Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

HTC Magic: Android reloaded

05-05-2009 • 20:47

81

Multipage-opmaak

Inleiding

Android is dé rijzende ster onder de besturingssystemen voor smartphones, zo schreef Tweakers.net in de review van de T-Mobile G1, de eerste Android-telefoon. Sindsdien is er eigenlijk niets veranderd: Android is nog altijd een belofte voor de toekomst, al lijkt het wel een belofte die Google kan inlossen.

Diverse fabrikanten hebben al toegezegd een Android-toestel te zullen ontwikkelen. Het rijtje omvat vrijwel alle fabrikanten in de smartphonebusiness: Sony Ericsson, LG, Acer, Motorola en natuurlijk Samsung, die eerder de i7500 aankondigde, een Android-telefoon die in juni uit moet komen. HTC heeft ook nog meerdere toestellen in de pijplijn zitten.

Daarnaast lijkt het erop dat Android zijn vleugels gaat uitslaan: niet alleen naar de low-budgetmarkt - waardoor smartphones voor een groter deel van de wereldbevolking bereikbaar worden - maar ook naar de netbookmarkt. De eerste Android-netbooks zijn inmiddels aangekondigd.

Ondanks alle beloftes is er echter nog maar één apparaat met Android op de Nederlandse markt, en dat is de T-Mobile G1, die los verkocht wordt als de HTC Dream. Binnenkort komt hier een tweede toestel bij: de HTC Magic, die voorlopig exclusief door Vodafone verkocht zal worden.

Lang bleef onduidelijk of Vodafone de HTC Magic ook in Nederland zou verkopen. Het was dan ook een verrassing dat Vodafone nog net voor het verschijnen van Android 1.5 een pakketje met de Magic op de Tweakers.net-redactie liet bezorgen. De telefoon zal op 1 juni in Nederland uitkomen.

HTC Magic

Specificaties

Merk en type
Merk HTC
Type Magic
Telefoonmodel Candybar
Besturingssysteem (gsm) Google Android
Taal (gsm) Nederlands
Processor en geheugen
Cpu (pda/gsm) Qualcomm MSM7201A
Snelheid 528MHz
Geheugenkaarttype (gsm) Secure Digital Micro
Ram 192MB
Intern geheugen (pda/gsm) 512MB
Kleur
Kleuren Wit
Gewicht en omvang
Gewicht
118 gram
Lengte 113mm
Breedte 55mm
Hoogte / diepte 14mm
Energie
Gesprekstijd 7u
Standby-tijd 660u
Accucapaciteit 1340mAh
Accutype Li-ion
Netwerk
Mobiele netwerken edge, gprs, gsm, hsdpa, hspa, wcdma
Verbinding (wifi) 802.11b, 802.11g
Frequentiebereik (gsm/umts) 850MHz, 900MHz, 1800MHz , 1900MHz , 2100MHz
Functies
Berichten E-mail, mms, sms
Gsm-functies Agenda, alarm, calculator, handsfree, tril
Verbindingsmogelijkheden
Verbinding (telefoon) Bluetooth 2.0 + EDR, usb 2.0
Beeldscherm
Kleurendiepte 32bits
Schermresolutie 480x320 pixels
Schermdiagonaal 3,2"
Secundair scherm Nee
Camera
Resolutie 3,2MP
Zoom 1x
Multimedia
Ringtone Polyphonic, Truetone (MP3)
Audioformaten aac, aac+, amr-nb, amr-wb, midi, mp3, wav, wma
Videoformaten wmv
Gps-chipset Qualcomm One
Accessoires
Meegeleverde accessoires Datakabel, bedrade headset, oplader

Eerste indruk

Waar de G1 nog het formaat van een doorsnee koelkast heeft, is de Magic al een stuk lichter en kleiner. Hoewel het verschil in formaat tussen de twee Android-telefoons niet gigantisch is, ligt de Magic een stuk lekkerder in de hand. Het toestel is ook 40 gram lichter dan de G1 en valt daarmee ongeveer in dezelfde gewichtsklasse als bijvoorbeeld de Touch Diamond van HTC.

