Door Jurian Ubachs

Redacteur

Might & Magic Heroes VI

13-07-2011 • 09:00

113

Multipage-opmaak

Irina

De bètatest van Might & Magic Heroes VI loopt inmiddels ongeveer twee weken. Zoals eerder aangekondigd, geven we vandaag nogmaals duizend keys weg voor deze bèta, die nog ongeveer twee weken door zal lopen. Inmiddels zijn we zelf ook aan de slag gegaan met de bètatest, zodat we je iets meer kunnen vertellen over datgene wat je kunt verwachten in deze vroege versie van de game.

*Eerder gespeeld

Over de eerste twee missies kunnen we kort zijn, want die hebben we al eens eerder beschreven. Toen we in januari in Boedapest op bezoek waren bij Black Hole Entertainment, speelden we deze eerste missies van het spel. Ze maken onderdeel uit van de tutorial, dus houd er rekening mee dat het tempo laag ligt en dat er vooral heel veel wordt uitgelegd. Dat kan wat irritant zijn voor de doorgewinterde 'HOMM'-fans. Desondanks vormen deze missies een handige introductie en je krijgt direct mee wat voor vernieuwingen Might & Magic Heroes VI met zich meebrengt ten opzichte van deel V.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

De laatste singleplayer-missie zit echter volledig anders in elkaar. In de eerste plaats speel je niet met Haven, maar met de nieuwe faction Sanctuary. Deze op Aziatische volkeren gebaseerde factie is op het oog meer gericht op magic, maar heeft verrassend veel moeite met andere magische creatures. Zo brengen de units die je in deze missie tot je beschikking hebt verrassend weinig schade aan bij enkele Elementals die je tegen het lijf loopt. Je kunt ze verslaan, maar zorg dat je Irina een Healing Spell geeft als je kunt upgraden. In combinatie met de healing-functie die de Priestesses al hebben, zorgt dat ervoor dat je de Elemental-gevechten wel door komt.

*Lastiger

Na ongeveer een uur, anderhalf uur spelen kom je wat lastigere gevechten tegen. De units van Sanctuary die je gaandeweg oppikt zijn essentieel in de volgende gevechten tegen Elementals, terwijl je ook slim moet omgaan met de upgrades die je Irina kunt meegeven. Zo kunnen wij ons niet voorstellen dat we ver waren gekomen zonder de Healing perk die we vrijspeelden door Irina te laten groeien in level. Er zijn echter behoorlijk veel verschillende perks en upgrades. Liefhebbers kunnen flink puzzelen om hun Hero helemaal naar hun hand te zetten.

Multiplayer?

Dat element kun je nog eens verder onderzoeken in de multiplayer-modus die in de bèta kan worden gespeeld. Daar moet echter wel een kanttekening bij worden geplaatst; de versie ondersteunt alleen de Hotseat multiplayer-modus. Met meerdere personen op één pc spelen werkt naar onze mening niet zo lekker, dus in de praktijk is deze multiplayer-modus eigenlijk gewoon een potje skirmish tegen de computer. Dat is niet waar wij vooraf op hoopten, maar desondanks is het leuk om dit te spelen.

Might & Magic Heroes VI

Het aardige van deze spelmodus is dat je eerst je eigen Hero kunt maken. Op die manier kun je een beetje rondkijken naar wat voor upgrades er zijn te krijgen, en wat voor gevolgen het heeft voor je held als je in het spel kiest voor Blood of juist voor Tears, en voor Might of voor Magic. De vijf facties hebben op die manier vier verschillende heldsoorten. Je kunt elke held zelf aanmaken en ermee spelen in de bèta. Hoewel de multiplayer-modus dus op het oog niet interessant is omdat hij zich niet écht leent voor multiplayer, kunnen wij ons goed voorstellen dat liefhebbers van Might & Magic zich hier uren mee kunnen vermaken, al was het maar om alle facties eens uit te proberen.

