Door Jurian Ubachs

Redacteur

GC: Crysis 3

23-08-2012 • 08:00

55

Multipage-opmaak

Hunter-modus

De terugkeer van Crysis werd in april aangekondigd door Electronic Arts en sindsdien hebben we het spel al twee keer in actie gezien. Tijdens een Showcase in het voorjaar toonden EA en Crytek een fragment uit de singleplayer van het spel en ook op de E3 was het de singleplayer van Crysis 3 die centraal stond in de 'behind closed doors'-presentatie die we zagen. Crysis 3 is echter meer dan alleen de singleplayer. Op de Gamescom werd dan ook ruim baan gegeven aan de multiplayer.


EA wachtte in Keulen niet tot de journalisten zich meldden in de kleine hokjes waar de presentaties gehouden worden, maar toonde de multiplayer-modus van Crysis 3 al tijdens de persconferentie die voorafgaand aan de beurs werd gehouden. Daarbij werd dezelfde modus getoond die we later zelf konden spelen, namelijk de Hunter-modus. De opzet is vrij simpel: twee spelers beginnen als jagers en de rest is prooi, totdat ze gepakt zijn en zelf veranderen in jagers. De winnaar is de speler die het langst overblijft als prooi, of de jager die de meeste kills heeft gemaakt - beide prestaties leveren punten op.

Onzichtbare jagers

De jagers beginnen direct in een nanosuit dat volledig cloaked is. Staat een jager voor je neus, dan kun je hem wel zien, maar van een afstandje zijn de verborgen jagers moeilijk te spotten. De jagers beschikken als wapen alleen over de nieuwe composite bow, maar ze kunnen ook objecten in de omgeving als wapen inzetten. Alle overige spelers beginnen met een wapen van de eigen voorkeur, te kiezen aan het begin van een spel. Een behoorlijk overzichtelijke spelmodus dus. Niet per definitie baanbrekend voor het fps-genre als geheel, maar wel nieuw voor Crysis.

Spannend

De Hunter-modus dus. Eigenlijk is het maar een heel beperkte blik op de multiplayer, die veel meer zal bieden dan alleen deze spelmodus. Het was ook de bedoeling dat we nog een andere multiplayer-modus uitgebreid zouden spelen, maar door technische problemen duurde het even voordat Crytek de multiplayer-sessie op gang had. Nadat de sessie een aantal keer was gecrashed en enkele Xbox 360 debug-units gereset waren, lukte het toch om de boel aan de praat te krijgen, maar daardoor werd de speeltijd, en daarmee ons voorproefje van Crysis 3, aardig gekortwiekt.

Wisselend succes

Desondanks kregen we genoeg tijd om twee potjes Hunter te spelen. Bij toeval verliepen die potjes voor ons totaal anders, zodat we beide kanten van het spelletje konden uitproberen. In het eerste potje kozen we ervoor om met een sniper rifle het spel in te gaan, en dat bleek geen handige keuze. We werden binnen een minuut gesloopt door een van de Hunters, en voegden we ons bij de jagers.

Crysis 3

Eigelijk is dat veel leuker. Op je minimap zie je middels rode stipjes waar de soldaatjes zich bevinden en gewapend met je boog zoek je ze dan op. Het mooiste is om ze van afstand onder schot te nemen, omdat de kans dat ze je zien dan nihil is. Dan blijkt echter wel dat schieten met de Composite Bow nog een klus op zich is. Desondanks slaagden we er in twee doelwitten neer te schieten en scoorden we zelfs nog de 'final kill' van het potje.

Shotgun!

Zoals gezegd kozen we in ronde twee voor een andere aanpak, en dat betaalde zich uit. Bewapend met een shotgun, én samenwerkend met wat andere soldaten slaagden we er in de jagers een aardig tijdje af te houden. De jagers zijn dankzij hun nanosuit weliswaar lastiger neer te schieten, maar ze zijn zeker niet onkwetsbaar. Pas toen twee soldaten in het groepje van vier waarbij we ons schuil hielden waren verslagen, sloegen de jagers toe en moesten ook wij ons gewonnen geven.

Deze manier van spelen levert een totaal andere spanning op. Als gewone soldaat probeer je natuurlijk altijd het einde van de een rondje te bereiken zonder dat je door de jagers gegrepen wordt. Zeker als het einde in zicht komt, en er dus al een hoop jagers rondlopen, is dat een behoorlijke opgave. Constant in beweging zijn en waar nodig een jager neerschieten voor hij jou te grazen neemt, lijken daarbij de belangrijkste ingrediënten voor een succesvolle afloop.

