Door Luke van Drie en Jurian Ubachs

Spectaculair maar voorspelbaar - Call of Duty: Modern Warfare III campagne

10-11-2023 • 06:00

202

Vanaf vrijdag 10 november is Call of Duty: Modern Warfare III officieel verkrijgbaar. Het is het derde deel in de reboottrilogie, waar Activision in 2019 mee begon, dat draait om de strijd die Soap, Price en andere leden van Task Force 141 leveren tegen superterrorist Vladimir Makarov. Dit derde deel brengt die strijd naar een hoogtepunt, maar doet dat op een erg voorspelbare manier. Als je een kunstmatige intelligentie een standaard Call of Duty-campagne zou laten genereren, komt het waarschijnlijk aardig in de buurt van die van Modern Warfare III. Dat betekent niet dat het niet leuk is. De campagne speelt soepel, biedt allerlei soorten missies en is spectaculair als altijd. Wat dat zoal inhoudt en wat Jurian daarvan vindt, zie je in deze video. Natuurlijk zit er meer in Modern Warfare III dan alleen een singleplayercampagne. De game heeft uiteraard ook een multiplayermodus en ook de zombies zijn weer aanwezig. Deze modi heeft Tweakers echter niet voorafgaand aan de officiële release kunnen spelen, dus de volledige review, met daarin ook multiplayer en zombies, volgt op een later moment.

00:00 - Dit is wat je kan verwachten van de Call of Duty: Modern Warfare III campagne
00:41 - Herkenbaar
01:13 - Het verhaal
02:44 - Harde scenes
03:03 - Missies
04:25 - Nieuwe elementen
05:46 - Centrale hub
06:24 - Conclusie

Reacties (202)

202
150
27
0
0
15
Wijzig sortering
Als ze echt willen dat iedereen COD gaat spelen mogen ze de eerste 2 delen wel wat goedkoper gaan maken.
Als ik ga zoeken naar deel 1 uit 2019 betaal je gewoon de volle mep, net zoals met deel 2.
Ik speel COD's meestal alleen voor de story. Die vind ik meestal echt tof maar de multi kan me nooit echt boeien.
Wellicht weer een proberen maar voor de story alleen is 60 euro wel erg veel -_- Helemaal als je deel 1 en 2 ook nog wilt doen.
180 euro voor 3x 6 uur verhaal .... kan ik beter op youtube gaan kijken
Zowat elke Call of Duty wordt (vooral in het eerste jaar) regelmatig afgeprijsd, echter na elke kortingsperiode gaat de prijs weer omhoog naar releaseprijs. Dit is een bekend fenomeen dat naar mijn weten onveranderd is gebleven sinds Black Ops 1. Daarnaast kun je altijd 2e hands goedkope discs kopen, als je een PS5 hebt kun je zelfs de PS4 discs kopen om nog meer geld te besparen. Je kunt dan alsnog de PS5 versie downloaden.
heb je niet de disc editie?
Dan kan je tweedehands kopen en dan na een week verkopen als je het uit hebt.

Kost je meestal enkel verzendkosten :-)
Ik denk dat jullie met de disclaimer echt de plank misslaan. Gaan we dit bij GTA ook krijgen? Ik voel namelijk ook mee met verkeersslachtoffers. Ook Gaza specifiek noemen is echt bizar. Is Oekraïne al voorbij?
Hij noemt Gaza als voorbeeld. Til er niet zo zwaar aan man.
Als je dan een voorbeeld wilt noemen moet je wel een goed voorbeeld noemen en geen terreur goedpraten door met je gezinnen argument aan te komen. Het laatste wat je wilt is dat Tweakers meegaat in dat politiek correcte gewauwel.
Sinds wanneer is het politiek correct gewauwel om dode burgers te bertreueren?
Ik zie echt niks verkeerd aan de disclaimer aan het eind. Jurian heeft toch gewoon gelijk? Wij mogen hier gewoon echt van geluk spreken. Echt bizar dat jij het bizar vindt dat hij Gaza specifiek noemt.
Fictie - kunst, games, films, theater, muziek, (strip)boeken etc - staan los van de werkelijkheid. Als je
enigzins normaal(als in gemiddeld) en dus empatisch bent, kun je dat los van elkaar zien. Soms speel je juist games om de harde, koude werkelijk even te vergeten. Het zou wat zijn om alles letterlijk te nemen en te betrekken op de werkelijkheid, dan kun je bijna niets meer. Ik zou dan praktisch mijn hele boeken-, muziek- en filmcollectie naar de vuilstort moeten brengen.

