Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

HTC One Mini: maar een klein beetje minder

18-07-2013 • 18:09

76

Multipage-opmaak

Inleiding: iedereen wil een kleintje

De Mini-versies van grotere smartphones lijken iets nieuws, maar dat is het natuurlijk niet. Sony Ericsson heeft misschien wel de bekendste gemaakt, de Xperia X10 Mini-serie, met 2,6"-scherm. Maar HTC heeft het zelf ook al een keer gedaan. De HD Mini moest in 2010 een kleinere versie zijn van de illustere HD2 uit 2009.

De gedachte is altijd hetzelfde: voor sommige mensen is het duurste model te groot en dus moet er een kleinere versie komen. Daarbij schuiven de grenzen wel danig op: de kleine HTC One Mini is ongeveer even groot als de 'grote' HD2 destijds.

Dat mensen zitten te wachten op kleine, krachtige telefoons, kunnen ze in China over meepraten: de fabrikant Xiaomi, waarin chipmaker Qualcomm investeerde, verkoopt inmiddels miljoenen telefoons per kwartaal met de van een 4,3"-scherm voorziene Mi-Two-serie en als de huidige groei wordt doorgezet steekt de Chinese fabrikant in verkopen concurrenten als HTC binnen een à twee jaar voorbij. En dus springen ook bekende fabrikanten in op deze vraag: naast HTC maakte Samsung al een kleinere versie van zijn Galaxy S4 en zou Sony bezig zijn met een kleinere versie van zijn grote Honami-smartphone.

HTC presenteerde de One Mini donderdagmiddag in Amsterdam. Tweakers was erbij om voor het eerst ervaringen op te doen met de One Mini. Is hij veel kleiner, kan hij hetzelfde en is hij even snel als de originele One?

HTC One Mini

Design en scherm: bijna even mooi

De One Mini is op het gebied van ontwerp inderdaad grotendeels een kleinere One. Het uiterlijk komt, zeker voor de minder geïnformeerde gebruiker, overeen met dat van de One. De voorkant heeft dezelfde look door het scherm met boven en onder metaalkleurige strips waarin de speakers zijn te vinden.

Toch zijn er ook verschillen: de eerste is de rand. De One Mini heeft om de behuizing net als de One een rand van polycarbonaat, maar die rand is een stuk dikker. Dat maakt dat er een rand rondom het scherm lijkt te zitten en dat doet afbreuk aan het verder strakke ontwerp. De achterkant is net als de One van metaal.

Daarnaast zijn er details die verschillen, zoals de vorm van de speakergril die afwijkt ten opzichte van de One: de gaatjes zitten verder van elkaar. De One Mini is iets kleiner dan de One, maar het is geen bijzonder kleine telefoon. Sterker nog: hij is groter dan bijvoorbeeld de iPhone 5.

One MiniOneS4 MiniGalaxy S4iPhone 5
Hoogte (cm) 13,2 13,8 12,5 13,7 12,4
Breedte (cm) 6,3 6,8 6,1 7,0 5,9
Dikte (mm) 9,3 9,3 8,9 7,9 7,6
Scherm (inch) 4,3 4,7 4,3 5,0 4,0
Gewicht (g) 122 143 107 130 112

De One Mini heeft een behoorlijke bezel in zowel de lengte als de breedte. Voor de lengte is de reden dat er speakers boven en onder het scherm zitten en voor de breedte komt dat vermoedelijk door de lcd: Samsung gebruikt een amoled die minder bezel vereist en dus is de S4 Mini kleiner dan de One Mini.

Omdat de One al minder breed is, is er eigenlijk weinig functioneel voordeel aan het kleinere scherm. Hij voelt niet veel kleiner, een gevoel dat de S4 Mini wel oproept ten opzichte van de S4: het verschil tussen de Samsungs is toch weer veel groter.

De One Mini voelt ook beduidend minder luxe en dat ligt aan een aantal zaken. De kunststof rand is de voornaamste: dat is het gedeelte van je vasthoudt en bij de One voel je door wat ontwerptrucjes daar metaal: bij de One Mini voel je het kunststof. Het helpt niet dat de rand net iets uitsteekt ten opzichte van de voorkant, waardoor je bijna het idee krijgt dat er een hoesje omheen zit.

Daar komt bij dat bij de aanwezige prototypes de afwerking minder mooi was. Er waren hier en daar kieren te zien die op de One niet te zien zijn en dat maakt dat het luxe gevoel dat de One oproept bij de One Mini net niet helemaal aanwezig is.