Voorlopige conclusie

Zoals gezegd bood Crytek ons een interessant, maar vooral ook zeer beperkt voorproefje van de multiplayer-modus van Crysis 3. Twee potjes zijn lang niet genoeg om een spelmodus goed te leren kennen, maar vermakelijk en spannend was het zeker. Er zit meer in de Hunter-modus dan we er nu uitgehaald hebben, en dat is alleen maar goed nieuws voor gamers die zich aan deze modus van Crysis 3 zullen gaan wagen. Of die gamers lang door de modus geboeid zullen blijven kunnen we nu echter nog niet inschatten; daarvoor hebben we echt te weinig gezien en gespeeld.

Titel Crysis 3
Box Crysis 3
Platform PC, Xbox 360, PlayStation 3
Ontwikkelaar Crytek
Uitgever Electronic Arts
Releasedatum februari 2013
Crysis 3Crysis 3Crysis 3Crysis 3

Reacties (55)

55
54
27
1
0
20
Wijzig sortering
Je moet echt wat met je ogen hebben als je crysis 1 er grafisch mooier uit vind zien.
Ehh..Heb je deze tweakguide wel eens door gelopen?

http://www.tweakguides.com/Crysis_1.html

Aan de Crytec1 engine kun je ongelofelijk veel sleutelen. Er zijn letterlijk honderd plus parmetes die veranderd kunnen worden die het spel er ongeloflijk mooi uit laten zien. Ik ben al jaren met deze engine bezig ( level disign ) en moet toch echt zeggen dat deze vele malen beter is dan die crappy op de console gebasseerde Crytec 2 engine ( 3 moet ik eerst nog even bezien ) Vooral technisch gezien.

Verdiep je eens in de mogelijkheden en als je een rappe gamebak hebt ga er eens mee spelen, je zult versteld staan. Deze engine krijgt zelfs hedendaagse High end systemen nog steeds op hen knieien.
Hehe, ja. 99999999 barrel explosion op max settings. Prachtig.
Ga zeker een tpb demo proberen, en als het niet compleet bagger is koop ik m zeker. Want, fan.
Nee hoor,

ik hield 10x meer van de jungle setting en hoe de huizen en de omgeving eruitzag, dan de lelijke betonnen zooi in C2. Daarnaast waren de meeste lichteffecten enorm overdreven en besteden ze meer tijd aan "the perfect lensflare" dan aan het verhaal.
De vijanden waren ook niet veel soeps meer, saaie aliens op 2 benen, ipv vliegende aliens en de CELL soldaten hadden in plaats van gezichtsuitdrukkingen elk hetzelfde masker op (lekker makkelijk voor de engine).

(Oh, en waarom lensflare in een pak uit de toekomst?!)

Misschien dat het meer van artstyle afhangt dan van echt de "graphics", maar op veel punten heeft deel 1 een streepje voor.
Probeer het eens op maximale settings :). Ik ben er zeer tevreden mee!
er is maar een crysis en dat is deel 1. De rest is consolevoer en laat zwaar te wensen over. Skip deze zeker
Ik ben het er mee eens! Grafisch was Crysis 1 zijn tijd echt ver vooruit. De keren dat ik Crysis 2 gespeeld heb, kwam Crysis 2 er grafisch niet eens bij in de buurt!

Ook het feit dat deel 1 in de jungle afspeelde was gaaf!
Ik denk dat dat te maken heeft met de markt: Crysis 1 was bij de release speelbaar voor slechts een heel klein deel van de markt en op die manier haal je dus niet veel van je ontwikkelingskosten uit de game. Nu moeten ze het natuurlijk ook hebben van licentieopbrengsten, maar een engine die maar voor een kleine markt bruikbaar is verkoopt niet zo heel goed. Uiteraard doet de tijd z'n werk wel en wordt de markt groter, maar om meteen een goede stroom aan inkomsten te hebben zullen ze tegenwoordig wel iets meer kijken naar de 'gemiddelde' computer i.p.v. naar de super high end computers.
Grafisch was crysis 2 niet zo'n stap vooruit als we met crysis 1 gezien hebben, maar slecht was het ook niet. In ieder geval nog steeds 100x beter dan CoD: modern black warfare ops de zoveelste. Ik praat ook over de PC, niet over de console versies.