Hoe dan ook, die betrokkenheid delen over een oorlog in een recensie over een oorlogsspel is nergens voor nodig, want dan trek je het spel uit de context. Je bent met je controller in je hand niemand aan het vermoorden. Ik denk dat we juist in deze tijd dat we door internet worden overspoeld door de stortvloed aan slecht nieuws zelf moeten mogen kiezen wanneer we denken aan de narigheid uit het echte leven. Je weet het al, dat hoeft een recensent niet nogmaals uit te leggen. Oorlogen zijn niets nieuws, die zijn van alle tijden. Totaan WOII was er meer oorlog dan tegenwoordig, maar sinds internet krijgen we alles door en juist als je enigzins empatisch bent, heb je kans dat het teveel wordt. Er kleeft nog een voordeel aan het niet noemen, want je voorkomt ook de vermoeiende discussie over andere, volgens sommigen onderbelichte oorlogen.
Fictie - kunst, games, films, theater, muziek, (strip)boeken etc - staan los van de werkelijkheid
lol :+ Geloof je dit?

Heel veel kunst is commentaar op (delen van de) maatschappij. Je hoeft het niet in dat licht te zien als jij dat niet wilt, maar werken zijn niet in een vacuüm gemaakt. Zo kan jij lekker The Boys als jij gewoon wat grove actie en een vuilgebekte Brit wilt zien, maar feit is simpelweg dat het een enorm maatschappijkritische serie is: over onze obsessie met beroemdheden, hoe fake social media is, en de recente opkomst van fascisme in de mainstream in het Westen.
Je kan gewoon naar The Good Place kijken omdat je denkt dat het een tijdloze feelgoodserie is die je op een trip langs grote filosofen neemt (van oudheid tot de twintigste eeuw: dat staat los van nu, toch??), maar feit is simpelweg dat de serie ons ook doet nadenken over hoe onze huidige kapitalistische maatschappij het ons extreem moeilijk heeft gemaakt om ethisch te handelen.
Je kan gewoon naar Andy Warhole zn werk kijken omdat je soepblikken mooi vindt, maar Warhole was wel echt bezig met thma's zoals massaproductie en hoe popcultuur de samenleving beinvloedt.
Je kan gewoon luisteren naar Killing in the name omdat je houdt van schreeuwerige nummers, maar dat neemt niet weg dat het een expliciet politiek nummer is (ook al ontgaat dat soms precies de mensen over wie het gaat :+)

Je hebt natuurlijk werken die niet maatschappijkritisch bedoeld zijn, maar zelfs dan zijn ze geworteld in onze werkelijkheid. Het zegt namelijk wat voer de makers en het publiek.
Je kan gewoon naar Disneyfilms kijken (die zo neutraal mogelijk bedoeld zijn en totaal niet aan maatschappijkritiek doen), maar als je de verschillen ziet tussen de films uit de jaren negentig en nu zegt dat wat over hoe de maatschappelijke waarden en normen en onze diversiteit zijn veranderd.

En hoe we ermee omgaan zegt ook wat over onze maatschappij. En dat er sommige mensen blijkbaar echt schuimbekkend boos worden over een hele kleine neutrale disclaimer bij een game review zegt ook weer wat. Zo zie je maar dat kunst wat losmaakt ;)

Kortom: kunst staat helemaal niet los van de werkelijkheid en de hedendaagse maatschappij. Dat beweren is echt absurd 8)7

[Reactie gewijzigd door kiang op 24 juli 2024 02:19]

Jij doet alsof je totaal niet begrijpt hoe ik dat bedoel en daarna ga je ongeveer uitleggen wat ik bedoel. Namelijk dat normale mensen echte oorlogen niet gaan vergelijken met een spel en het geweld in series en muziek niet letterlijk nemen. Kunst neemt de werkelijkheid en trekt het in het absurde, overdrijft etc. Toen ik drie was en naar Tom en Jerry keek en zij elkaar met een hammer te lijf gingen begreep ik dat al....

Kortom, je bent een beetje een sufferd dat je in zoveel woorden uit gaat leggen wat ik bedoel. Als je nou een complot had aangedragen dat de CIA Activision Blizzard zou subsidieren om de Russen in slecht daglicht te zetten....

Die disclaimer is helemaal van deze tijd; kijk mij op social media eens betrokken zijn, en die is nergens voor nodig.

