Niet om te flamen, maar toch graag even het volgende:
Dit systeem van blokkeren (tot selectie van enkel de services!!!) bestaat al enkele jaren hier in België!
En het systeem is zelfs 'richtbaar'. (Niet uitwaarts radiërend vanuit de 'zenderpost' zoals meestal is, zou je denken).
Toepassingen:
- Sommige firma's (geen namen genoemd toen)
- Ziekenhuizen (de 'hinder', de golven die bij sommige apparaten kunnen storen.)
- Gevangenissen
Systeem gebruikt in Belgie past oa, nogmaals, oa (dus niet alleen) het volgende toe:
- 'junk' in de ether richten/sturen op die HF-band.
- Overstemmen
- ...
Laten we vooral nadenken over:
- Brandweermannen & huisartsen die eigenlijk héél de tijd bereikbaar moeten zijn. En dit geldt tevens vor een hele hoop andere beroepen ook.
offtopic:
PS: Eigenlijk is het GSM-gebruik een eigen leventje gaan leiden en is het jammer genoeg bij veel mensen een dagdagelijkse 'tijdinnemer' geworden.
Dit wil ik nuanceren onder volgende vorm:
- Je woont naast mekaar, bel dan niet, maar zie elkaar. Dit tele-sociaal contact is wel wat anders en laat zich te wensen over.
- Belangrijke berichten worden via SMS gestuurd, en je wordt ook aangeomen dit onmiddellijk te lezen en eventueel gevolgen van te dragen als je het niet hebt nagekomen/opgveolgt.
- Op veel plaatsen stoort dit. (Openbare diensten als tram, bus en trein. Gebouwen als bibliotheken, musea en cinema's..)
- Je bent zeker en vast 'altijd' bereikbaar, ben je dat even niet, dan krijg je gedonder, omdat dit toch "de normaalste zaak van de wereld is".
- Mensen laten zich leiden door hun gsm'etje.
- Het ding dat je altijd 'bereikbaar' houdt, zal je ook wel lastigvallen op momenten dat je vroeger normaal 'rust' had. Maar door het 'gemak' ervan, grijpt men er sneller naar om dingen van minder belang onmiddellijk te willen regelen. (Zelfs met de vaste goedkopere telefoon belde men je dan niet, maar wachtte men wel even tot men je volgende dag op het werk zag om over je *iets niets dringend* te spreken)
- Midden in een gesprek met je vriend/vriendin verliest zij/hij alle aandacht en moet eerst even kijken wie er belt of wat er in de SMS staat. (Dat kan toch even wachten lijkt mij.)
- ...zoveel meer in situatie dat het eigenlijk toch wat hinder veroorzaakt dan zozeer een extra luxe item speelt van occasioneel gebruik wanneer het effectief nodig is.
Let wel, zo érg vind IK dat niet. Maar in totaliteit zorgt dit voor de gemiddelde mens wel voor enige hinder en ergernis op een dag. Dat men daarom moet gaan blokken, neen. Maar hopelijk is die hype 'gauw' over, dat de rust weer kan terugnemen in onze 'dorpjes'

Hoezo ziekenhuizen?
Ik weet niet of je het beseft, maar als je een "stoor"signaal uitzendt zend je wel degelijk een signaal uit, en dat is evengoed verboden in een ziekenhuis.
Overigens kunnen gsm's absoluut geen kwaad in een ziekenhuis .. behalve dan op de afdeling intensieve zorgen, en dan nog.
(En de eerste *censuur* die hierop gaat kankeren die gooi ik persoonlijk een beademingsmachine tegen z'n smoel .. ik weet waar ik over praat aangezien ik in een ziekenhuis werk, en aangezien er op het dak van dit leuke ziekenhuis een batterij Orange antennes staan