Daar staat tegenover dat het gebruik van materiaal en het ontwerp nog altijd een treetje boven die van de concurrentie staat. De One Mini voelt beter en luxer aan dan bijvoorbeeld een S4 en voor in zijn prijsklasse is dat meer dan prima.

HTC One Mini hands-on HTC One Mini hands-on HTC One Mini hands-on

Features

HTC heeft in elk geval de belangrijkste onderscheidende features van de One ook in de One Mini gezet: de stereo-speakers aan de voorkant, voorzien van de marketingnaam BoomSound, en de camera met minder, maar grotere pixels onder de naam Ultrapixel-camera. Bovendien zet HTC zijn traditie voort om goede frontcamera's te gebruiken zijn telefoons. De One Mini heeft een 1,6MP-camera aan de voorkant, die aan de achterkant heeft een maximale resolutie van iets meer dan 4MP. De Zoe-functionaliteit, galerij met bewegende beelden en mogelijkheid om Highlights-filmpjes automatisch te genereren van evenementen zit ook in de One Mini.

Toch zijn er ook zaken die ontbreken: er is geen optische beeldstabilisatie om de beelden van de videocamera stabieler te doen lijken. Ook infrarood, om de One Mini als afstandsbediening voor de tv te gebruiken, ontbreekt; die feature heeft de S4 Mini wel. Ook nfc zit niet in het toestel, al is het de vraag hoeveel mensen dat missen.

HTC heeft zijn eigen ImageChip2 ook in het toestel gezet voor de beeldverwerking. In de korte hands-on leek de camera even vlug zijn werk te doen als in de One. Er is enige shutterlag aanwezig, maar de camera-interface voelde vloeiend aan en ook in de Galerij heeft de One Mini geen moeite om de beelden op het scherm te toveren.

HTC One Mini

Scherm

Het scherm van de One Mini heeft een diagonaal van 4,3" en een resolutie van 1280x720 pixels. De diagonaal komt daarmee overeen met die van de Galaxy S4 Mini, maar de resolutie van die van de One Mini ligt aanmerkelijk hoger. Overigens heeft HTC die combinatie van schermdiagonaal en resolutie al eerder gebruikt met de HTC Windows Phone 8X.

Het is een ips-lcd dat HTC aanduidt als slcd2 en wordt beschermd door Gorilla Glass 3 van Corning. Het scherm heeft 341 pixels per inch en dat is aanmerkelijk minder dan de 468 pixels per inch van de One, maar het is de vraag hoe sterk je dat ziet: de pixeldichtheid is namelijk nog altijd prima.

Het scherm wekt over het algemeen een uitstekende indruk. Net als bij de One treden er geen verkleuringen op als de telefoon van onder een hoek wordt bekeken. De kleuren lijken bovendien prima in orde en wit ziet er ook goed uit. Het enige punt waarop het scherm een tikkeltje minder leek dan de One is het contrast: zwart leek een behoorlijke donkergrijze gloed te hebben, maar schermtesten zullen moeten uitwijzen hoe dat precies zit.

De One Mini heeft in elk geval een beter scherm dan andere midrange-telefoons. Op vrijwel alle vlakken behalve contrast lijkt het scherm beter dan dat van directe concurrent S4 Mini.

Hardware en software: vloeiende interface

Hardware

De One Mini draait op een Qualcomm Snapdragon 400, de MSM8930. Die soc bevat twee Krait-processorkernen, die in de One Mini draaien op maximaal 1,4GHz. Deze processorkernen zijn normaal geklokt op 1,2GHz, maar vermoedelijk om marketingtechnische redenen heeft HTC de cpu-kernen overgeklokt: concurrent S4 Mini adverteert immers met 1,7GHz. De gpu is een Adreno 305, een redelijk capabele gpu voor midrange-toestellen.

Het werkgeheugen heeft een grootte van 1GB en dat is toch een kleine tegenvaller. De duurste modellen hebben 2GB, terwijl de S4 Mini 1,5GB heeft. Het werkgeheugen is een belangrijke factor bij het switchen tussen apps, iets waar HTC voor de One in Android veel moeite mee heeft gehad: toestellen als de One X en de One S sluiten apps snel in de achtergrond af wegens een gebrek aan geheugen. Het is jammer dat HTC ook hierop heeft bezuinigd, want het kan de gebruikservaring danig aantasten.

Door de soc heeft de telefoon ondersteuning voor 4g en bluetooth 4.0. Verbinding maken met wifi kan via de a/b/g/n-standaarden, maar de wifi-ac-ondersteuning uit de One ontbreekt. De accu heeft een capaciteit van 1800mAh, wat tegenwoordig niet ruim is. Een uitgebreide review zal moeten uitwijzen hoe de accu in de praktijk presteert: de One scoort ook prima, ondanks de accu die niet bijzonder groot is.