[Reactie gewijzigd door ABD op 24 juli 2024 02:19]

Media is nooit contextloos doordat het voortkomt en geconsumeerd wordt in een werkelijkheid. Vooral een spel als Call of Duty die qua thema nou niet perse ver van deze werkelijkheid af staat (het is geen Dark Souls of Diablo bijvoorbeeld) is het helemaal niet gek om die relatie te leggen en de wrange gevoelens die de reviewer daarbij heeft te delen. Sowieso is wat mij betreft de normalisering van deze recruitmenttools al langer een potentieel punt van discussie waar we te makkelijk overheen stappen want "entertainment".
In de basis kun je vinden dat fictie los staat van de realiteit (die mening deel ik niet), maar COD doet dit bewust niet. Vergeet niet die keer dat ze westerse oorlogsmisdaden hebben geprobeerd wit te wassen alsof het de Russen waren: https://www.polygon.com/2...hway-of-death-controversy

Zal me niet verbazen om wat sponsorbetalingen van het Amerikaanse ministerie van Defensie tegen te komen als Activision's boekhouding ooit wordt gehackt.

[Reactie gewijzigd door Kaasrol op 24 juli 2024 02:19]

Eens hoor.. Die disclaimer was overbodig.. Ik zie het doel ook niet echt ervan.. Bewustwording ofzo dat er echte oorlogen gevoerd worden en dat oorlog ellende is? Ok, en dan? CoD maar niet meer kopen en spelen ofzo?!? Wat?

[Reactie gewijzigd door Inflatable op 24 juli 2024 02:19]

Ik zie echt niks verkeerd aan de disclaimer aan het eind. Jurian heeft toch gewoon gelijk? Wij mogen hier gewoon echt van geluk spreken. Echt bizar dat jij het bizar vindt dat hij Gaza specifiek noemt.
het is ook bizar dat hij Gaza specifiek noemt!
Want Jemen en Syrië mogen we natuurlijk gewoon negeren omdat ze daar allemaal moslim zijn en een iets donkerder huidskleur hebben.

Om over wat er allemaal in Afrika gebeurt nog maar helemaal te zwijgen.

Ik miste de disclaimer ook bij City Skylines, ivm de huizen- en stikstofcrisis.
Eerder bizar dat ze deze versie spectaculair noemen...
Ik vond de disclaimer net erg netjes
Ik kan me voorstellen dat we met zijn allen tegenwoordig iets bewuster zijn geworden wat een onmetelijke ellende oorlog veroorzaakt.
Ik merk zelf ook wat meer een afkeer tegen oorlogs verheerlijking in games.
Waarschijnlijk omdat we wat ouder en wijzer zijn geworden, na alle ellende van de afgelopen jaren die ons is voorgeschoteld.
Grappig dat je dat bij jezelf herkend.
Ik zie daarin de parallel die mijn ouders en hun generatie hadden ten opzichte van ‘Power Rangers’. Daar moest ook een geweldslot op de tv gebouwd worden.
Ik zie dit vooral in betutteling van Tweakers. Overigens was mijn irritatie vooral ten opzichte van het juist nu eruit halen van dit conflict.
Ik zeg niet dat het verboden moet worden. maar kan me voorstellen dat we met zijn allen iets meer bewust worden van alle ellende die we "virtueel" aanrichten.
Dat komt waarschijnlijk omdat je ouders de oorlog of de gevolgen van de tweede oorlog veel directer hebben meegemaakt. Probeer maar eens met je groot ouders over de oorlog te praten. Oorlog is iets wat altijd koste wat kost voorkomen moet worden. Het moet nooit een optie zijn, nooit. En dus ook niet worden genormaliseerd op 1 of andere manier. Jij noemt het betutteling, ik noem het een fatsoensnorm
Mijn ouders zijn van begin 1950. Ook mijn grootouders praatte gelukkig altijd vrijuit over de oorlog. Natuurlijk vanuit hun oogpunt en locatie.

Laat ik het zo zeggen: als volwassene kan je heel goed onderscheid maken tussen echt en nep. We spelen al honderden jaren oorlogsspellen. Schaken, risk, dammen, stratego etc.
Wat we nu super realistisch vinden in games, vinden we over 30 jaar heel lelijk en onrealistisch.
Waarom denk je dat we überhaupt naar films als Saw kunnen kijken?
Ik heb 1 keer een echt filmpje van een onthoofding gekeken, die herinnering maakt nog steeds indruk.

Als ze achter elke beoordeling van een spel zo’n disclaimer zetten zou ik er minder moeite mee hebben. Maak hem dan wel minder specifiek.