De Magic is geen dikkerdje: door het weglaten van het fysieke qwerty-toetsenbord is het toestel ongeveer 14 millimeter dik. Het enige minpuntje voor liefhebbers van compacte toestellen is de breedte: door het grote 3,2"-scherm is het toestel nog altijd 5,5cm breed. Vooral wie een toestel in een kleine broekzak wil proppen, zal er daardoor wellicht wat moeite mee hebben.

HTC MagicNaast de gebruikelijke accessoires zit er in de Magic ook een geheugenkaartje van 1GB. Het is onduidelijk of Vodafone een geheugenkaart zal meeleveren. De geheugenkaart is makkelijk bereikbaar: de accu hoeft er niet uit, omdat de ingang aan de zijkant van het toestel zit. De achterklep moet er wel vanaf om de geheugenkaart te verwijderen. Om de simkaart eruit te halen moet de accu wel verwijderd worden.

Net als de G1 heeft de Magic een knikje onder het scherm. Wel is deze nu iets ronder, waardoor veel functies zich nu makkelijker laten bedienen met de hand waarmee het toestel wordt vastgehouden. Ook de trackball is daardoor goed bereikbaar.

Android is een opensourcesysteem, waardoor een fabrikant het volledig naar eigen smaak kan aanpassen. HTC is naar eigen zeggen zelfs bezig met het porten van zijn TouchFlo-software van Windows Mobile naar Android, al is daar op dit toestel nog niets van te zien.

Ook providers kunnen Android naar eigen believen aanpassen, en dat kan veel dieper gaan dan een applicatie in het menu en een snelkoppeling naar de mobiele website. Ook hiervan is in de HTC Magic vrijwel niets te zien. Bij het opstarten geeft de Magic een felrood scherm met een Vodafone-logo weer, en op het bureaublad staat een link naar de homepage van Vodafone Live.

Voor het overige lijkt de interface sprekend op die van de G1. De belangrijkste verschillen zijn de kleine interface-updates en de onscreen-toetsenborden, die in Android-versie 1.5 hun debuut maken.

Een van de eerste opvallende zaken is dat een gebruiker het toestel onmogelijk kan aanraken zonder vlekken, vegen en vingerafdrukken zichtbaar achter te laten. De Magic is een ware magneet van vuil en wie hem schoon wil houden, blijft poetsen. Dat geldt voor het scherm en de behuizing.

HTC Magic

Hardware en netwerk

Afwerking

Op de voorkant van de HTC Magic prijkt geen HTC- maar een Vodafone-logo. Boven dat logo zitten een luidsprekertje en twee ledjes. Het rechter lampje is een statusindicator: als het groen knippert, is er een melding, en een lege accu wordt aangegeven met oranje geknipper. Het statuslampje geeft ook aan of het toestel wordt opgeladen.

HTC Magic: rand tussen scherm en glas voor het schermHet 3,2"-scherm is een capacitive lcd-touchscreen dat dominant op de voorkant aanwezig is: het neemt meer dan tachtig procent van de ruimte in. Het scherm is niet diep in de behuizing verzonken. Vervelend is wel dat het aanraakvoelige deel niet het hele scherm beslaat. Dit zorgt er bijvoorbeeld tijdens het typen voor dat een toetsaanslag op de spatiebalk niet wordt geregistreerd.

Onder het scherm zijn zes hardwareknoppen geplaatst. De bovenste rij biedt plaats aan de thuisknop, de menuknop, de terugknop en de zoekknop. Deze laatste knop activeert de Google Zoeken-widget als het bureaublad zichtbaar is. Vanuit Android Market kan via de zoekknop direct worden gezocht naar applicaties. In andere applicaties doet de knop vooralsnog niets, wat niet vreemd is, omdat er nog vrijwel geen applicaties zijn ontwikkeld die rekening houden met een hardwarematige zoekknop.

Op de tweede rij zijn de bel- en ophangknoppen geplaatst, met daar tussen een trackball. De knopjes zijn van metaal en zitten ver genoeg van elkaar om ze te onderscheiden. Daarbij is wel een duidelijk verschil tussen de bovenste knopjes en de 'belknopjes' daaronder. De belknopjes steken iets uit de behuizing, terwijl de vier andere knopjes erin verzonken zijn.