*Sandbox

Zo zorgt de bèta van Might & Magic Heroes VI voor een behoorlijk aantal uurtjes strategieplezier. De drie singleplayer-missies kunnen je al snel een dag bezighouden. De aanwezige multiplayer-map is daarbij de ultieme sandbox voor mensen die een volledig voorproefje van het spel willen hebben. Je kunt van elke factie helden aanmaken en ze tegenover elkaar zetten. Je kunt zelfs alle partijen zelf controleren om zo de onderlinge zwaktes in de facties te onderzoeken. Een niet te missen bèta dus. Mocht je nog geen toegang hebben, kijk dan snel op de volgende pagina.

Scoor hier je key!

Tweakers.net geeft in samenwerking met Ubisoft bètakeys weg voor de pc-game Might & Magic Heroes VI. De bèta bevat drie singleplayer-campagnes en één multiplayermap, voor maximaal drie spelers.

Might & Magic Heroes VIDe turn-based strategy game Might & Magic Heroes VI speelt zich ongeveer vierhonderd jaar voor de gebeurtenissen van Heroes of Might & Magic V af. De vijf aparte campagnes die in Might & Magic Heroes VI te spelen zijn, draaien steeds om een andere nakomeling van Duke Slava. De tutorial campaign vertelt een stuk van het verhaal van Slava en is goed voor twee van de drie singleplayer-missies. Daarnaast maak je in de tweede map van de tutorial kennis met The Conflux, een nieuwe bonussysteem in Might & Magic Heroes VI.

De derde singleplayer-missie in de bèta draait om de nieuwe, lang geheim gebleven factie in Might & Magic Heroes VI: Sanctuary. Deze factie heeft Irina als held. Irina heeft zo haar eigen redenen om op zoek te zijn naar een flinke portie bloedvergieten; ze was uitgehuwelijkt aan de kwade Duke Gerhardt, maar leefde als zijn gevangene nadat zij hem tijdens hun huwelijksnacht probeerde te vermoorden. Inmiddels is ze bevrijd en zint ze op wraak. In de bèta kunnen spelers de eerste van vier maps uit de Sanctuary-campagne spelen.

Als extraatje kunnen deelnemers aan de bètatest ook kennismaken met een van de multiplayermaps. De map heet Broken Alliance en mag een klassieker genoemd worden: het is een bewerkte map uit Heroes of Might & Magic II. In deze map kunnen maximaal drie menselijke spelers het tegen elkaar opnemen, terwijl ze ook drie AI-facties te duchten hebben, die bovendien rijkere gebieden in bezit hebben. Volgens ontwikkelaar Black Hole Entertainment komt het in Broken Alliance niet alleen aan op strategie, maar ook op snelheid.

De bèta van Might & Magic Heroes VI is gestart op 28 juni en loopt nog enkele weken. Wil je meedoen?

Klik dan hier om je bètakey op te vragen!

Update: inmiddels zijn alle keys vergeven.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (113)

113
112
32
6
0
64
Wijzig sortering
Hier de specs:
Intel Processor - Core 2 Duo E4700 2.6GHz of
AMD Processor - Athlon 64 X2 Dual Core 5600+
Nvidia Graphics Card - GeForce GT 140 of ATI Graphics Card - Radeon HD 3870
RAM (Memory) - 2 GB
Hard Disk Space - 6 GB
Direct X - 9
Tevens key aangevraag, dit zijn nu echt leuke acties van tweakers
Nou ik heb geprobeerd HOMM VI beta te draaien op mijn laptop, maar dat ging voor geen meter. Na een kwartier uit frustratie de zooi maar weer van m'n hdd gesmeten.

