Z-serie maakt rentree
Vorig jaar was de Viera VT50 het topmodel uit Panasonics plasma-tv-lijn, op de voet gevolgd door de GT50 en de ST50. Dit jaar kondigde Panasonic op de CES-beurs de Viera ZT60 aan als nieuw topmodel, met de Viera VT60 en de ST60 als volgende modellen in de line-up. De GT-serie komt in 2013 niet terug.
Met de ZT60 maakt Panasonic voor de tweede keer gebruik van de letter Z in een tv-lijn. In 2009 bracht het bedrijf namelijk al de Viera Z1 uit. Dit topmodel was voorzien van een zeer dun paneel, had afneembare speakers aan de zijkanten en maakte gebruik van een extern kastje voor de elektronica en de aansluitingen. Dit doosje stuurde de beeldinformatie via wireless hd door naar het schermgedeelte.
Net als de Z1 heeft deze ZT60 een aantal features die hem duidelijk onderscheiden van lagere modellen. Zo claimt Panasonic een diepere zwartweergave, een kleurbereik dat ook gebruikt wordt in bioscopen en een snellere aansturing van de pixels met het '3000 Focussed Field Drive'-systeem. Ook is de ZT60 voorzien van een sterk vernieuwde en verbeterde smart-tv-omgeving. Tweakers bekeek de Viera ZT60 op de Panasonic-stand om te oordelen of de plasma-tv echt 'beyond reference' is, zoals het bedrijf beweert.