)
Hm lekker tegenstrijdig je mag geen mobieltje aan hebben in het ziekenhuis. Maar een dikke batterij attennes wel
Is het niet zo dat mensen klagen over allerlei klachten die in een flat wonen met die attennes
Je krijgt dus bij jullie in het ziekenhuis een dikke gratis stralingtherapie voor je kiezen
Blaat niet over zaken waar je niks vanaf weet...
GSM = als je ermee belt honderden keren meer straling dan een mast op je dak (straalt horizontaal af, staat ver weg, zendt vaak maar zo'n 20-30x zo sterk als het gsm-apparaatje zelf)
Zo'n zendertje zendt misschien een paar milliWatt uit - genoeg voor paar honderd meter bereik op open vlakten en tientallen meters in een gebouw (w-lan bereik ongeveer).
Maar! Dit wordt toch niks... praktisch te duur, te weinig vraag naar, kans op misbruik, makkelijk te omzeilen door modders, gebouwen als zwembaden enzo zijn vaak te groot om volledig te kunnen worden bedekt (veeeeel te duur)...
Hehe, inderdaad ja. Bij mijn weten is er nog niemand gestorven aan de gevolgen van de antennes op het dak.
Er zijn inderdaad heel wat mensen die erover klagen, hoewel echt niet inzie waarom. Iedereen wilt een mobieltje maar niemand wilt een antenne .. hoe los je dat dan op?

Zo'n zendertje zendt misschien een paar milliWatt uit - genoeg voor paar honderd meter bereik op open vlakten en tientallen meters in een gebouw (w-lan bereik ongeveer).
Tja, helaas is dat dus niet waar. Tegenwoordig zendt iedere GSM met een maximaal vermogen van 1 hele watt (Sony Ericsson mobieltjes spannen de kroon), 3 jaar geleden was dat nog 2 watt en ten tijden van het NMT/ATF-3 gebeuren (analoge voorganger van GSM) was dat zelfs 8 watt.
Natuurlijk wordt die ene hele watt niet constant verbruikt. Als je dicht bij een centrale zit heeft ie minder nodig. Echter als je net op de grens van het bereik van de mast zit dan zend je dus wel degelijk uit op 1 watt (vandaar dat je accu bij weinig bereik veel sneller leeg is).
De GSM masten zelf hebben met hun "gezamelijk" bereik (denk aan combo: 800/1800) zo'n 20 watt zendvermogen. UMTS daarentegen zal veel meer watt nodig hebben, maar aangezien dit niet meer mag van onze overheid is er een andere oplossing nodig. Daarom moeten er nu ook meer UMTS masten uitgezet worden dan er nu GSM masten zijn.
[edit] Zie nu dat ik het bericht van Sorcerer8472 verkeerd geinterpreteerd heb... sowwy

]/edit]
De GSM masten zelf hebben met hun "gezamelijk" bereik (denk aan combo: 800/1800) zo'n 20 watt zendvermogen.
Et is 900/1800 en meer dan 20 Watt.
Bij gemiddeld (/sec) zendvermogen van 2 Watt per timeslot, met het gebruik van zo'n 24 timeslots verspreid over 3 kanalen is dat gewoon 2*24 = 48 Watt (bij GSM900 voor max. 24 bellers - meestal is dat per sector, dus je kunt die 48 nog eens maal 3 doen

)
UMTS weet ik niks vanaf
1 Watt max. is bij GSM1800. (alle operators)
2 Watt max. is bij GSM900. (meeste antennes KPN/Vood en E-GSM-antennes Telfort)
Deze maxima gelden altijd... tenzij de operator anders aangeeft (een operator kan het vermogen beperken tot hoe weinig ze ook willen - handig bij picocellen, kun je de frequentie een stukje verderop alweer gebruiken - al vindt Orange het normaal om met 1 Watt te zenden naar een picocell die nog geen 100 meter bereik heeft (courtesy V&D Groningen, sufkoppen

