Hoofdcategorieën
Device Settings

Microsoft brengt bčtaversie backupsoftware uit

Door Gabi Gaasenbeek, vrijdag 15 april 2005 22:57
Bron: Microsoft, submitter: Doane, views: 11.506

Microsoft heeft de bčtaversie van Data Protection Server (DPM) vrijgegeven. In het najaar van 2004 heeft een beperkte groep bedrijven de eerste testversie van de software ontvangen. Het testproduct is dit keer door iedereen te downloaden. DPM zorgt voor een volledige backup van de te beschermen dataserver en zal alle gewijzigde bestanden automatisch detecteren en overzetten naar de backupserver. De Data Protection Server-software draait op Windows 2003 server. Voor een juiste werking is er een grote hoeveelheid diskruimte nodig. Gemiddeld is er 2,5 keer zoveel opslagcapaciteit nodig in vergelijking met het systeem waarvan de backup wordt gemaakt, aldus Matheson, DPM-productmanager. Het pakket zal in de tweede helft van 2005 op de markt komen en zal naar verwachting 800 euro gaan kosten. Het inzetbereik van DPM is beperkt, de software is alleen geschikt voor Windows-omgevingen.

Microsoft hoofdkantoor
Volgende 23:09 AMD introduceert nieuwe 64-bit processor voor notebooks
Vorige 22:25 Minder winst voor Sony Ericsson in eerste kwartaal
Advertentie

Reacties

«  1  2  »


Mwuah .... het is een byte-incremental systeem

1x de volledige backup, en dan vervolgens flink wat incrmental/changes ... daarnaast nog alle extra informatie, en natuurlijk moet het niet gelijk na een maand al vol zijn he :P

@ JiveDAF: lees! volledige backup.....
@ Kidde:
Waarschijnlijk is er een foutcontrolesysteem en een data mirror ngebouwd die als een beschadiging van de data op de backup server optreed er voor zorgen dat niet alle data verloren gaat maar als iemand een link heeft naaer de vedere info gaarne.

Ik heb toevallig net het hele gelinkte article doorgenomen ..
En het is toch echt gebaseerd op een byte-incremental backup ...

Dus je krijgt gewoonweg 1x een volledige backup van je setup, en vervolgens de changes van alles incremental (ipv volledige files) ...

En de reden dat er staat 2.5x de size .... een backupfile van een database is volledig anders dan de vorige backup-file .. dus daar kun en wil je geen byte-incremental op doen.
The increased backup speed of DPM is due in part to its much more efficient backup method. DPM moves only the byte-level changes of the files on production servers instead of doing a full backup of any file that is changed. To illustrate, if a user has a 10MB Microsoft PowerPoint file and changes only one slide, the tape backup software backs up the entire 10MB document with every change rather than simply backing up the incremental changes, resulting in massive backup and storage inefficiencies.

Bij het maken van een nieuwe backup, wil je niets van de oude overschijven, voordat de nieuwe er op staat, stel dat ie net op dát moment crasht immers. Het is dus normaal dat voor een veilig werkend backup systeem je minimaal 2x de ruimte van het origineel nodig hebt.

800 euro - Dats is niet zo veel voor een proffesioneel backup-sofwtare pakket. Maar voor die prijs zal het wel ook goed moeten gana functioneren.
Concurrenten als Arcserve of veritas gaan (over het algemeen) iets over die prijs, maar bieden wél zeer complete paketten aan, met backup mogeljkheden voor zowat elk type data op zowat elek server-OS. Ik ben benieuwd in hoeverre MS kan gaan concurreren met de gevestigde waarden...

Concurrenten als Arcserve of veritas gaan (over het algemeen) iets over die prijs, maar bieden wél zeer complete paketten aan, met backup mogeljkheden voor zowat elk type data op zowat elk server-OS
Valt nog vies tegen hoor, voor elke agent voor SQL/Oracle/Exchange/Unix/Netware doos of OFO mag je vrolijk weer een flinke mep neertellen.

ArcServe en Veritas kunnen naar Tape backuppen, dit MS pakket neit zoals ik het interpeteer

Tuurlijk wel, de standaard backup tool in Windows kan al naar tape schrijven!