De trackball kan worden gebruikt om door diverse lijsten en applicaties te scrollen en doet zijn werk over het algemeen goed. Wel had het scrollen wat sneller mogen gaan. De trackball steekt iets boven het toestel uit, waardoor het scrollen makkelijk gaat.

HTC Magic

De achterkant van de Magic is glad en glanzend. Aan de bovenkant zit een speakertje met daaronder een metalen plaatje, waarin de 3,2-megapixelcamera zit. Boven de camera staat het logo van fabrikant HTC. Verder staat op de achterkant, net als bij de G1, de tekst 'with Google', zodat niemand vergeet dat de zoekgigant het initiatief heeft genomen bij de ontwikkeling van de software en de hardware.

HTC Magic

De zijkanten van de Magic behoren tot de rustigste die op een smartphone zijn gezien. Aan de linkerkant zitten de volumeknoppen, die ontworpen zijn als een lange knop. De bovenkant en de andere zijkant zijn volledig gaaf.

HTC Magic

De rand met metalen look rond het hele toestel wordt verder alleen onderbroken door een microfoongaatje en HTC's ExtUSB-aansluiting om het toestel op te laden of aan de computer te leggen, of om een headset aan te sluiten. Dat betekent dus ook dat de Magic, in navolging van de G1, geen 3,5mm-aansluiting heeft voor het afspelen van muziek. Dat is weliswaar met een adapter op te lossen, maar blijft een klein minpuntje.

HTC Magic

Scherm

Het scherm is capacitief, in tegenstelling tot de resistieve schermen van HTC-smartphones met Windows Mobile. De keuze voor een capacitief scherm is enigszins dubieus: hoewel de techniek beter werkt met de vingertoppen, is bekend dat typen met nagels of een stylus op een resistief scherm weer makkelijker gaat.

Met een groot scherm en groot toetsenbord is dat redelijk op te lossen, zoals Apple heeft gedaan met de iPhone, maar het scherm van de Magic is een slag kleiner dan dat van Apples smartphone.

Het scherm reageert prima. Hoewel het scherm ietsjes meer aanraking nodig lijkt te hebben dan dat van de G1, reageert hij snel en redelijk precies.

Snelheid

De Magic is uitgerust met een op 528MHz geklokte Qualcomm MSM7201a-processor. Dat is geen grote verrassing: alle toestellen die afgelopen jaar uit de HTC-fabriek rolden, kregen die processor mee. Er is twee keer zoveel rom aanwezig als in de G1: de Magic beschikt over 512MB.

Wanneer een zware applicatie wordt gesloten, reageert de Magic wel wat traag en schokkerig. Dat duurt enkele seconden, daarna is hij weer terug op zijn oude snelheid. Het opstarten van applicaties verloopt wel snel en soepel, en dat maakt dat het toestel in het gebruik snel aanvoelt.

Accu

De accu is iets groter dan het veelbekritiseerde exemplaar van de G1. In de Magic is de 1100mAh vervangen door een 1340mAh-accu. Helaas blijven de prestaties tegenvallen. Met 3g en gps aan is de accu na een half uur flink spelen al voor 40 procent leeg. Zonder gps is het verbruik weliswaar minder, maar gaat er binnen een half uur toch ook al een kwart van de accucapaciteit af.

Zo dramatisch als de accuduur in het gebruik is, zo goed is het standbyverbruik. HTC claimt zelfs een accuduur van 640 uur, bijna vier weken, maar dat lijkt een academische tijd. Toch moet de Magic het bij normaal gebruik wel een volle dag volhouden, maar als je hem ook nog als wekker wil gebruiken, zal hij elke nacht op het nachtkastje aan de lader moeten.

HTC Magic

Netwerk

HTC MagicDe Magic ondersteunt alle moderne netwerkinterfaces: gsm, gprs, umts, hsdpa, bluetooth 2.0, wifi en gps. Het bereik van 3g op de Magic is prima en lijkt beter dan dat van andere HTC-smartphones. Hij houdt op veel plekken 3g vast, ook waar andere telefoons al teruggeschakeld zijn op gprs.

Ook valt op dat gps opvallend snel is: de eerste keer, de cold fix, was binnen veertig seconden bereikt. Daarna duurde een fix niet meer dan een paar seconden. Dat is vooral prettig als er applicaties worden gebruikt die afhankelijk zijn van gps, omdat die zo een stuk sneller werken.