Het opslaggeheugen heeft een grootte van 16GB. Hoeveel daarvan overblijft is onduidelijk, maar bij deze non-final software was er 9,6GB voor de gebruiker om te vullen en dat is ronduit weinig. Zeker omdat er geen microsd-kaartje in het toestel kan, is de beperkte opslagcapaciteit een van de belangrijkste minpunten van het toestel.

Snapdragon 400

Software

De One Mini draait op Android 4.2.2 met daaroverheen HTC's eigen skin Sense 5. De Sense 5-skin ziet er heel anders uit dan voorgaande versies van Sense, maar de software komt wel overeen met die van de One. Centraal staat de Blinkfeed, een visuele feed waarin berichten uit Facebook, Twitter, rss-feeds en meer binnenkomen. Het is het homescreen en kan niet worden uitgeschakeld, maar wel worden verborgen door een gewoon homescreen als standaard in te stellen.

Sense 5 past behoorlijk veel aan in Android: het lockscreen, homescreen, notificatiebalk, hoofdmenu en het uiterlijk van menu's en instellingen worden aangepast. Ook veel standaardapps zijn anders, zowel in functionaliteit als in uiterlijk.

Bovendien is het hoofdmenu niet plat: apps kunnen gegroepeerd worden in mappen en er staan standaard al enkele mappen. Onervaren gebruikers zullen daardoor even moeten zoeken naar bijvoorbeeld de Muziek-app, die in een map is verstopt.

Het menu om van apps te switchen is nu niet minder dan de standaard-weergave in Android, maar juist beter: het schermt toont negen platte thumbnails in chronologische volgorde; de meest recente ligt rechts onderaan. De app is te openen door erop te klikken en een veeg naar boven sluit hem af.

Sense 5 draait op de One Mini opvallend vloeiend. Vooral de performance bij het scrollen in de browser bleek verrassend vloeiend, zonder enige vorm van stotteren. Ook bij andere handelingen waarbij midrange-telefoons nog wel eens willen haperen, bleef de interface van de One Mini vloeiend draaien - iets dat we bij toestelpresentaties met non-final software vaak anders hebben gezien.

HTC One Mini

Tot slot: vooral een goedkopere One

Is de HTC One Mini wat de naam belooft? Dat is eigenlijk maar net hoe je het bekijkt: als je ervan uitgaat dat Mini aangeeft dat de telefoon veel kleiner is dan de originele One, dan zul je bedrogen uitkomen. Het verschil is immers, vooral door de grootte van het scherm, niet groot. Dat maakt dat deze Mini geen kleintje is.

Als je kijkt naar specificaties, dan lever je met de Mini ook behoorlijk wat in: de accu is kleiner, de processor is een downgrade, het werkgeheugen en opslaggeheugen zijn gehalveerd en diverse features als de infrarood-zender, optische beeldstabilisatie en nfc ontbreken. Het is dus duidelijk nét niet dezelfde telefoon als de grote One.

Maar op het gebied van design en features zijn er maar weinig concessies gedaan. De telefoon is ietsjes minder strak en voelt minder luxe aan dan de One, maar valt in materiaalgebruik en ontwerp nog altijd positief op in zijn prijsklasse. De onderscheidende factoren van de grote One zijn allemaal aanwezig op de One Mini, zoals de camera die het redelijk goed doet in mindere lichtomstandigheden en de prima speakers aan de voorkant. Wat dat betreft is deze telefoon zijn naam dus meer dan waard.

Met een adviesprijs van 449 euro is de One Mini zeker niet goedkoop, maar in de winkel zal dat na de release in september vermoedelijk al snel onder 400 euro uitkomen. Met zijn looks en features kan hij wellicht meer mensen verleiden om voor een HTC te gaan dan de heel dure One tot nu toe heeft kunnen doen. Want eerlijk is eerlijk: de One Mini is niet zozeer bedoeld voor mensen die de One te groot vinden, maar meer voor wie de One vooral te prijzig vinden.

One Mini en One

Reacties (76)

Sorteer op:

Weergave:

Ik snap het niet. De One (en zo te zien ook de One mini) zijn allebei uitstekende toestellen. De specificaties van de One mini zijn beter dan zijn grootste concurrent, de Galaxy s4 mini. En toch kiezen ze ervoor om er géén micro-SD kaart slot in te doen. Heel veel mensen, inclusief ikzelf willen in eerste instantie een HTC kopen, maar haken ivm. het missen van de micro-sd af, en kopen een samsung.