)
ik denk inderdaad dat antennes op een ziekenhuis geen probleem zijn.
Ik heb zelf jaren lang antennes geinstalleerd en ook op ziekenhuizen. Eerst bevreemde me dat, tot het me uit gelegt werd.... Antennes op een ziekenhuis kunnen geen kwaad door het afgestraalde patroon van die antennes.
Het signaal onder aan die mast is veel lagen dan een 100 meter bij die mast vandaan omdat je dan meer vanaf de horizon naar die antenne "kijkt".
En GSM in een ziekenhuis zal dan inderdaad geen kwaad kunnen, maar vergeet niet dat een ziekenhuis vaak extra aardingen in de wanden hebben aan gebracht om dit soord straling buiten c.q. binnen te houden i.v.m. EMC. Kooi van faraday. Dus als je in zo'n kooi staat en je gaat wel bellen is de intensiteit van je GSM vele male hoger dan dat je in de buiten lucht staat.
En ga nou niet vertellen dat die niet waar is, ik heb het zelf meegemaakt bij telefooncentrales die plat gaan omdat een of ander grap jas de kast open trok van de GSM zender.... het maakt niet uit welk merk. ze gaan allemaal. en ik hoop voor je dat een patient dat niet overkomt als hij bij jullie op de operatie tafel ligt.
En ga nou niet vertellen dat die niet waar is, ik heb het zelf meegemaakt bij telefooncentrales die plat ginnen omdat een of ander grap jas de kast open trok van de GSM zender.... het maakt niet uit welk merk ze gaan allemaal. en ik hoop voor je dat een patient dat niet overkomt als hij bij jullie op de operatie tafel ligt.
Zitten die kasten niet op slot?
Waarom gaat de centrale dan plat?
Wat heeft dat te maken met operatietafels?
Normaal gesproken wel maar er moet ook wel een onderhoud aangepleegd worden. Dus nee de kasten zitten niet altijd opslot. Als ze onbeheerd zijn ze dat wel..
De Centrale gaat plat omdat er door GSM zender zelf redelijk sterke straling opgewekt word. Dit kan geen kwaad zolang de kast maar dicht zit. Hij is dan EMC afgeschermd. Een centrale In Nederland word ingericht met als aardings schema EMC dicht. dat houd in dat de straling die in een kast optreed niet naar buiten mag lekken, straling van buiten mag niet naar binnen. De kast deur is een wezelijk onderdeel van de afscherming....
In een telefoon centralen moet de apparatuur of de kast naar buiten toe. hetzij voor je voeding of voor verbinding naar andere centrales toe (Tegenwoording is dat veel optical). Als dit niet goed word uit gevoerd is die ook een emc lek.
Op het moment dat je de deuren open hebt staan maak je van al je voeding kabel antennes. Er kan bijna geen normale bit meer over de printplaat komen, omdat door de korte golf ook alle sporen op je printplaat als antenne gaat werken. Of zelf gaan induceren waar door je ongedefineerbare spanningen krijgt. Je printspoor is koper en als je dat in een wisselend veld houd krijg je spanning......
Het signaal onder aan die mast is veel lager dan een 100 meter bij die mast vandaan omdat je dan meer vanaf de horizon naar die antenne "kijkt".
Klopt, vandaar dat een basisantenne tegenover een ziekenhuis 'theoretisch' gevaarlijker is dan erop. Dat wetende zouden bewoners van bijvoorbeeld een tegenoverliggende flat zich dus eerder zorgen moeten maken, alhoewel de afstand daar alweer te groot voor is. Grofweg zou de veldsterkte op die positie best overeen kunnen komen met de veldsterkte in het flat-appartement direct onder de antennes en beide zijn net zo ongevaarlijk, of gevaarlijk voor degenen die alle straling te veel vinden.