Laatste voorbeeld: Tropico 6 heb ik dikke lol aan gehad. Maar je speet letterlijk een dictator. Je dwingt mensen om te trouwen, pakt mensen op om je eigen agenda vooruit te duwen, verbiedt verkiezingen.
Maar op dit moment leven er ook mensen in hele enge dictaturen waar dit dagelijkse kost is. Moet daar dan ook zo’n disclaimer bij? Ben ik onfatsoenlijk als ik dit een grappig en leuk spel vind?
Wat Jurian in de disclaimer zegt is precies waarom ik 10 jaar geleden gestopt ben met zowel CoD als BF. Al vind ik shooters heerlijk, dat oorlogsgeweld en het leger tot een spelletje zonder gevolgen gemaakt worden stond me steeds meer tegen.
Dus jarenlang komen er shooters uit, terwijl er overal oorlogen zijn.
Jullie blijven daarin (terecht) lekker de games reviewen en bemoeien je niet met politieke zaken en nu ineens moet het benoemt worden........

Houd je afzijdig van dit soort morele opmerkingen en houdt je lekker bezig met reviews :)
Het staat je vrij zelf reviews te maken of andere reviewers zoeken die meer bij jouw profiel aansluiten :) Het vak van een reviewer is letterlijk zeggen over de game wat die reviewer erover wil zeggen. Dat is uitermate subjectief en ook de reden dat scores zijn losgelaten (die wekken de indruk dat een review oordeel objectief is, maar dat is het nooit)

Deze review kijken en dan roeptoeteren dat je niet wil horen wat Jurian erover te zeggen heeft is dus nogal bizar. Zeker omdat het je zoals altijd vrij staat dat stukje te negeren. Zo gaat dat nu eenmaal in reviews: niet iedereen heeft aan alles evenveel boodschap:
  • Benoemen dat een game slecht draait op een Series S is irrelevant voor Series X gamers
  • Benoemen dat Far Cry repetitief is en hetzelfde als de vorige Far Cry is irrelevant voor fans van de serie
  • Benoemen dat een game slecht draait op PC is irrelevant voor console gamers
  • Benoemen dat een campaign saai is is irrelevant voor mensen die enkel de MP willen spelen
  • Benoemen dat een verhaallijn best shockerend is is irrelevant voor mensen die echt wel harde dingen gewend zijn
  • En benoemen wat de context van een game ind e actualiteit is is irrelevant voor mensen die daar lak aan hebben
Allemaal prima, maar nu dat laatste gebeurt wordt de commentsectie in brand gestoken door boze gamers die vinden dat dit absoluut niet relevant is in een review en dus niet mag.

Ik vind dit geklaag enorm flauw. Als je het niet wilt horen: ignore and move on ;)

[Reactie gewijzigd door kiang op 24 juli 2024 02:19]

Maar de context is helemaal Gaza niet.
De context als je die al wil benoemen is Oekraïne. Dat maakt het allemaal zo raar.
Maar je mag en kan er ook op reageren wat gedaan wordt. Net zoals hij het erin mag zetten.

Het is toch absurd om zoiets opeens in een gamereview te duwen en het dan ook nog uit context te halen?
wow, zoals eerder al werd aangekaart door andere tweakers is het in een review als deze echt ongepast daar ineens een politieke uitspraak aan toe te voegen. Dit is echt niet ok
Jurian: "Oorlog is slecht, daar wil ik gewoon even bij stilstaan op dit moment waar oorlog best dichtbij is"

Tweakers comments: "OH WOW WAT EEN EXTREEM POLITIEK GELADEN BOODSCHAP VAN JE!"
Ja en dat is niet gaza. Dat maakt het allemaal wat apart.

Het is ook niet de oorlog die veel op de game lijkt.
Ik begrijp niet zo goed wat de laatste minuut van de video toevoegt aan deze game review. Ik kom in ieder geval niet naar Tweakers voor dit soort disclaimers (ik heb er even geen ander woord voor). Of je moet consequent zijn, maar dan neem ik aan dat bij de volgende Need for Speed review aan het einde ook wordt stilgestaan bij slachtoffers van verkeersongelukken.
Vergeet ook niet een disclaimer in Flight Simulator van de CO2-voetafdruk van de vliegindustrie. Gewoon ver van wegblijven als recensent. Of er desnoods een apart, meer persoonlijk artikel aan besteden. Maar laat een review lekker een review blijven - en de gamer zelf bepalen in hoeverre een moreel kompas daarbij gewenst is.
Sinds Call of Duty Black Ops 4 niet echt meer een Call of Duty online gespeeld, en de laatste 5 (inclusief deze) zelf helemaal niet. Vind zelf de Single player het leukste om te spelen, maar om een of andere reden trekt Call of Duty mij de laatste jaren niet meer.
Insurgency Sandstorm is een leuke vervanger. Vermaak mij daar erg goed mee.
WWI Tannenberg speel ik wat vaker online.
Die ken ik niet. Zal eens kijken.
Matige review met als toppunt de laatste minuut ivm de oorlog in Israël.
Singleplayer is heel negatief ontvangen overal, maar hier zie ik niks van terug in de video. Zelf de game uitgespeeld en was echt de minste van de MW series.