Ik snap dat het lastig is met het design om er een micro-sd slot in te doen, maar als ik htc was zou ik daar gewoon heel veel werk in stoppen.
Ik vind persoonlijk dat Android de integratie van meerdere opslagmedia (intern en een externe SD) niet zo goed geïntegreerd heeft. De benaming is vaak gewoon vaag, de interne opslag wordt ook sdcard genoemd en extern is dan bv sdcard0, ze zouden dat beter vervangen door het aanwijzen van schijfstations of echt verschillende namen. In apps waar je dan de keuze tussen de 2 opslagplekken krijgt, is het mij vaak onduidelijk waar het nu eigenlijk naartoe gaat (als ik bv de Galaxy S 2 van mijn vader instel, en die had dan overlaatst ook nog een kapotte sd-kaart). Helemaal een ramp is het wanneer de fabrikant bewust weinig geheugen inbouwt omdat het toch uitgebreid kan worden, maar waarbij apps dan niet de keuze laten op welk station ze hun data wegschrijven (zonder dat je daarvoor dan een tweak moet gaan gebruiken). Wanneer je graag grote games speelt, kom je met een Galaxy S4 met 16 GB in de problemen als leek.

Momenteel gebruik ik een Xperia S met 32GB interne opslag en geen uitbreidingsmogelijkheid, ik vond dat Sony dat toen goed aangepakt heeft, de prijs was dezelfde of minder als andere toestellen met 16GB opslag en van de 32GB blijft nog bijna 26GB toegankelijk.

Wat mij betreft hoeft uitbreidbaar geheugen dus niet, maar geef dan wel voldoende en anno 2013 vind ik eigenlijk dat dat minstens 32GB moet zijn. 16GB waarvan dan nog geen 10GB van beschikbaar is, vind ik een lachertje, zelfs al geeft HTC er 50GB Dropbox opslag bij (doen ze dat nog?).
Over de Dropbox ruimte, dat doet Samsung ook :P
Heel veel mensen, inclusief ikzelf willen in eerste instantie een HTC kopen, maar haken ivm. het missen van de micro-sd af, en kopen een samsung.
de meerderheid van de high end smartphone kopers wil nog altijd geen microsd slot, getuige het marktaandeel van de iphone. Je koopt de One vooral voor z'n premium look, en gaan niet voor de plastic fantastic S4. Dus die "heel veel mensen" zal wel meevalen.
De iPhone komt dan ook met 64GB onboard, wat de nood aan uitbreiding middels µSD tempert. Dat is niet het geval bij de One mini, dus gaat je punt daar niet op.
Die iPhone met 64gb komt in een andere price range, deze reactie slaat dus op niks.
Specs van de One Mini beter dan die van de S4 Mini? Ik snap echt niet hoe je daar bij komt.
- Hoger geklokte processor
- 50% meer werkgeheugen
- Uitbreidbaar opslaggeheugen

Persoonlijk zou ik een qHD AMOLED verkiezen boven een 720p IPS, zeker op deze schermdiagonaal. Vergeet overigens niet dat de S4 Mini geen Pentile layout heeft, maar wel 'gewoon' 3 subpixels per pixel heeft. Maar dat is natuurlijk smaak.
Ook de camera zou ik dan maar houden op een meningsverschil. Ik weet dat meer megapixels zeker niet betekent dat het betere foto's maakt, maar 4 megapixel vind ik dan wel weer een beetje teveel van het goede. Sowieso is de camera uit de S4 Mini zeker niet slecht als ik reviews mag geloven.

Daarnaast, misschien nog wel het meest belangrijke verschil: de S4 Mini is ook daadwerkelijk klein (relatief, ja, ik weet het): weinig behuizing ten opzichte van het scherm. HTC heeft daar echter totaal niet voor gekozen, wat resulteert in een bijzonder fors toestel voor een 4,3"-model. Redelijk wat groter dan de S4 Mini. Daar houd ik ook niet van. Ook in de dikte bovendien. Hetzelfde zie je als de de (grote) One naast de S4 houd: vrijwel even grote toestellen, maar het scherm van de S4 is 0,3" groter.

Het enige wat de One Mini in mijn ogen echt beter doet dan de S4 Mini is de bouwkwaliteit.
Ook niet vergeten dat op release nu de HTC one mini 50 euro goedkoper is dan de S4 mini (499 vs 449).
Dit is natuurlijk release prijs, maar dan nog.

