De gemiddelde tweaker kenmerkt zich doorgaans toch als iemand die niet graag het toetsenbord verlaat, maar voor de fotografieliefhebbers op ons forum is dat juist omgekeerd. Een groep enthousiastelingen trof elkaar daarom afgelopen weekend in de openbare vlindertuin in Emmeloord voor een meet-up met elkaar én met een expert.
Op 16 mei troffen twaalf tweakers die elkaar kennen van het GoT-forum elkaar. Dat is niet de eerste keer: de groep kent elkaar van het Fotografie & Video-subforum, waar tientallen users nerden over camerahardware en het maken van de mooiste foto's. De groep komt al een paar jaar op die manier bijeen. Tweakers schreef eerder al eens een update over die bijeenkomsten.
/i/2008183158.avif?f=imagearticlefull)
Die meetings vinden doorgaans plaats op plekken waar het vanzelfsprekend geschikt is om mooie plaatjes te schieten. Eerder ging de groep bijvoorbeeld al naar de Biesbosch, maar dit jaar spraken de tweakers af in de openbare vlindertuin in Emmeloord. Een prima locatie, als je de tweakers mag geloven, maar zeker ook als je de foto's ziet die zij daar maakten.
De vlindertuin bood vooral mogelijkheden vanwege het thema. Dat was macrofotografie, toch wel een aparte tak van sport, maar wel eentje waarbij je goed uitkomt met kleine beestjes. In de vlindertuin zijn namelijk allerlei soorten insecten te zien die met macrolenzen heel goed op de foto kunnen worden gezet.
Voor deze meet-up vroegen de tweakers ook een speciale gast mee: Joris Vegter, een bekende fotograaf die onder andere publiceerde in National Geographic, is gespecialiseerd in macrofotografie en die ook prijzen won voor die foto's.
Het weer zat gelukkig mee, op een flinke hoosbui aan het einde van de ochtend na. Maar ook dat heeft weer voordelen: bij lagere temperaturen zitten insecten ook stiller en dat maakt het fotograferen ook wat makkelijker.
De tweakers volgden een korte workshop van Joris Vegter, maar een beetje nerd hoeft zich niet te laten scholen in de technische kant van cameratoestellen en lenzen. Het waren dan ook vooral de praktische fotografietips die hen het meeste opbrachten: met tips en opdrachten door Joris Vegter konden ze een aantal prima foto's schieten, zoals ook te zien is in het topic.
/i/2008183168.avif?f=imagenormal)
/i/2008183166.avif?f=imagenormal)