...Kooi van faraday. Dus als je in zo'n kooi staat en je gaat wel bellen is de intensiteit van je GSM vele male hoger dan dat je in de buiten lucht staat.
Klopt ook, maar vergeet niet dat een mobieltje bij het begin van een gesprek altijd al met maximaal vermogen uitzendt en dat het afhankelijk van de benodigde veldsterkte een flink aantal seconden kan duren voor deze afneemt, als dat al gebeurt (dit geldt trouwens niet voor basisstations). Daar is dus geen kooi van Faraday voor nodig, alleen het lieve ding blijft in zo'n ruimte langer, of eigenlijk continu zijn best doen. M.a.w. een gesprek opzetten is al gevaarlijk in alle omstandigheden, ook al is de veldsterkte ruim voldoende en is er geen kooi aanwezig. Dit, plus de factor afstand tot apparatuur, het meer rondstralende gedrag van een mobiel en niet te vergeten de periodieke locatie-updates geeft gegronde reden tot angst voor storing en niet de basisstations.
alhoewel de afstand daar alweer te groot voor is
Ik heb op een berg in Frankrijk al eens sterkere ontvangst gehad van een antenne die meer dan 35 kilometer ver weg stond, dan ik in een gebouw waar een gsm-antenne (van mijn operator) op stond! (2 verdiepingen onder antenne)
Inderdaad dus veel 'gevaarlijker' als een mast tegenover je flat staat

Maargoed, zolang de veldsterkte minder dan -65 dBm is boeit het mij eigenlijk niet om naast zo'n ding te wonen
Edit:
Oplossing hiervoor is picocellen bouwen in een ziekenhuis die max. power 15 milliWatt toestaan ofzo