Het uitbreidbaar opslaggeheugen gaat ook niet zoveel mensen storen denk ik hoor. Ik ken eerlijk gezegd buiten op tweakers niet veel mensen die voor deze reden een samsung gekocht hebben. Hun voornaamste reden was gerelateerd aan samsung zijn marketingscampagne en heeft niets met kwaliteit te maken (waar in mijn ogen HTC veel beter is).
Het is gewoon als je in een winkel komt en een high end toestel vraagt je een samsung krijgt. Terwijl het niet is dat de HTC one of destijds de One X onderdeden. Het was toen puur persoonlijk je keuze (dat zag je duidelijk op tweakers)
De S4 mini staat in de PW voor 400, de One mini voor 450.
Het is jammer dat Samsung deze generatie niet haar eigen Exynos processor gebruikt hier, want dat is (icm Amoled) altijd reden voor mij om voor Samsung te gaan. En ja, de Tegra 3 uit de One X doet zeker onder voor de Exynos uit de S3.
Specs van de One Mini beter dan die van de S4 Mini? Ik snap echt niet hoe je daar bij komt.
- Hoger geklokte processor
- 50% meer werkgeheugen
- Uitbreidbaar opslaggeheugen

Persoonlijk zou ik een qHD AMOLED verkiezen boven een 720p IPS, zeker op deze schermdiagonaal. Vergeet overigens niet dat de S4 Mini geen Pentile layout heeft, maar wel 'gewoon' 3 subpixels per pixel heeft. Maar dat is natuurlijk smaak.
Ook de camera zou ik dan maar houden op een meningsverschil. Ik weet dat meer megapixels zeker niet betekent dat het betere foto's maakt, maar 4 megapixel vind ik dan wel weer een beetje teveel van het goede. Sowieso is de camera uit de S4 Mini zeker niet slecht als ik reviews mag geloven.

Daarnaast, misschien nog wel het meest belangrijke verschil: de S4 Mini is ook daadwerkelijk klein (relatief, ja, ik weet het): weinig behuizing ten opzichte van het scherm. HTC heeft daar echter totaal niet voor gekozen, wat resulteert in een bijzonder fors toestel voor een 4,3"-model. Redelijk wat groter dan de S4 Mini. Daar houd ik ook niet van. Ook in de dikte bovendien. Hetzelfde zie je als de de (grote) One naast de S4 houd: vrijwel even grote toestellen, maar het scherm van de S4 is 0,3" groter.

Het enige wat de One Mini in mijn ogen echt beter doet dan de S4 Mini is de bouwkwaliteit.
Hmm ik geef Essejo gelijk hoor, sowieso is dat scherm een mooi verhaal, want dat is gewoon dezelfde verouderde unit die in de Motorola droid Razr (sowieso Pentile matrix layout) is gebruikt van 2 jaar geleden alweer. Maarja je hoort amoled en het moet wel geweldig zijn -dont blame you. En ja de CPU die hoger geklokt is.. dat verschil zal niet echt merkbaar worden in dagelijks gebruik. Ik heb sinds ik de One en S4 heb mogen vergelijken wel het idee dat sense 5 een stuk soepeler loopt dan de nieuwste touchwizz. En bij de S4 en de One zou je ook met dat 'hoger geklokt' verhaal kunnen aankomen -maakt dus geen verschil. Dus ik denk dat er wel meer reden is om te kiezen voor de One mini over dat scherm daarvan trouwens hoef ik nauwelijks iets kwijt denk ik :P Je hebt wel een punt met de grootte van het toestel de mini is echt compact (zelfs een S2 moet het ontgelden). Ik denk trouwens wel zelf dat in deze prijsklasse de Xperia SP nog steeds koning is, met z'n krachtige chipset (S4 pro!!) _/-\o_
Zie de review van vandaag. Het is een nieuw scherm met 3 subpixels per pixel :) heb er niet voor niks bijstaan dat ik _persoonlijk_ voor Amoled zou kiezen.
Essejo zei dat de One mini specs beter waren, dat is iig op cpu niveau niet waar. Wat je daar in de praktijk van ziet is een ander verhaal.
Sony heeft sowieso leuke toestellen die te weinig aandacht krijgen.
Mensen die een One Mini overwegen zullen wellicht zien dat het geheugen niet groot genoeg is, en HTC hoopt natuurlijk dat ze dan besluiten toch maar iets meer uit te geven aan de One. Ze zijn gewoon bang dat midrangetoestellen hun vlaggenschip kannibaliseren.
mensen die een mini overwegen gaan vaak hier niet naar kijken maar een toestel zien dat er knap uit ziet en toch nog super snel is en goedkoper is.
Het enige wat ik mij kan bedenken als voordeel van sd is: Wat als mijn toestel in de wc dondert en niks meer doet, of hij doet van zichzelf niks meer ( dood mainboard ), dan heb je meestal je foto's en etc op je SD. Deze zijn dus ''veiliger''. Echt ik vind het heerlijk om dropbox te gebruiken zonder dat ik het in de gaten heb.
Zodra ik thuis of op werk ben sync me tel automatische via wifi. Zelf heb ik tot morgen een sgs3 die vervangen word voor een HTC One. De SD heb ik eigenlijk nooit gebruikt, ja me tel slaat er afbeeldingen/video's op (8gb) en me tel heeft 16gb van zichzelf. Dat is nooit vol geraakt, en stel me tel dompelt in de wc dan heb ik alles al op me pc zonder me tel/sd aan te sluiten.

