Hoofdcategorieën

Google Chrome 2.0.172.2 alpha

Door Bart van Klaveren, zaterdag 4 april 2009 16:21
Bron: Google Chrome's Dev channel, views: 11.870

Google Chromelogo (75 pix) Vrijdag is er in de Google Chrome's Dev channel weer een nieuwe alpharelease van versie 2.0 van Googles webbrowser vrijgegeven. Om de ontwikkelversie te kunnen downloaden zal er van kanaal gewisseld moeten worden, zoals Google dat zelf noemt. Er zijn drie verschillende kanalen, te weten stable, beta en developer preview, en door je op een van die kanalen aan te melden kunnen updates worden opgehaald. Hoe dat precies werkt, wordt op deze pagina uitgelegd. Het changelog van deze release laat de volgende veranderingen en verbeteringen zien:

Notable Changes:
  • Fixed not being able to copy selected text by using right-click (Issue 8883).
  • Added support to cache some form submissions so that when you press back, you don't get the annoying "Confirm Form Submission" page (Issue 2636).
  • The Web Inspector should be working properly again (right-click > Inspect Element) (Issue 8821).
  • Fixed most pages being cut off on the side and bottom when you print them (Issue 9535).
Last Week's Known Issues Fixed:
  • Fixed problem of creating multuiple Download tabs in a window (Issue 8767). Thanks to a contribution by Mohamed Mansour.
  • Fixed the progress indicator for downloads (Issue 8220).
  • Fixed History tab only showing today's browsing history (Issue 8827).
  • Fixed auto-detect for page encoding (Issue 8587).
Known Issues
  • Cannot drag bookmarks on then New Tab page (Issue 9674).
  • Mouse wheel scrolling does not scroll windows that aren't focused (9647).
  • Plus much, much more! Let us know about the issues you find by filing a bug, but please search the open issues first.
A detailed list of changes in this release is in the release notes.

Google Chrome screenshot (481 pix)

WebsiteGoogle Chrome's Dev channel
Downloadhttp://dev.chromium.org/getting-involved/dev-channel
Volgende 12:40
Vorige 12:51

Reacties

«  1  2  »

Veel te instabiel voor mij nog.. en de ondersteuning van 3rd party plugins is ook nog niet al te breed..

Heb gelukkig andere ervaringen. Gebruik de laatste builds en deze zijn stabiel.
Ik zag in de code wijzigingen dat er op dit moment druk aan een extension systeem wordt gewerkt. Heb een vermoeden dat zodra de linux en mac builds de deur uit zijn de rest van chrome meer aandacht gaat krijgen.

Meer info hier:
http://dev.chromium.org/d...ocuments/extensions/howto

[Reactie gewijzigd door FTL op zaterdag 4 april 2009 16:41]


De laatste tijd werden de builds wel minder stabiel moet ik zeggen. Ben maar even overgegaan naar firefox 3.1 beta.

Er zijn al een aantal exensions die al werken; bijvoorbeeld Adsweep.

Dat zijn greasemonkey 'scripts', deze vallen in mijn boekje niet onder extentions.
De echte extentions zijn dan ook nog niet af.

Moet je even verder lezen :) , toegegeven, in feite is het niet veel meer dan een script, maar hij zit wel verpakt in een chrome-extension.

Jammer dat ze niet gewoon Qt hebben gebruikt voor development (zoals Google Earth). Mac en Linux hadden dan niet zo achter gelopen.
Wel zeer begrijpelijk uit strategische overwegingen aangezien het Qt / Symbian platform nu een directe concurrent is voor Android.

gtk dan? - had ook een optie geweest,

Het probleem in het porten zit 'm volgens mij vooral in het feit dat men per tab/site een uniek process gebruikt, en dit soort functionaliteit zit niet in de Qt-toolkit...

Verder heeft men al een frontend voor de Mac laten zien (zijn diverse screenshots van), het grote probleem is het backend.

Als je nog even geduld hebt, dan zul je ook een Linux en Mac OS X versie kunnen downloaden...

Nu nog een versie voor de Mac en dan wil ik het wel eens proberen.

http://www.freechromethem...oadGoogleChromeForMac.php

Geen idee hoe stabiel het is en of er ook recente updates zijn.
Kwam toevallig de link tegen.

Iphone komt hier.
http://www.freechromethem...GoogleChromeForiPhone.php

Ik wacht op de linux versie... Iemand al een beta daarvan?

Die linkjes zien er niet echt betrouwbaar uit als je het mij vraagt..

Bovendien mogen er van Apple geen andere browsers dan Safari voor de Iphone uitgebracht worden, dus ik wens ze veel succes ;)

//edit: In het screenshotje is ook te zien dat het CrossOver betreft, dus gewoon een geemuleerde windows Chrome.