Belkwaliteit

De belkwaliteit van de Magic is redelijk. De stem aan de andere kant van de lijn komt over, maar de helderheid kon beter: de lage tonen hebben de overhand. Het klinkt echter niet blikkerig. Wie vanaf een Magic wordt gebeld, ervaart een normale belkwaliteit.

Software en toepassingen

De HTC Magic draait op Googles mobiele OS Android. Omdat versie 1.0 van Android geen onscreen toetsenborden ondersteunt, moest met de release van dit toestel gewacht worden op versie 1.5 van Android, die maandenlang bekend stond onder de feestelijke codenaam Cupcake.

Naast de schermtoetsenborden bevat de nieuwe Android ook de mogelijkheid om video's op te nemen en die rechtstreeks op YouTube te zetten. Verder is de interface van standaardapplicaties hier en daar getweakt en zijn er meer mogelijkheden voor het toepassen van bluetooth.

Android

Het werken met Android is sinds de G1 niet al te veel veranderd. Bij de setup van het toestel vraagt Android niet meer direct om een Google-account; dat gebeurt nu alleen als de synchronisatie wordt ingesteld. Het principe is wel hetzelfde: contacten, mail en agenda worden gesynchroniseerd met de diensten van Google. Daardoor wordt een Android-telefoon automatisch een bellende advertentie voor Googles diensten: intensief gebruik van Google-diensten maakt het werken op de Magic immers makkelijker.

Het thuisscherm van Android, op de Magic altijd te bereiken door de thuisknop in te drukken, doet sterk denken aan de desktop van pc of laptop: diverse items zijn in rijen gerangschikt. Die rijen zijn volledig te personaliseren: door een snelkoppeling in het menu vast te houden, kopieert het systeem die automatisch naar de desktop. Op dezelfde manier kunnen items worden verplaatst of op een andere manier worden gerangschikt. Ook favoriete url's kunnen op de desktop worden geplaatst.

Voor de Android 1.5-desktop kunnen verder nieuwe widgets worden ontwikkeld. Google had ten tijde van de review zelf een paar widgets gemaakt, waaronder een muziekspeler. De bedoeling is echter dat vooral derden widgets voor het bureaublad gaan ontwikkelen.

Telefoneren gaat in Android via het Dialer-menu. Dat staat in het hoofdmenu, maar is op de Magic ook bereikbaar via de belknop onder het scherm. Naast een onscreen numeriek toetsenbord staan in het Dialer-menu ook een Gesprekstab met de belgeschiedenis, een contactenlijst en een lijst met favoriete contacten. Contacten kunnen als favoriet worden aangemerkt door op het sterretje te drukken.

HTC MagicBovenin het scherm staat een notificatiebalk, die door met de vinger naar beneden te vegen, vergroot kan worden. Die meldingen betreffen niet alleen gemiste oproepen en nieuwe sms'jes en e-mails; ook meldingen over downloads en nieuw geïnstalleerde applicaties verschijnen in die balk. De balk kan vanuit elke applicatie met de veegbeweging tevoorschijn worden gehaald.

De opzet met de notificatiebalk heeft als nadeel dat, als er geen signaleringsgeluid is ingesteld, sommige notificaties al snel ongemerkt voorbij zullen gaan. Een nieuw mailtje wordt bijvoorbeeld aangegeven door een klein apenstaartje links in de balk. De gebruiker zal eraan moeten wennen dat die kleine dingen verklappen dat er bij het naar beneden trekken van de balk iets nieuws te bekijken is.

Het andere belangrijke item op het thuisscherm is het flapje voor het menu, dat in landscape-mode rechts en in portrait-mode onderin het scherm staat. Door dat 'uit te trekken' verschijnt het menu, waarin alle applicaties staan. Ook de instellingen zijn daarin te vinden.

Typen

HTC MagicVoor tekstinvoer is de Magic afhankelijk van het onscreen toetsenbord. Een stylus of ander pennetje is vanwege het capacitieve scherm niet te gebruiken. Dat wreekt zich vooral tijdens het typen in portrait mode: dat is echt alleen bedoeld voor het typen van ten hoogste enkele karakters, maar zelfs een kort sms'je kost relatief veel tijd. Dat komt onder meer doordat de letters zo dicht op elkaar zitten, dat fouten bijna onvermijdelijk zijn. Oefening baart hier echter kunst: wie hard oefent, merkt dat het langzaamaan beter gaat.