Waar BoeteloeZ waarschijnlijk meer op doelt is:
-De omgeving: Geen prachtige jungle waar je vrij kan rondlopen en bijna alles kan verwoesten, maar een saaie stedelijk omgeving waarbij er maar 1 uitgestippelde route is om van A naar B te gaan. Je kan zelfs tegen onzichtbare muren lopen als je ergens probeert te komen wat niet de bedoeling was.
-De vijanden: geen vliegende aliens maar wandelende wezens. Geen normale koeraanse soldaten maar CELL troepen die er allemaal hetzelfde uitzagen.
-Veel scripted events.
-Ruwe afwerking door de vele bugs.
-Het gevoel dat het spel veel simpeler is om aan consolespelers tegemoet te komen.

[Reactie gewijzigd door .MaT op 24 juli 2024 05:27]

Cryengine 3 is zeker wel beter als de eerste.
Zo zitten er speciale texturepacks in voor de PC, waardoor de kwaliteit op de PC een stuk hoger is dan op de PS3 of 360.
Schermafdrukken zijn een verademing na BlackOps !
Kuch, Photoshop, kuch.

Hoewel de Cryengine een stuk beter is, zullen screen shots nog steeds bewerkt worden.
In de video zitten ook gameplaybeelden en die zijn ook van goede kwaliteit. Kan wel begrijpen van moreasy hiermee bedoeld, want de blackops engine is natuurlijk hopeloos verouderd (en de keuze om op die manier een grote spelersmarkt aan te spreken is ook begrijpelijk). Crysis 3 ziet er tot nu toe heel interessant uit: hoop dat ik net als de vorige delen het spel met veel fun ga spelen, op de moeilijkste modus (goede AI i.v.m. bijvoorbeeld CoD).
Maar goed, ze gebruiken wel de meest snelle hardware die er maar is voor dergelijke video's. Als je zelf geen Sandy E hexacore hebt met 2 of meer 680's of een serieuze crossfire setup, kan je dit soort graphics wel vergeten. Maar goed, dat is geen nieuws meer...
Op je minimap zie je middels rode stipjes waar de soldaatjes zich bevinden en gewapend met je boog zoek je ze dan op.
Ik hoop dat dit alleen op consoles zo is? als je weet waar je prooi is dan lijkt het me totaal niet spannend.
2v4 lijkt me spannend genoeg. Anders kunnen die gasten gewoon het level door rushen
Ik bedoel dat het niet spannend is wanneer je weet waar de "prooi" zich bevind.
Die hunter modus lijkt veel op de mod Hidden op source. Daar moet je ook als onzichtbare een team uitschakelen.
Hier heb je tenminste nog pijl en boog, daar heb/had je alleen maar een mes.
Ik vraag me af hoe deze hunter modus opweegt in vergelijking met Survivor modus in Aliens Versus Predator 2.. dat was bij lange na mijn meest favoriete multiplayer experience ooit!
in principe is het precies hetzelfde.. het principe lijkt ook op zombie mods bij oa cod2 dat uiteindelijk iedereen op één persoon hunt.

wel grappig dat developers mods overnemen en doen alsof het een nieuwe spelmodus is :P net als gungame cod en bf3

Crysis 3 lijkt me echt vet :-) Denk ik wel het kopen waard
Leuk idee. Leuker dan mening Deathmatch-potje waar het rennen/knallen is. Liefst zo stealth mogelijk natuurlijk.
Ik was altijd een fan van last man standing. Maar dit is veel beter: Mensen die al in het begin dood gaan kunnen nog steeds door blijven spelen zodat het voor iedereen leuk blijft.
Die hunter modus klinkt echt super vet, miss maar tijd om een nieuwe pc te bouwen en dit spel maar eens aan te schaffen. Heeft crysis gewoon dedicated servers?
crysis 2 dacht ik niet. hoewel ik eerlijk moet zeggen dat ik multiplayer niet gespeeld heb.

single player vond ik op zich nog best ok, en ook totaal geen bugs meegemaakt. wel eens anders gezien.
origin heeft op zich best voordelen.
Ziet er interessant uit, en oh, die druk als je last one standing bent is nog groter dan in bijv CS :p
die hunter-mode doet me denken aan predator hehehe.
Ik las hier gister over via facebook. Ik was al enthousiast over deze game.
Maar de spelmodus heeft mij echt gegrepen. Ik ben helemaal van het sluipen en sneaken en om dit te zien in een FPS game is geweldig!

Gelukkig heb ik net een nieuwe pc gebouwd, die kan crysis 2 prima aan op maximale graphics. Ik hoop dat hetzelfde gaat voor deze game.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.