Daarbij als je kijkt naar apple, waar ik helaas zakelijk gebruik van maak (krijg me baas niet overgehaald) die hebben nooit van de term SD (en veel andere termen die anno 2013 al in de dikke van dalen te vinden zijn) gehoord, toch boeit geen enkel iphone koper dat.

Daarbij valt me op dat het lezen van bestanden/media sneller gaat via het interne flash ipv van SD (legaal welke class) ik kan me dus goed indenken dat HTC snelheid/kwaliteit en stabiliteit op nr1 zet.
Uit ervaring, van de iPhone en mijn huidige HTC One, ik mis het uitbreidbaar geheugen totaal niet.
Heb 32GB, en ik heb gewoon niet meer nodig, terwijl ik altijd heel erg veel met mijn telefoon doe.
handson maar geen benchmarks?
Auteurarnoudwokke Redacteur Tweakers @preske18 juli 2013 19:49
Klopt. We zijn terughoudend geworden met benchmarks, ook al omdat vaak pas na de presentatie de software wordt geoptimaliseerd en de benchmarks dus nu nog weinig zeggen. Als het vlak voor release was geweest, had ik dat misschien wel gedaan :)
Ik ben benieuwd hoe de HTC One Mini het afzet tegenover de Cubot One van 150 Euro.

http://www.pandawill.com/...-screen-white-p76649.html
Strak toestel voor een scherpe prijs inderdaad! Al lijkt deze meer op de HTC One dan de One Mini.
Het scherm van de Cubot One is trouwens 4,7 inch en heeft volledig plastic behuizing, dus vandaar de lage prijs.
Niet te vergelijken... Lelijk ding trouwens, zonder speaker onderaan (waar nu alleen een gaatje van de mic zit) ziet het er niet uit :p.
De Nexus 4 blaast deze uit het water en dat voor 100,- minder. Dus als je toe bent aan een nieuw mid/high end toestel wilt zou ik zeggen, kopen!
Maar voor sommige mensen misschien te groot. Bovendien is de bouwkwaliteit van de Mini beter dan die van de Nexus. Ook heeft de Nexus een glazen achterkant, het ziet er mooi uit maar is niet geweldig. Qua uiterlijk wint de One, snelheid de Nexus.
Qua uiterlijk? Is dat niet geheel persoonlijk? Qua snelheid wint (specs, etc) wint de Nexus 4 gewoon. Of je van het uiterlijk houdt, is van ondergeschikt belang in een objectieve meting.
Maar heeft de Nexus 4 ook boomsound, Zoë e.d.? :)
Zijn dingen die toch echt wat toevoegen, alleen zul je dit niet weten als je het nooit gebruikt hebt.
Verwijderd @spNk18 juli 2013 22:51
Tja, dat zijn op zich ook persoonlijke software toepassingen (speakers zijn wel heel nice, das gewoon een feit, er komt echt wel goed geluid uit voor een telefoon). De nexus4 heeft een kale Android. Daar zijn een hoop mensen ook blij mee. Voor ieder wat wils. Maar, wederom, qua specs wint de Nexus4. En al helemaal als de prijzen vergeleken worden.
Kopers baseren zich niet op een objectieve meting. Als alleen maar de snelste verkocht zou worden dan zouden er geen iphones verkocht worden.
Qua specs wint de Nexus4 het van deze HTC. En dat voor minder geld. Dat is het enige wat ik zeg. Niet waar kopers aan denken.
Misschien handig om de benchmarks van de iPhone 5 hier op Tweakers er nog eens op na te slaan ?
Het verschil [in grootte] is immers, vooral door de grootte van het scherm, niet groot. Dat maakt dat deze Mini geen kleintje is
LMAO! Prachtig geschreven! _/-\o_