In landscape-modus is typen een fijnere ervaring. Door de breedte van het scherm staan de letters verder van elkaar en wie de telefoon met beide handen beetpakt, kan met zijn duimen met gemak alle letters raken.

HTC Magic

Er zijn een paar kleine issues met het toetsenbord: door de niet-aanraakgevoelige rand van het scherm is de spatiebalk lastig te raken. Daarnaast is het lastig om in te schatten of een letterteken geraakt is, omdat er niet altijd een icoontje boven de getypte letter verschijnt. Bovendien verschijnt en verdwijnt het toetsenbord zo nu en dan op momenten dat de gebruker dat niet wil.

Dat maakt dat de tekstinput vele malen minder prettig is dan het fysieke toetsenbord van de G1. Mede door de goede layout van het uitschuifbare qwerty-toetsenbord gaat typen op de G1 stukken sneller op dit onscreen toetsenbord haalbaar is. Wie veel mailtjes tikt of dagelijks tientallen sms'jes verstuurt, heeft daarom weinig aan de Magic. Het onscreen toetsenbord haalt het niet bij dat van de iPhone. Omdat de toetsenborden van Windows Mobile-smartphones met een stylus te bedienen zijn, kunnen geoefende gebruikers daar vaak wel redelijk snel op typen.

Multimedia en Market

Multimedia

HTC Magic foto

Wie een goede cameratelefoon zoekt, kan de Magic rustig in de winkel laten liggen. De Android-telefoon heeft een 3,2-megapixelcamera en blijkt niet goed in staat scherpe foto's te maken. Andere smartphones met dezelfde resolutie maken betere foto's, laat staan de 5- en 8-megapixelmodules in sommige concurrerende modellen.

De video's zijn van abominabele kwaliteit: ze pixelen al op het scherm van de telefoon en de video's terugkijken op een groot computerdisplay is al helemaal geen pretje. Hoewel de resolutie niet in de officiële specificaties of in de software van de telefoon wordt genoemd, gaat het volgens VLC Media Player om 352x288 beeldpunten.

De Magic is weer wel prima geschikt om muziek mee te beluisteren. De standaard muziekspeler in Android is overzichtelijk en duidelijk, met grote iconen en makkelijk scrollbare lijsten. De kwaliteit van de meegeleverde headset is redelijk. Een eigen headset aansluiten kan alleen door een adapter te kopen: de headset moet namelijk op HTC's propriëtaire Ext-USB-aansluiting worden aangesloten.

De speaker, die vooral voor spraak van belang is, is eveneens redelijk: een gesprekspartner is in redelijk lawaaiige omgevingen nog goed te verstaan. Voor muziek is de speaker niet geschikt, omdat er nauwelijks lage tonen uitkomen. De muziek wordt op een hoger volume niet vervormd.

HTC MagicMarket

Uiteraard heeft ook de Magic de applicatie Android Market aan boord. Daarin staan inmiddels honderden, zo niet duizenden applicaties om de functionaliteit van de Magic uit te breiden. Handige is bijvoorbeeld Pinnen, een applicatie die op basis van gps de dichtstbijzijnde pinautomaten weergeeft. Leuk voor feestjes is bijvoorbeeld Sky Map, die met behulp van gps en kompas weergeeft welke sterrenbeelden er te zien zijn in het deel van de lucht waar de telefoon op gericht is.

Kortom

De HTC Magic is een toestel dat op veel punten beter scoort dan zijn voorganger G1. De accu is een tikje beter, al kun je nog steeds geen weekend weg zonder een lader mee te nemen en zullen veel gebruikers de telefoon elke nacht opnieuw moeten opladen.

Daarnaast is het uiterlijk sterk verbeterd. Waar de G1 door vrijwel niemand als een schoonheid werd gezien, spreekt het design van de Magic beter aan. Ook is het toestel dunner en vooral veel lichter, waardoor het prettiger is om mee te nemen.