Specs:
Core i5-2540m (2.6 ghz duocore, turbo tot 3.3ghz)
6gb ram
GT 540m 2gb vidkaart
1080p scherm
Ging voor geen meter? Spel startte niet? Error? Draaide traag? Zonder verdere informatie heeft je reactie echt geen meerwaarde.
Kun je dit melden op hun forum? Dit is ten slotte een beta, dus ik denk dat ze blij zullen zijn met zulke data.
Ik heb de beta meteen op 28 juni geïnstalleerd en heb weliswaar moeite gehad met het downloaden van de zip van 4,3 GB, maar het spel zelf draaide vlot op een Q9550, 4GB ram en een 8800 GT (die toch ondertussen alweer 3 jaar oud is). Dat was wel op 1680x1050.

Ik zou het in ieder geval even melden op het forum, er zal misschien iets niet goed ondersteund worden ofzo.
Ik draai hier ook op Q9550, 4Gb ram, Win7SP1 64bit, ATI4870 1 GB ram, 1680x1050, WD raptop 300Gb.
geen problemen ondervonden, behalve wat bug natuurlijk.
Het spel draait prima en soepel verder.
als je het spel wilt downloaden via de officiele torrent kan best hier klikken. deze komt van de beta-forum's.
deze haalt wat hogere snelheden en je hebt minder kans dat ie corrupt geraakt
Veel dank hiervoor! Vanaf de officiele site gaat het downloaden nogal traag.
Verder moet ik zeggen dat ik liever Heroes Might and Magic 3 speel, dan 4 of 5. 5 vind ik nog wel leuk, maar 4 speelt niet lekker weg.

Overigens heeft mijn PC met Heroes 5, alles op high specs, moeite om te draaien. PC specs:

i7 920 2,67 GHZ
260 GTX (XFX)
6 GB Memory

Windows 7 Professional (64 bit)
Het gaat net op het randje van smooth.
Erg vermakelijk spel! Wat mij betreft een vooruitgang ten opzichte van vorige versies, bijvoorbeeld met betrekking tot:
- Je kiest zelf de eigenschappen van je hero (zoals bij een RPG gebruikelijk), waar je voorheen toch afhankelijk was van geluk die bepaalde waar je uit kon kiezen;
- Het eeuwige heen en weer lopen tussen kastelen is verdwenen: je kunt bijvoorbeeld al je troepen vanuit hetzelfde kasteel recruteren. Voorheen had je een enorm voordeel als je een handig artifact of spell had waarmee je sneller was dan anderen en dus eerder je troepen bij elkaar kon krijgen.
- Je kunt gevechten herstarten (dit zal pvp niet kunnen, lijkt me). Voorheen "kon" dit alleen door een savegame opnieuw te laden ;)

De beta is alleen wel redelijk buggy. Hij hangt regelmatig op een beurt van de AI. Ook heb ik al meegemaakt dat de CPU denkt dat de neutral factions mijn ally zijn, zodat ik alle gevechten die zij uitvoeren (bijvoorbeeld als ze aangevallen worden door de AI) live in beeld te zien krijg. Ik kan dit alleen niet skippen en moet dus het hele gevecht toekijken. En soms wordt het gevecht opnieuw gespeeld... dat doen we dus niet.

Maar als dit in de final opgelost is, dan is dit spel wat mij betreft een aanrader :)
Vrij regelmatige crashes tijdens m'n test games, en de balans is soms wel wat zoek.
Het feit dat je alle gevechten van de AI die in je buurt is moet bekijken is idd ook ergerlijk.

Je held zelf levellen en de keuzes die je hierin moet maken zijn een enorm leuke toevoeging, hoewel ik het niet erg zou vinden moesten die keuzes wat meer effect hebben. +1 Defense, +1 Might, +2 spellpower (fire) ofzo zijn vrij kleine boosts.
Helden die voor Magic gaan ipv. Might lijken me ook stukken sterker. Een gezingsspreuk (die ook dode wezens terug rechtzet of ondode wezens serieuze schade aandoet) of een "passive power" waardoor je aanval een paar puntjes extra schade doet? Geloof me dat de spreuk veel nuttiger en krachtiger is.

