Er zijn 2 soorten hardwarefabrikanten:
1. Aan de ene kant heb je de fabrikanten zoals AMD, RealTek e.a., die het nut van linux drivers inzien en hier ook gewoon actief support voor verlenen;
2. En je hebt de fabrikanten die zo'n inzicht niet bezitten, en jammer genoeg is dit veruit de grootste groep. Onder de leden bevinden zich o.a. Nvidia en Creative (ven deze 2 fabrikanten zullen de meeste mensen wel last ondervinden).
Fabrikanten in Categorie 2 kunnen alleen overgehaald worden door een significant deel van hun klanten; ik bedoel, een actie als
open the blob is leuk en aardig (ik heb hier overigens ook wel aan meegedaan), maar 10.000 mensen op de honderduizenden klanten is niet echt een significant deel.
En Creative is een verhaal apart: Het is perfect geregdvaardigd om op ze te vitten vanwege hun gebrek aan goede Linux drivers; Aan de andere kant zijn hun windows drivers ook niet echt om naar huis te schrijven

Mja ik zou M-Audio ook onder die tweede groep willen scharen... M'n Audiophile 24/96 kaartje doet het nog altijd alleen met OSS-drivers en dat werkt nu niet bepaald lekker onder Intrepid met Phonon. Vaak bezet-meldingen, of programma's die gewoon geen geluid willen geven. Voip-programma's (KPhone e.d.) lopen zelfs vast hierop (komen na even geduld wel weer op gang maar geven dan geen geluid). Gelukkig doet Amarok het wel prima en heb ik bij youtube-filmpjes e.d. ook gewoon geluid (dat is een verbetering ten opzichte van Hardy, daar had ik alleen geluid als er niets anders geluid maakte).
Verder heb ik nog problemen met een aantal programma's, waaronder Firefox, die soms zomaar ineens beëindigd worden zonder enige vorm van info.
KDE 4.1 bevalt me tot nu toe redelijk. Compiz is stabiel, dat is fijn, maar ik vind het vervelend dat ik dingen als de kleur van de taakbalk en iconen niet kan veranderen zonder meteen een ander thema te installeren (mijn uit- en vergrendel-knoppen zijn in mijn huidige thema dezelfde en da's nogal onhandig) en dat ik panelen niet op automatisch verbergen kan zetten. Onder KDE 3.5 kwam mijn hoofdpaneel gewoon tevoorschijn als ik linksonder in de hoek kwam met mijn muis. Zoiets wil ik nu ook weer doen, maar die optie is er stomweg niet, en dat vind ik toch wel een vreemde tekortkoming.
Tsja, M-Audio is redelijk professioneel spul, bedoelt voor redelijk professionele producing. Het is gewoon een feit dat de meeste van de applicaties daarvoor niet op Linux beschikbaar zijn.
Ik heb zelf bijvoorbeeld alleen mijn producing spullen via m'n externe M-Audio lopen, maar gewoon systeem geluidjes of geluidjes van andere programma's via m'n interne, niet zo goede kaart lopen.
[Reactie gewijzigd door Maghiel op maandag 27 oktober 2008 21:36]