[Reactie gewijzigd door graey op zondag 5 april 2009 14:52]


De betrouwbare download URL kun je vinden op:
http://www.codeweavers.com/services/ports/chromium/

N.B. Op die site staat naast een Mac-versie ook een Linux-versie ;)

CrossOver Chromium is a Mac and Linux port of the open source Chromium web browser. CrossOver Chromium is available for download from CodeWeavers, free of charge.

Ik vind het toch vreemd dat standaardfunctionaliteit - zoals rechtermuisklik tekst kopiëren - bij een nieuwere versie ineens niet meer werkt. Je zou toch denken dat ze bij Google wel aan goede unit en regressietests doen zodat het niet meer werken van zoiets gelijk gedetecteerd wordt?

Het gekke is dat ik voornamelijk tegen het tegenovergestelde probleem ben aangelopen: dat het plakken/pasten niet werkt. Overigens is dat niet op alle websites zo.
Verder ben ik erg tevreden over deze browser.

Heb ook het plakken/paste probleem gehad. Merk sinds een paar dagen dat je eerst het veld in focus moet hebben en daarna paste gebruiken. Dus eerst links-click, daarna rechts, etc.. . Zo werkt het nu altijd voor mij.

Ik vind het toch vreemd dat standaardfunctionaliteit - zoals rechtermuisklik tekst kopiëren - bij een nieuwere versie ineens niet meer werkt. Je zou toch denken dat ze bij Google wel aan goede unit en regressietests doen zodat het niet meer werken van zoiets gelijk gedetecteerd wordt?
Ik denk ook wel dat ze testen, maar dat is in dit geval te laat geweest. Het komt uiteindelijk door het beeld wat we tegenwoordig hebben van beta software. We zijn gewend geraakt dat software wel beta heet, maar niet beta doet. Vaak is betasoftware al erg stabiel, en meestal zitten alle features van het uiteindelijke product er ook in. Bij Chrome is dat niet zo.

Helemaal mee eens, kan me bijna niet meer herinneren wanneer ik nog eens een slechte beta versie van iets gehad heb :)

Prima stabiel. Klein issue af en toe (tekst kopieren bv) maar dat wordt redelijk snel gefixt met een nieuwe versie. Aanrader.

Kan iemand die mensen bij Google even verhelderen dat die irritant kleuterblauwe kleur al een van de redenen is om niet aan te haken?

Ik blijf het vreemd vinden dat mensen daar over blijven vallen. Kies een ander thema en de kleur past zich gewoon aan. Hier is dat blauw namelijk zwart ;) Het blauw dat je nu ziet zie je bij het default Vista thema

[Reactie gewijzigd door Creepy op zaterdag 4 april 2009 17:32]


welk thema? Het is niet mijn windows thema kleur, en heb ook nog geen chromium themas gevonden..

Kijk bijvoorbeeld ns op freechromethemes.com/, het zijn gewoon dll's, dus elke keer dat je Chrome update moet je ook de dll weer opnieuw plakken.

Een gebruiker zou geen thema/skin voor een applicatie moeten hoeven kiezen om het aan het OS aan te passen. Dat is de omgekeerde wereld.
Toen ik nog XP gebruikte was het zeker iets dat me irriteerde. Een applicatie hoort naar mijn mening goed in het gebruikte OS te passen, liefst door gebruik te maken van native controls.
In Windows 7 ziet het er grotendeels wel native uit, waardoor ik eerder geneigd ben het te gebruiken. Niet voor er extensions zijn tenminste.

inderdaad. Ik zie dat er een update plaatsgehad heeft want ik kijk weer smurf. :(
Een beetje achterlijk dat de updates vanzelf gaan maar dat je het thema met de hand moet aanpassen.
Verder werkt het best leuk, al is het wat oversimpel.

Ik vind deze versie niet helemaal 100%. Hij laat bij Google Reader 9 van de 10 keer de tekst van de knoppen / linkjes onderaan een nieuwsbericht weg... en als je er dan een keer onder klikt komt het als je geluk hebt weer tevoorschijn.

Maar hoe dan ook, Google Chrome vind ik heel fijn werken.

Is er nou al iets van een roadmap waarop staat wanneer 2.0 moet uitkomen?

Ik draai 2.0.169.1 en bij mij zegt ie dat ie up-to-date is?

Hij pakt de update meestal wat later, of je zit in het beta kanaal

Correctie, hij ziet juist niet in het beta kanaal.

Als voorbeeld, ik zit dat wel en heb versie 2.0.172.2. Er staat ook 'Beta' in de titel.

[Reactie gewijzigd door Red-Front op zaterdag 4 april 2009 22:51]

«  1  2  »

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.

Volgende 12:40
Vorige 12:51
VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2009 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden - Uw Privacy - Algemene Voorwaarden

Uitgever van: