Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

Sandy Bridge op laptops: de Core i7-2720QM getest

21-01-2011 • 09:00

65

Singlepage-opmaak

Inleiding

Dit jaar zullen veel notebooks worden uitgerust met processors op basis van de nieuwe Sandy Bridge-architectuur van Intel. Het nieuwe mobiele platform van Intel, waar de Sandy Bridge-processors deel van uitmaken, heet Huron River en deze zevende generatie van Centrino-hardware volgt het Calpella-platform uit 2010 op.

Aangezien mobile computing een steeds grotere rol voor de chipfabrikant speelt, heeft Intel tal van verbeteringen doorgevoerd, zoals bij het energieverbruik. Interessanter is wellicht dat Intel naar eigen zeggen veel werk heeft verzet om de grafische prestaties van Huron River-systemen een flinke oppepper te geven.

De veranderingen die Intel in de Sandy Bridge-architectuur heeft doorgevoerd, hebben we al eerder behandeld. De desktopprestaties, de chipsets en de moederborden komen binnenkort aan bod.

In deze review kijken we naar de nieuwe functionaliteit en zetten we op een rijtje welke processors we kunnen verwachten. Uiteraard hebben we een Sandy Bridge-laptop aan de nodige benchmarks onderworpen, zodat we een indicatie van de snelheidsverbeteringen kunnen geven.

Intel Mobile Platform roadmap