Als de dataserver perse windows moet draaien sluiten ze wel een heel stuk van de markt voor zichzelf af. Anderzijds blijven de ontwikkelkosten natuurlijk wel lekker laag zo. Bovendien kunnen ze makkelijker een goede werking garanderen.

2.5 keer per pc dat is voor een gehele productie afdeling
nogal wat TB's... Daar zitten de kosten dan ook in verborgen.

het zal dan waarschijnlijk ook om een redundante realtime bijgewerkte backup gaan en dan is 2.5x de op te slagen datahoeveelheid niet echt overbodig

Je slaat niet alle info van een PC op. OS en dergelijke niet, alleen de Data. En dat staat meestal (slimst) op de server.
Workstation / PC's hoef je niet te backuppen. Alleen 2,5 keer de server capaciteit dus.

Kun je niet gewoon zo'n backup naar een tape laten wegschrijven ofzo?
Die incrementals op disk bewaren voor snellere recovery en de full naar een tape? Dat lijkt mij toch ook aardig wat diskspace schelen!

Ik heb zelf al een hele tijd terug een soortgelijk systeem opgezet mbv. van rsync voor een server. Werkte ook erg goed en het is gewoon vrij beschikbaar voor elk platform :-).

Veel/enkele providers van websites hebben inmiddels ook soortgelijke systemen.

spijtig dat rsync geen NTFS rechten overneemt. dit maakt het behoorlijk onbruikbaar in een bedrijfsomgeving die op wintel draait... verder : file access wordt behoorlijk traag en onzeker omdat cygwin er tussen zit en niets native op windows draait. -> nauwelijks info

rsync kan weliswaar geen acl's backuppen, maar met behulp van subinacl (WRK) is dat wel mogelijk. hiermee kun je vrij eenvoudig de acl's dumpen in een file (die je vervolgens weer backup'd). Wij gebruiken een soortgelijke oplossing al meer dan een jaar.

Het is Data Protection Manager, niet Server. :)

beta? Beter eerst even een backup maken dan...

De sofware van microsoft doet het net even anders dan de 'standaard backup software'

Dit pakket werkt namelijk realtime, net als een shadow copy . Andere backupspftware niet. Dus als je altijd 's nachts een backup draait, en de gebruiker maakt 's morgens een bestand die die 's middags weer weggooit staat er dus helemaal niets op tape. Maar met de oplossing van MS heb je daar dus wel een backup van.

Ik denk dat de software wel bruikbaar is, maar alleen als combinatie. Dus "s nachts de normale backup op tape, en de oplossing van MS overdag voor slordige gebruikers.

Je gaat mij niet vertellen dat als je een restore tijd van 48 uur aanhoud, dat je nog steeds 2,5 keer de opslag capaciteit nodig hebt. Deze heb je waarschijnlijk alleen nodig voor een volledige backup.

Ik zie al dat je een SAN van 12 TB met deze oplossing volledig gaar backuppen das 12 X 2,5 = 30 TB !!!
Dan is tape op dit moment nog steeds goedkoper!

Hoop alleen wel dat er ook een gebruikers interface aanvast zit zodat gebruikers zelf kunnen restoren!

Ook al gedacht aan de kosten van de taperobot.
Tapes moeten bewaard worden (ik neem aan dat er niet telkens een fullbackup gemaakt wordt), dus moeten er meerdere tapes aangeschaft worden.

Al met Al, zullen de kosten redelijk dicht bij elkaar liggen ben ik bang.

<dubbelpost>

Disk2Disk of Disk2Disk2Tape; hot-imaging & incrementals, disaster recovery; gewoon kunnen doorwerken, gebruikers vriendelijke interface; voor server en werkstations; centraal/remote te beheren.... Hebben zeker nog nooit van Symantec LiveState Recovery gehoord? Het bestaat al een tijdje maar omdat Microsoft er nu mee komt schijnt de wereld op zijn kop te moeten staan...
«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 23:09 AMD introduceert nieuwe 64-bit processor voor notebooks
Vorige 22:25 Minder winst voor Sony Ericsson in eerste kwartaal
VNU Media logo Hosted by True

© 1998 - 2012 Tweakers.net B.V. - Alle rechten voorbehouden - Contact - Jouw privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van:

Website van het jaar 2011