Geen goedkope phone, maar HTC levert altijd goed en degelijk spul.
Alleen kan je er nu al van uitgaan dat de Android updates minder lang zullen blijven uitkomen dan voor "het grotere broertje" (zoals jullie dat zo liefkozend noemen) of nieuwere HTC phones.
Verwijderd @HMC18 juli 2013 19:25
Er is wel een hoop gezeik geweest over de software updates van HTC, maar er komen wel updates, alleen niet naar nieuwe OS'en. App makers ondersteunen nog steeds 2.3 en dat komt uit 2010, met een versie zoals 4.1 waarop de One S blijft steken is echt niet slecht.
Er is een paar dagen geleden door een zeer betrouwbare bron naar buiten gebracht dat de One S alsnog een update naar 4.2.2 gaat krijgen:
https://twitter.com/LlabTooFeR/status/357383184566071296
Bij de One S stuit HTC op het probleem dat er een versie van is met Snapdragon S3 soc. Qualcomm heeft geen Android 4.2 drivers daarvoor uitgebracht, dus het zou HTC veel werk kosten om Android 4.2 naar beide versies van de One S te brengen. Of men kan klanten gaan discrimineren en alleen de update uitbrengen voor toestellen met de Krait-cores, maar de klanten met een Snapdragon S3 worden dan dubbel genaaid (ze betaalden evenveel).
Met mijn Sensation XE had ik ook pech dat ik geen jelly bean kreeg.. maar wat boeit mij dat? download een custom rom en klaar is kees.. niks moeilijk doen :+
One x+ heeft ook een driver probleem, CM 10.1 met android 4.2.2 draait echt slecht met veel audio haperingen. komt omdat HTC de drivers niet heeft voor 4.2.2 en de source ook niet kan worden vrijgegeven.

volgende keer ga ik echt kijken welk merk de drivers vrijgeeft (ik zie op XDA dat Sony hier erg goed in is) want het is gewoon ruk dat je bij een high-end toestel als de OneX+ nog steeds op een oude Android versie zit omdat die paupers bij HTC alleen maar denken aan nwe zieltjes winnen en de bestaande klanten gewoon lekker laten zitten.

OneX+ is na 8 HTC toestellen mijn laatste HTC. ben er echt klaar mee dat zelfs hun vlaggeschip toestellen al na 6 maanden vapourware blijken te zijn en geen updates krijgen :(
Zo denkt iedereen er over, ik heb zelf een Xperia S en het is op XDA ook continu een gezeur van sommigen dat de updates maar niet komen (wij hebben nog maar sinds mei Android 4.1 en dan nog met bugs want bijvoorbeeld de videocamera werkt niet meer vloeiend bij 1080p). En welke fabrikant de drivers vrijgeeft voor hun hardware, is ook afhankelijk van de SoC. Sony geeft inderdaad wel de bronnen van de kernel vrij, maar om Android 4.2 100% draaiend te krijgen op mijn Xperia S zijn ook bronnen van de SoC nodig, en dat is die Snapdragon S3 die bij de One S ook voor problemen zorgt, Qualcomm is hier de boosdoener.
De breedte van een toestel is tegenwoordig haast gelijk aan die van het scherm. Maar waarom is dat voor de lengte dan zo moeilijk? Toevallig heeft deze Mini daar de speakers zitten, maar zoek al jaren naar een wat korter 4.3 toestel en geen enkele fabrikant maakt ze meer.. Terwijl mijn HD2 slechts 121 mm hoog was. Wat is er veranderd sinds die tijd?
Nou dat komt oa door de grote van de mainboards / accu's. Voorheen zoals in de HD2 heb je 1 klein vierkant mainboardje, vanaf de sgs2/htc one v/s/iphone 4 werd dat andere koek. Mainboards + accu werden groter.
Bij de iPhone4 bijv: home knop/speaker/netwerk onder, receiver(gebruikers term: hoorspeaker)/cam/psensor/lsensor boven.
De HTC ONE S: tip toetsen onder, receiver/cam/psensor/lsensor boven.
ONE V: Tip toetsen + sd+simslot + 1of andere gekke skate schans onder,receiver/cam/psensor/lsensor boven

Zo zijn er nog veel meer onderdelen boven/onder dan die ik noemde

Doordat die functies vereist zijn, en niet in je LCD kunnen zitten dient dat boven of onder verwerkt te worden. Dan heb je nog de dikte van de bezel 1/3MM, de mainboards die van boven tot onder lopen met ertussenin een accu. En zo kan ik nog meer logische verklaringen geven waarom de boven/onderkant niet zo smal kunnen zijn dan de zijkant. Puur doordat er functies in de boven en onderkant zitten die men niet in het LCD kunnen proppen(logische uiteraard)

[Reactie gewijzigd door LopendeVogel op 22 juli 2024 22:46]

Helder antwoord. Was me natuurlijk bewust dat het nooit volledig bezel-loos zou kunnen, vanwege de componenten die je noemt, maar de HD2 heeft in de boven-bezel ook speakers en diverse sensoren zitten, dus dat zou het verschil nog niet helemaal verklaren. Dat de accu's tegenwoordig groter zijn, en de boards ingewikkelder, had ik me echter nog niet beseft.