Toch is het toestel ook op enkele punten beduidend minder dan de G1: het scherm lijkt iets minder goed te reageren en de tekstinvoer is flink bemoeilijkt door het weglaten van het fysieke toetsenbord. Uiteraard is dat de prijs die je betaalt voor een dunner en lichter toestel.

Een groot pluspunt van het toestel is de software. Android is een OS dat snel werkt en logisch in elkaar zit: veel functies zijn makkelijk bereikbaar en voor wie toch al gebruik maakt van Google-diensten, zal synchroniseren een eitje zijn. Synchroniseren op andere manieren is beduidend lastiger.HTC Magic

Pluspunten:
+ Vrij compact en licht
+ Android is gebruiksvriendelijk
+ Meestal snel

Minpunten:
- Accu gaat niet lang mee
- Foto's en vooral filmpjes zijn matig
- Onscreen toetsenbord kan beter

Gallery

HTC Magic float rightHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC Magic fotoDrie keer de HTC MagicVodafone HTC Android 'Magic'HTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC MagicHTC Magic reviewHTC Magic 2HTC Android MagicVodafone HTC Android 'Magic'

Reacties (81)

81
71
9
2
0
0
Wijzig sortering
Ziet er allemaal mooi uit en weer ééntje die in het hele bos aan smartphone kan worden toegevoegd. Bomen.. bos je weet wel ;)

Maar twee dingen die ik kort wil opmerken...

Helaas dus een specifiek Vodafone toestel. Ik heb nu zelf de V1615 (Vodafone branded TyTnII) en ik kots inmiddels van de support voor dit soort speciale telefoons met speciale firmware's. De support van vodafone sucks big daarin. Bijna een jaar moeten wachten op een WM 6.1 firmware die volgens mij nog niet eens op de site staat nu maar wel via een ftp of xda gedownload kan worden..
Dus ook mijn laatste keer dat ik zon vodafone ding koop.. jammer dat je hier voorlopig geen alternatief hebt.

Tweede dingetje...
In de review staat het gebruik van GPS de batterij vreet... Nou denk ik dus * Duh* dat is algemeen bekend. Zelfde geld ook weer in mijn geval met een TyTnII van een paar generatie's terug. GPS is makelijk en goed te doen voor korte loop instructies en wil in elk geval niet zonder, en voor in de auto met een lader is het allemaal perfect. Maar verder zal het wss nooit zo zijn dat je het in combinatie met telefoon continu kan gebruiken.
Dus vind de vermelding een beetje krom...

Ander klein dingetje... als een standby tijd van "660" uur geldt, waarom zou dat ding maar één dag meegaan . Gebaseerd op wat ? gesprekstijd is denk ik handiger om te noemen.
Alleen 3G is ook een beetje vertekenend.. Veel kan afhangen van je instellingen van het scherm en het gebruik van het touch screen.
Het is toch een telefoon en geen internet browser of vergis ik me met de veronderstelling dat 3G internet leuk is maar dat nog geen enkel toestel geschikt is om als continu browser te fungeren... Dus leuk voor onderweg om even wat op te zoeken/tijd te doden e.d maar dat de basis functionaliteit telefoon is en daarom de gesprekstijd standby tijd belangerijker is dan hoelang ie op 3g kan draaien..

"Een kwart van de accu duur" beetje tweakers onwaardige opmerking in mijn mening...
Als het allemaal zo belangerijk is de standby/ gesprekstijd/ 3G tijd/GPS tijd e.d doe dan een test met een aantal minuten of benchmark het goed...

[Reactie gewijzigd door F-I-X op 25 juli 2024 06:00]

