoor draden door het hele huis moeten worden getrokken. Als host kan er gebruik gemaakt worden van een Apple MacOS X-, Windows 2000/XP- of een NAS-machine, waaraan een ZonePlayer via een netwerkkabel wordt gehangen. In elke kamer waar men muziek wil afspelen moet een ZonePlayer worden geplaatst. De ZonePlayer zorgt voor de communicatie met de pc en heeft een ingebouwde 2x50W versterker. Het geheel kan bediend worden met de Sonos Controller. Tijdens het ontwerp van de ZonePlayer en Controller heeft Sonos goed gekeken naar de producten van Apple. Zo lijkt de ZonePlayer erg op een Mac mini en op de Controller zit er onder andere een wieltje dat veel lijkt op het wieltje van een iPod.

Uit de test van CoolTechZone blijkt dat het systeem goed werkt. Met de controller kan er makkelijk een keuze gemaakt worden uit het assortiment van muziek dat zich op de pc bevindt, op een manier die vergelijkbaar is met een mp3-speler. Ook kunnen er afspeellijsten worden aangemaakt. De responsietijd is volgens CoolTechZone erg goed, zelfs als deze met er maar een zwak draadloos signaal aanwezig is. De kwaliteit van weergave werd getest met een setje speakers van Sonos en een gewoon setje speakers met verschillende soorten muziek. CoolTechZone is erg te spreken over de kwaliteit van weergave, ook als het signaal van de verbinding zwak is.
CoolTechZone is dan ook erg tevreden over het systeem van Sonos. Waar het echter niet tevreden over is, is de prijs. Een set van twee ZonePlayers en een Controller kost $1199, wat aan de hoge kant is. Dezelfde set inclusief twee paren speakers, kost $1499, een enkele ZonePlayer $499, een extra controller $399 en een setje speakers $179. Dit zijn dus stevige prijzen. Gezien er één ZonePlayer via een netwerkkabel op het thuisnetwerk moet worden aangesloten, betekent dit in veel gevallen dat deze ZonePlayer in dezelfde ruimte komt te staan als de pc waarop de muziek staat en in feite dus verloren gaat. Gezien de prijs, had CoolTechZone dan ook liever gezien dat het systeem zou worden geleverd met een extra draadloze zender/ontvanger die alleen de communicatie met de muziekserver afhandelt.