[Reactie gewijzigd door Woestijn op 22 juli 2024 22:46]

Auteurarnoudwokke Redacteur Tweakers @Woestijn19 juli 2013 08:13
En dan nog iets: HTC heeft het scherm van de HD2 omgekeerd in de behuizing moeten leggen om dat ontwerp mogelijk te maken. Bovendien is het doel anders: de HD2 was zoveel groter dan andere telefoons dat het compact houden ervan een doel was. De One Mini moet vooral op de One lijken.

Dat doel van toen heeft ertoe geleid dat de HD2 nog altijd relatief compact is. Uiteraard zijn er nu meer onderdelen, maar dat blijft een knappe prestatie.

[Reactie gewijzigd door arnoudwokke op 22 juli 2024 22:46]

Xiamoi Mi-Two (s) , 4,3" , mooi klein toestel

Alsjeblieft, dankjewel
Er waren hier en daar kieren te zien die op de One niet te zien zijn en dat maakt dat het luxe gevoel dat de One oproept bij de One Mini net niet helemaal aanwezig is.
Vreemd, het grote probleem met de gewone One was toch juist dat er kieren tussen de covers zaten?
Dat lijkt HTC met deze rand op te willen lossen. Ze gaan heus geen plastic rand plaatsen om bewust een minder premium gevoel te geven aan deze smartphone. Dit zal een praktische reden hebben.

Verder valt me op dat het Beats Audio logo op de One Mini niet rood maar zwart is, dit in tegenstelling tot andere foto's van de achterkant van dit toestel die ik tot op heden gezien heb.
In een zeldzaam geval, ja.
Ik heb zelf twee HTC One's die beiden totaal geen kier problemen hebben...
Niets mis mee dus :)

OT: Leuk telefoontje van HTC!
Die rand is idd wel wat jammer; maar voor een midrange toestel is ie prachtig!
Enige rare is dat ze hem mini noemen zonder hem mini te maken, maarja... T gaat ook meer om het prijsplaatje hea.
Bij mij heeft het uiteindelijk vier one's gekost voor dat ik een goede had en blijkens het forum ben ik niet de enige
[...]

Vreemd, het grote probleem met de gewone One was toch juist dat er kieren tussen de covers zaten?
Dat lijkt HTC met deze rand op te willen lossen. Ze gaan heus geen plastic rand plaatsen om bewust een minder premium gevoel te geven aan deze smartphone. Dit zal een praktische reden hebben.
Nee dat zal gewoon goedkoper zijn.
Ik vind het zwarte logo anders een stuk mooier ogen dan dat opzichtelijk rood. Moeten ze op de grote one ook beginnen doen.
Vind het randje echt een dealbreaker. Daardoor oogt hij gewoon een stuk minder mooi dan zijn grote broer
Ik vind het randje bij de zwarte versie al veel minder storend
Vind deze qua specs niet eens beter dan mijn one S,de prijs van HTC one daalt ook snel.Tot september zal het maar 100 euro schelen tussen die 2.
Het is inderdaad verbazend hoe de One S na een jaar een goede deal is geworden.
HTC trapt elke maar weer in dezelfde valkuilen. De eerste is, sinds de One X het geek van een SD-kaart waar men extra capaciteit mee kan vullen. Eerder werd dat genoemd bij de S4 en at moet hier ook worden gezegd: veels te weinig opslaggeheugen. Het is eigenlijk niet normaal dat een schil zoveel ruimte inneemt. Efficienter programmeren mag zeker hoger in het vaandel staan.
Persoonlijk vind ik de 1 GB ram niet zo erg, de One X mag dan wel sneller applicaties sluiten, maar ik vind dat geen nadeel (behalve bij de browser en een filmpje). De meeste apps gebruik ik daarna toch niet meer. Multitasken is zo wie zo altijd al moeilijk op een telefoon, tenminste op een vloeiende en intuitieve manier zoals op Windows.
Waar HTC wederom een leuk design neerzet (jammer van de plastic rand), vraagt het er ook weer teveel geld voor: 440 euro is weinig bang for the buck. Gelukkig daalt die prijs wel, maar iets beter jn de markt zetten zou best mogen.
Al met al de bekende HTC onderdelen, zowel de positieve als de negatieve... Waaruit ik persoonlijk kan concluderen dat het een leuke telefoon is, voor een iets minder leuke prijs - maar deze het wel waard is :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.