Het rekruteren vanuit eender wel kasteel vind ik persoonlijk jammer. Het was een deel van de tactiek in eerdere versies van het spel om een manier te vinden om meer troepen bij je held te krijgen zonder je vooruitgang te vertragen of te riskeren dat ze onderweg afgeslacht zouden worden.
Helden die voor Magic gaan ipv. Might lijken me ook stukken sterker. Een gezingsspreuk (die ook dode wezens terug rechtzet of ondode wezens serieuze schade aandoet) of een "passive power" waardoor je aanval een paar puntjes extra schade doet? Geloof me dat de spreuk veel nuttiger en krachtiger is.
An sich ben ik dit met je eens, maar ik merk wel dat de spells vrij veel mana kosten. De (kleine) might bonus kost verder geen mana.

Ik vond het ook nog wennen aan de hoeveelheid damage die units doen (vrij gering t.o.v. het aantal hitpoints van de units)
ik had een key maar weet niet waar ik hem heb.
iemand een idee of deze gemaild is of waar deze dan naartoe gestuurd wordt?
Je kunt zelf aangeven hoe je je key wilt ontvangen, en je kunt je key ook nogmaals opvragen. Het systeem onthoudt wie welke key heeft gehad, en kan die key dus nogmaals opsturen, mocht je em kwijt zijn.
DM me ff, krijg je mijn key, ik ga toch op vakantie, kan m niet gebruiken!
Moet dat niet 28 juli zijn?

Of alternatief, "De bèta van Might & Magic Heroes VI startte op 28 juni."?


Laat maar, het is al gefixed :)

En bedankt voor de key. Ik heb mijzelf nooit als een core fan beschouwd van de Heroes of Might and Magic spellen, maar ik heb toch elke volgens mij wel gespeeld en elke keer besteed ik veel meer tijd dan ik van plan was. Het klassieke Civilizations syndroom van "nog 1 turn!"..

[Reactie gewijzigd door Verwijderd op 22 juli 2024 16:25]

Onduidelijk inderdaad... --> is gestart op 28 juni.
Nee, op 28 JUNI is men begonnen met het uitgeven van de Béta versie!!!
Heb er alweer wat speeluurtjes opzitten
Het is jammer dat ik er nu achter kom vind het wel een leuke game altijd heb de eerste games meerdere keren gespeeld en waren toch altijd leuk om te doen.

Alleen jammer dat die download zo traag is :(

[Reactie gewijzigd door taeke18 op 22 juli 2024 16:25]

Weer mooi geregeld zo'n beta, vooral die nieuwe factie klinkt erg interessant.
Hoop dat er meer dingen zijn, zoals sanctuary moeite hebben met elementals (en dat het klopt en niet door een bug komt). Miste in de vorige delen vaak een dergelijke zwakte/uitdaging.
Niet heel Sanctuary. Je krijgt op een gegeven moment een unit die de meeste Elementals weghakt, maar dat is een unit waar je dan ook erg zuinig op moet zijn.
Vraagje ik had vorige keer een key gewonnen maar gaf de melding al gebruikt.
Nu heb ik contact opgenomen met ubisoft maar die verwijst me door naar tweakers bij wie moet ik dan wezen ?

Verder erg interessante review wil hem ook spelen :'(
kun je me een DM sturen met de exacte e-mail en alle informatie die je van Ubisoft hebt gekregen?
Heb nu ook een zelfde probleem, die ubilauncher maakt automatisch een nieuw ingelogd account aan.

Daar vulde ik dus key in: "Key is al gekoppeld aan een ander account" (blijkbaar account wat ik dan eerst op de Uplay site had aangemaakt.

Toen dus met andere account ingelogd, en nu: "Key is al gebruikt"
Beetje frustrerend
Ik was op tijd, bedankt! Long time fan van de serie en met alle versies hier in de kast, kan ik niet wachten om vanavond ermee te gaan spelen!
Ik ben echt uitermate benieuwd naar HOMM6. Ik heb de vorige versies grijs gespeeld :)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.