Het wordt eens tijd vind ik om te beginnen benchmarken met smartphones...
Want ik zou graag bv weten hoe de snelheid zich verhoud t.o.v. een iphone, of een symbian telefoon.
Ook vraag ik me af of het echt niet mogelijk is om het geheel kleiner te krijgen en er alsnog een keyboard in te krijgen? Want dat vind ik nu namelijk het nadeel aan een iphone.
Het open karakter (waar ook over gediscussieerd kan worden) van de telefoon spreekt me ook wel aan.
De accuduur is precies ook nog steeds erg matig...Wat is de prijs van deze telefoon eigenlijk? Want als deze niet goedkoper is als een iphone zie ik niet meteen een goede reden buiten het besturingssysteem om deze de voorkeur te geven?
Moest tomtom nu mogelijk zijn op deze telefoon zou er plot ook wel een erg goed argument bijkomen om deze telefoon aan te schaffen...
Ik weet niet of het nuttig is om smartphones te benchmarken aangezien de snelheid van een os hier ontzettend veel in mee bepaald.
Of je zou inderdaad moeten meten hoe lang het duurt voordat je een menu ziet of dat je muziek toepassing is geopend.
En dan toch zijn er nog uitzonderingen want het kan soms weer sneller lijken door een goede animatie of doordat de muziek toepassing altijd al geopend is.
Maar zo een OS hoort toch bij de telefoon?

Je zou dan kunnen benchmarken; typen van een specifiek emailtje, opstarten van de email app, smsje openen, GPS fix krijgen, webpagina laden.

imo zijn dat ook de fijnere banchmark resultaten dan een of ander getalletje wat aan een floating gebeuren wordt gehangen.
Het kan wel nut hebben op het moment dat er meer Android toestellen op de markt zijn. door deze tegenover elkaar te zetten krijg je wel bruikbare informatie.
Je kan rechts naast het artikele gerelateerde producten zien (en dus ook hun prijs).
Daar staat bij mij gewoon 2x de HTC Magic, eenmaal in wit en eenmaal in zwart.. Niet echt vergelijkingsmateriaal zou ik zeggen..
L i m a vroeg verder op in zijn reactie wat de prijs was van deze telefoon.
Anoniem: 111970 5 mei 2009 22:12
het probleem van een stylus is toch al lang opgelost? Bij de gemiddelde PDA/Smartphone shop hangen capacitieve stylusen - online ook makkelijk te kopen (vooral onder de zoektocht "iPhone stylus"). Zou alleen handig zijn als die meegeleverd, en in 't ding weg te stoppen, zou zijn.
Anoniem: 225842 6 mei 2009 11:09
Weer die accu... Ligt het aan mij of is het op vandaag 'normaal' geworden dat een telefoon elke avond aan de lader moet? Ik deed vroeger met mijn TMobile Vario meerdere dagen (+ muziek luisteren)...

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 225842 op 25 juli 2024 06:00]

Nou ik zou dus precies hetzelfde zeggen. Mijn Nokia 6310 ging zomaar 5 dagen mee. En dan belde ik VEEL hoor. Als ik mijn Iphone nu flink gebruik is hij na een dag echt wel meer dan leeg. En dan bedoel ik mail fetchen elke half uur, 3 kwartier tot een uur bellen, 20 smsjes af en toe buienradar en een spelletje of andere applicatie. Dan moet hij echt weer aan de lader. "Vroegah" nam je je oplader niet mee als je een weekend weg ging. Nu moet hij in de auto al aan de lader. Ik hoop en begrijp niet dat het steeds meer"normaal"wordt. Natuurlijk is loopt de accuduur gelijk met de functionaliteit van een telefoon maar als ze op het gebied van functies zoveel vooruitspringen moet er op accu gebied toch ook net zoveel gebeuren om dezelfde "gebruiksvriendelijkheid" te kunnen bieden?
Misschien ben ik te kortzichtig maar het stoort me wel
Hierzo een videoreview van deze telefoon.

Maar ik vind het nog steeds een rare telefoon zo in het wit, in het zwart ziet hij er ineens veel beter uit.

[Reactie gewijzigd door painkill op 25 juli 2024 06:00]

Smaken verschillen, in het zwart vind ik hem ronduit lelijk, terwijl ik hem in het wit nog niet zo raar vind. :)

Gelukkig zijn we niet allemaal hetzelfde e, dan liep iedereen met een zwarte of witte rond ;)
Anoniem: 206724 6 mei 2009 17:12
Wat ik mij afvraag is waarom Android nog geen open AV-formaten kan afspelen. Ik bedoel, het besturingssysteem is open source, maar waarom dan in godsnaam alleen WMV als videoformaat ondersteunen (staat op de specificaties pagina van deze review) :? . Het lijkt mij niet zo'n gigantische stap om ook andere formaten zoals Theora/Vorbis (ogg) te ondersteunen. Er zijn zat implementaties van deze open codecs voor Linux in allerlei varianten, de één makkelijker te porten naar embedded systemen dan de andere.