Kan zo'n signaal niet een zwak signaal zijn? Gewone FM-radiogolven stoort het ziekenhuis toch niet? Het stoor-signaal hoeft niet net zo sterk te zijn als het GSM-signaal zelf. Des te meer, omdat het maar in een kleine omgeving dient te werken, niet kilometers buiten het ziekenhuis.
Handig: een zwak signaal verbiedt de telefoon sterk uit te zenden. Zo kan het, mits juist geimplementeerd, in een ziekenhuis juist erg handig zijn!
Nee, een stoorzender werk door de ander te overstemmen. Het moet dus een sterker signaal zijn dan die van de GSM!
Het is mogelijk om een GSM te bouwen met een functie waarbij de GSM uitblijft als ze dit signaal ontvangen. Dit alleen geen echte stoorzender. De huidige GSMs kunnen dat volgens mij niet.
FM-radiogolven van radio Boenkradio zullen inderdaad het ziekenhuis niet zozeer storen. (Of je moet de radio op je kamer wel éreugh luidt hebben staan).
Maar de mobieltjes werken nu ook niet op deze 'smallband' maar op 900/1800/1900-banden.
Dus moet je eventueel daarop gaan fixeren om ze te storen.
Een GSM heeft zoweizo al niet zo'n krachtige zender. De antene in een GSM heeft mischien net 40 meter berijk waar het wel om gaat is het berijk van de GSM mast zolang de GSM in het berijk van de GSM mast valt kan er gebeld worden ook al ben je daar 3 kilometer vandaan.
Tha Lord: Da's onzin natuurlijk. De mast kan alleen een signaal wegzenden. Je GSM moet net zo hard een signaal naar die mast verzonden krijgen, dus hij moet net zo ver kunnen zenden als de mast...
Compleet off-topic: Maar het zou ERG handig wezen, als je zo af en toe eens een punt of komma zou gebruiken, dat komt de leesbaarheid ENORM ten goede.
Tja, dit kost me punten ... Ik weet het!
<edit> But, had onder 'Tha Lord' moeten staan</edit>
Nee, een stoorzender werk door de ander te overstemmen. Het moet dus een sterker signaal zijn dan die van de GSM!
Het gaat hier niet over een stoorzender, maar om gerichte signalen naar een GSM:
waarbij een apparaatje een signaal stuurt naar software die op de camera aanwezig is met de instructie de camera tijdelijk uit te schakelen
Edit: was een reactie op alfatrion
Overigens kunnen gsm's absoluut geen kwaad in een ziekenhuis .. behalve dan op de afdeling intensieve zorgen, en dan nog.
Het feit dat ze irritante geluiden maken kan al kwaad, je ligt daar vaak niet uit vrije wil, en als je dan ook nog eens, net als je in slaap gevallen bent, wakker wordt van een gsm gaat je gezondheid er niet echt sneller op vooruit.
bdw, als je in het ziekenhuis werkt zou je moeten weten wat het is om kanker te hebben, en zou je je voor moeten kunnen stellen dat sommige mensen niet echt blijer worden van je taalgebruik.
Overigens kunnen gsm's absoluut geen kwaad in een ziekenhuis .. behalve dan op de afdeling intensieve zorgen, en dan nog.
Ze kunnen beter het zekere voor het onzekere nemen en die dingen daar verbieden. Het zal maar gebeuren dat een apparaat uitvalt omdat een onnodig elektriesch apparaat een signaal uit zend. Als ze om de intesieve care een kooi van faradee bouwd kunnen GMS iid op de andere afdelen worden gebruikt.
Het is nog volkomen onduidelijk of GSM wel of geen kwaad kunnen in een ziekenhuis. Bepaalde apparatuur is zeker wel gevoelig: MRI en CT. Wat de invloed op de apparatuur op de Intensive Care of hartbewakingsafdeling is, is volgens mij nog onvoldoende onderzocht. Er wordt op de hartbewaking bijvoorbeeld informatie draadloos verstuurd naar een centrale post waar alles in de gaten gehouden wordt.
Iedereen kent wel de ruis op de radio of op je monitor die soms onstaat vlak voordat je telefoon afgaat. Wat doet dit met bepaalde machines?? Nou is de apparatuur zelf misschien wel afgeschermd middels een soort kooi van Faraday, maar wat betreft de draden?
Daarnaast hebben we het nog niet eens over de wenselijkheid van het aan hebben staan van telefoons in het ziekenhuis. Ik heb ooit in een buitenlands ziekenhuis gewerkt, waar zowel patiënten als artsen de telefoon hadden aanstaan (ook op IC). Maar erg vervelend als de patiënt zegt: Even wachten hoor dokter. Of andersom. Of bezoek dat langskomt. Natuurlijk staan er ook gewone telefoons en worden artsen vaak weggepiept, maar toch...
Bovendien: als er duidelijk staat dat het niet mag, moet je het ook niet doen. Zeker als je d'r weinig van af weet. Ik erger me groen en blauw aan iedereen die wel de telefoon in het ziekenhuis heeft aanstaan! Helaas wordt hier nog niet zo streng tegen op getreden als bij het niet-rokenbeleid. Dus maak het makkelijk en zorg inderdaad dat de HELE telefoon uitgeschakeld wordt zodra je een ziekenhuis binnenloopt.
/Edit: typo's
Toch eigenlijk te gek voor worden dat apparatuur in een IC-afdeling nog steeds gevoelig is voor GSM's. Er hangen mensenlevens van af en iedere gek met een mobieltje zou in theorie een massamoord kunnen plegen. Als een auto-fabrikant zo'n enorm veiligheids risico vind en hij heeft het na al die jaren nog niet opgelost word hij aan sprakelijk gesteld/ Zefs MS is sneller met het verhelpen van bugs. Waarom kunnen de fabrikanten van medische apparatuur (en vliegtuigen) dit niet?
Ik geloof dat zo'n beetje elke drie jaar nieuwe frequenties voor mobiele communicatie worden vrijgegeven. Het lijkt mij ondoenlijk om te testen of de apparatuur tegen de frequenties kan die toevallig dat jaar is vrijgegeven.
Toch eigenlijk te gek voor worden dat apparatuur in een IC-afdeling nog steeds gevoelig is voor GSM's.
Dat zal niet veranderen ook. De spanningkjes die men probeert te meten van jouw al dan niet goed kloppend hartje liggen in de orde-grootte van 0.0000015V. De spanningen die een zendende GSM opwekt in je lichaam liggen in de orde-grootte van 1V. Da's dus maar een miljoen maal harder.
Eenzelfde soort verhaal gaat op voor de navigatie-apparatuur aan boord van vliegtuigen.
Bepaalde problemen zijn simpelweg niet te verhelpen. Iets wat tweakers nog wel eens willen vergeten.