- Open combat missies: leuke toevoeging maar op momenten leek het alleen maar dat en hierdoor lijkt het meer DMZ dan een singleplayer.
- Herhalende missies: ergens een bom detoneren, een usb stickje vinden, laptop kraken,...
- Vreemde missies: Steeds alleen op pad in een vijandelijke basis? Welke eenheid doet dit nu om solo te infiltreren.
- Aansluitend op boven genoemde: Amper missies waar je met een vol team een gebied moet knallen.
- Veel te veel sluipende missies, ik wil juist lekker knallen in een COD.
- Makkelijke domme AI zelfs op hardened was de game vrij easy.
- Weinig variaties in wapens EN met als toppunt veel wapens uit de vorige versie.
- Belachelijk korte duur van de campaing(4uurtjes a 6)
- Raar einde
- Feit dat dit eigenlijk ook maar een DLC is word nergens gemeld met de aankomende reboot mp maps
de oorlog in Israël.
Tenzij Israël intussen Gaza heeft geannexeerd is er geen oorlog in Israël, er wordt gevochten in Gaza.
Nee hoor. De oorlog is in Israël en de palestijnse gebieden. Het slagveld is momenteel in een deel van gaza.
Helaas doet de reviewer een hele politieke discussie losbarsten op een tech site nota bene terwijl dit niet nodig was als de reviewer het enkel had gehad over wat hij het zou moeten hebben. En dat is het spel en niets anders. tweakers doe daar iets aan of je trekt jullie goeie community uit elkaar edit.
Er zijn plaatsen om het over politiek en 'echte' situaties te hebben. Maar deze site is niet zo een plaats. Ik zou graag weten wat eventuele adverteerders zouden denken dat er politiek in de site terechkomt.(ligt meestal gevoelig).

Dus wijzig aub het filmpje en praat er niet meer over in de toekomst, les geleerd....

[Reactie gewijzigd door derooke op 24 juli 2024 02:19]

De politieke discussies zijn hier steeds dominanter aan het worden en daarmee ook het vertrek van verdraagzaamheid.
Waarom die "disclaimer" over echte oorlogen in de conclusie? Dat had voor mij ook niet gehoeven hoor.. Wat is het nut daarvan? Bewustwording?!? Alsof we niet weten dat oorlog een echt iets is, en welk doel dient die bewustwording dan eigenlijk precies?!? Moeten we ons nou opeens schuldig gaan voelen ofzo als we zulke oorlogs games kopen en spelen?!? Oorlog is al zo oud als de mensheid zelf, maar ik denk er eigenlijk geen moment aan dat oorlog ergens op de wereld echt plaatsvindt als ik zulke games speel.. En waarom ook specifiek Gaza noemen, al zal dat waarschijnlijk door de actualiteit in het nieuws komen, die nu b.v. nog maar amper bericht over de oorlog in Oekraïne.. Zelf voel ik me daar nog altijd veel meer betrokken dan met wat er in Gaza of Israel gebeurt.. Vele malen meer doden en bovendien ook voor ons hier in Nederland van veel groter belang wat betreft de mogelijke gevolgen en uitkomst dan wat er nu in Gaza gebeurt.. Maargoed, nogmaals, wat is het nut omdat allemaal te benoemen in een review van een game als CoD?!? Ga aub niet opeens de moraalridder ofzo uithangen bij dit soort games.. Dat is mijn mening..
Mijn ps5 bundel met COD MW3 wordt vandaag geleverd. Ik kan niet wachten.
Dat moet een heerlijke start van het weekend gaan worden. Veel plezier!
Gordijnen dicht, deurbel van de muur trekken. Picnic een bak boodschappen laten aanbrengen en gamen maar! Geniet er onwijs van!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.