Door Luke van Drie

Teamlead Mediateam

Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr

17-04-2014 • 14:04

15

Na twee jaar is het moment voor een nieuwe LTS-release van Ubuntu weer aangebroken. LTS-versies genieten long term support, ofwel langdurige ondersteuning vanuit Canonical. Voor zowel de desktopversies als de serveredities hanteert het softwarebedrijf een periode van vijf jaar, waarmee bijna tot aan 2020 updates voor het besturingssysteem worden uitgebracht. LTS-releases zijn traditioneel de minst vernieuwende in het Ubuntu-releaseschema. De belangrijkste reden is dat er gekozen wordt voor stabiele en beproefde versies van softwarepakketten, waardoor het besturingssysteem ook juist voor het bedrijfsleven interessant is.

Ubuntu 14.04 LTS, dat als codenaam Trusty Tahr heeft gekregen, moet na Ubuntu 12.04 LTS de Unity-desktop enkele stappen verder brengen, hoewel Canonical zich vooral focust op de mobiele markt. Ook de onderliggende softwarepakketten zijn uiteraard vernieuwd. Wij bekeken de belangrijkste verbeteringen in Trusty Tahr en we behandelen kort enkele aanverwante distributies, zoals Kubuntu en Ubuntu Gnome.

Bij deze video hoort een geschreven review.

Reacties (15)

15
15
5
0
0
6
Wijzig sortering
De beta is al een tijdje beschikbaar, maar ik wacht altijd een paar weken tot alle bugs gladgestreken zijn voor ik het installeer. Blij om een nieuwe LTS release te zien. De Unity-verbeteringen zijn erg fijn en zoals in een aantal reviews te lezen valt werken de heuristics om te bepalen of je nou het menu of de vensterbalk bedoelt (om te slepen) erg goed! Ik ben ook benieuwd naar de verbeterde SSD-prestaties in de nieuwe kernel, en de powermanagement features voor Radeon graphics. Bron.

[Reactie gewijzigd door nehal3m op 23 juli 2024 14:05]

Persoonlijk vindt ik het voor thuis gebruik minder interessant dat het een LTS release betreft, maar bedrijven en servers natuurlijk handig. Gaat mij vooral om een update van de kernel en alle software packages. Meestal installeer ik een nieuwere kernel als hier interessante updates inzitten, zoals de acpi updates in 3.15 en de versnelde suspend + resume. Installeer deze versie als dualboot met Debian.

[Reactie gewijzigd door 2green op 23 juli 2024 14:05]

Nee, moet ik niet zeggen.

[Reactie gewijzigd door MrMonkE op 23 juli 2024 14:05]

Vond het filmpje prettig om te bekijken en horen. Luister het terug en hoor nog steeds niet wat jij hier stelt? Weet je zeker dat er niets mis is met jouw 'hardware'?
Op mijn laptop staat al 10 jaar linux, waarvan 6 jaar ubuntu. Op mijn desktop gebruik ik nog steeds Windows 7 voornamelijk om te gamen, maar ik ben er zeker van dat dit in de toekomst ook naar een linux Distro gaat, zeker nu meer game ontwikkerlaars voor Linux ontwikkelen.
Anoniem: 64619 17 april 2014 14:45
Ik begin steeds meer te wennen aan het idee op een dag Linux te gaan gebruiken, ik vind het niet meer zo 'eng' en dat komt misschien wel doordat ik meer vertrouwen begin te krijgen in driver en software ondersteuning en gebruikersgemak. En misschien, speelt de release van Windows8 ook nog mee. Ik begin minder vertrouwen te krijgen in Windows en heb ergens het gevoel dat Microsoft zijn desktop klanten in de steek begint te laten. Ik denk dat Microsoft veel klanten is verloren de laatste tijd of dat mensen minder vertrouwen hebben gekregen in een toekomst met Microsoft. Ik ben geen Microsoft hater, ik gebruik vooral Windows7 met plezier.
Geen enkel probleem met Windows 8.1 hoor prima os sneller stabieler en makkelijker op opstarten na dan maar dat is nu ook makkelijk alhoewel ik eerst echt niet begreep waarom dat zo verborgen zat
maar voor de rest een top os kan ook niet begrijpen dat de gemiddelde consument van Windows af zal stappen eigenlijk.

(Google mag het van mij ook wel meer proberen) ik zie Google eigenlijk als een bedrijf dat zo'n beetje de hele wereld gaat overnemen) gek idee, ja tuurlijk maar kijk eens hoe ze zijn begonnen nog niet zo lang geleden en kijk eens waar zij nu staan ;p

On topic :

Dat is weer een mooie release van Ubuntu en zoals je zegt het lijkt wel veel beter te worden voor de normale gebruiker hoe meer het uitgebreider ontwikkeld word : ) mooie zaak !
oke mooi dat wist ik nog niet ;p
Nou misschien dat die nieuwe Windows8 update veel uitmaakt. Ik zal kijken of die vervelende tegels voor altijd uit te schakelen zijn want dat zou moeten kunnen als ik me niet vergis. Toch ergens raar dat het allemaal zo omslachtig moet. Je zou gewoon bij installatie van Windows8 meteen de keuze moeten krijgen of je die tegels wil gebruiken of niet en ook na de installatie zou je eenvoudig moeten kunnen switchen.
Dat is dus voor zover ik nu zie na de update wel opgelost plus je kan die modern ui apps ook gedeeltelijk op je desktop uitvoeren het is wel een stuk handiger allemaal
Plus er gaan geruchten of plannen om bij de volgende update het klassieke start menu terug te krijgen alhoewel ik dit ook niet mis vind het eigenlijk wel overzichtelijker en georganiseerder maar dat is mijn persoonlijke mening voorderest
Ja ik hoop ook dat het gewone start menu terugkomt :)
Ik zou graag willen dat er een distro kwam die gewoon gelijk een SSD schijf herkend, dit is iets wat me echt tegenhoudt. Ik heb weleens gezocht naar alle instellingen maar als linuxnoob snap er ik weinig van :-(
Ik snap er ook niks van,.. je verhaal. Wat bedoel je met herkent?
Nouja, de ssd wordt natuurlijk wel gezien, maar ik bedoelde eigenlijk meer de instellingen aangaande ssd. Het aantal schrijfhandelingen moet tot een minimum worden beperkt zoals dat ook in win 7/8/8.1 gebeurt. Ik hoop dat deze Linux versie dat wel doet. Als ik in de gelegenheid ben probeer ik hem gelijk uit.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.