Ik wacht dan ook nog steeds op een telefoon die wél deze formaten kan afspelen. Opvallend is ook de afwezigheid van MPEG4 op deze telefoon. Want het is wel het officiële bestandsformaat dat aanbevolen wordt door de 3GPP als bestandsformaat voor mobiele platformen. De 3GPP zijn ook de mensen achter UMTS, bijvoorbeeld.

Ondanks deze dingen, blijft Android toch nog steeds voor mij interessant vanwege het open source karakter van dit project. Hoewel dit ook aardig tegenvalt soms, als je ziet dat ze toch weer alles een beetje proberen dicht te timmeren voor de consument. Zo heb je out-of-the-box nog geen root toegang bijvoorbeeld.

Het begint denk ik pas écht leuk te worden zodra er concurrentie komt van meerdere shells voor Android of iets dergelijks, zoals we ook kennen in de wereld van Linux (gnome, kde, xfce, xmonad ed). Zodat Android telefoons zowel geschikt zijn voor de gemiddelde doorsnee gebruiker als de überleet vergevorderde Tweaker die wel wat meer wil dan standaard opties.

[eigen mening]
Zodra Android telefoons wat meer mainstream worden en de meeste dingen geperfectioneerd zijn zit ik er wel serieus over na te denken om er een aan te schaffen. Belangrijke voorwaarde voor mij dan wel is de aanwezigheid van een qwerty toetsenbord zoals bij de G1. Maar om nou meteen het eerste Andriod telefoontje te nemen.. Ik ben op hardware gebied eerlijk gezegd niet zo'n early adopter. Ik wacht liever af tot alles een beetje volwassen is geworden.
[/eigen mening]

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 206724 op 25 juli 2024 06:00]

Omdat WMV het formaat is dat de grootste compressie combineert aan de lichtste decoding ?
Bespaart flashruimte en bespaart de batterij
De specs kloppen niet. Android heeft standaard support voor MPEG4 en 3GP. WMV kan hij NIET afspelen.

[Reactie gewijzigd door boe2 op 25 juli 2024 06:00]

Enkel de resolutie weerhoudt me ervan deze gsm te kopen. Ik stoorde me in het begin aan de "ingedeukte" knop in het midden maar smaken verschillen natuurlijk.
das een trackball toch? die deuk zit erin zodat je makkelijker kunt 'tracken'
Anoniem: 218826 @DarkUnreal5 mei 2009 21:15
Dat is correct. Net als bij een blackberry of bij de G1 heeft deze de zelfde trackball.
Anoniem: 69767 5 mei 2009 22:33
Met de software zit het - zoals verwacht - dus wel goed. Ik vind de telefoon zelf er nogal goedkoop (net als de G1, die ik desondanks wel heb) uitzien. Ik denk dat niemand zo snel deze HTC zal gaan kopen, maar eerst wacht tot Samsung, Acer, LG en Sony met hun eerste Android toestellen komen. Dat is denk ik het meest verstandige op dit moment.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 69767 op 25 juli 2024 06:00]

HTC maakt vaak telefoons voor derden, ook voor Samsung, Acer, LG en Sony.
Ik mis in de review wel 't feit dat de 1.5 firmware stereo bluetooth headsets ondersteunt... waarmee je dus muziek kan luisteren en kan bellen.

Daarnaast vind ik het wel erg vreemd dat de reviewer zegt dat de zijkanten van 't scherm niet aanraak gevoelig zijn. Dit lijkt mij een beetje stug (hardware falen wellicht?), eigenlijk zou je zoiets moeten testen met een paint app (market applicatie: Draw!) of een van de standaard API demos (onderdeel van de Android SDK).
Mooi uitgebreid. Gisteren zijn er ook al wat eerdere reviews verschenen van andere websites die de Magic aan de tand mochten voelen: Planet Android - Exclusief review: Vodafone HTC Magic in Nederland, All About Phones - HTC Magic en Bright.nl - Tweede indruk, HTC Magic, naast het al eerder genoemde videoreview van Vincent Everts (http://blip.tv/file/2071553).

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.