We hebben uitgebreid de tijd genomen om de NX200 uit te proberen. De camera is vooral op het gebied van ruisprestaties een verbetering ten opzichte van de NX100, maar het model biedt daarnaast meer megapixels. Alleen de NEX-7, die in november beschikbaar komt, heeft met 24 megapixels een hogere resolutie op een aps-c-sensor.
Samsung heeft ten opzichte van de NX100 ook het uiterlijk van de camera aangepakt. Terwijl de NX100 wat betreft styling een buitenbeentje was, heeft Samsung de NX200 een aansprekend ontwerp gegeven. In plaats van glimmend plastic is metaal in matzwart voor de bodyafwerking gebruikt. Ook zijn sommige lijnen en hoeken langs een lineaal gehaald en zijn de afmetingen in alle dimensies afgenomen.
Daarnaast heeft Samsung goed nagedacht over een stevige grip, met gripvlakken voor en achter, alleen is de ruimte tussen lensmount en grip niet al te groot. Van het nieuwe af-systeem hadden we iets meer verwacht, al is de beperkende factor waarschijnlijk een gevolg van de kitlens.
De nieuwe camera is tenslotte beduidend sneller dan zijn voorganger, alhoewel hij de NEX-serie voor moet laten gaan. De mechanische sluiter is in ieder geval lekker snel. Het nieuwe snelmenu is ook een slimme verbetering, maar we vinden het jammer dat de uitbreidingsconnector verdwenen is.