Door Tweakers Partners

Testpanel: 10 tweakers gezocht om Lenovo IdeaPad 5i Gaming Chromebook te testen

13-07-2023 • 08:00

82

Wie vandaag de dag wil gamen, hoeft niet per se een ‘NASA-pc’ in huis te halen. Dat is al helemaal niet nodig als je af en toe eens een spelletje speelt; dankzij cloudgaming kun je voor relatief weinig geld toch games spelen. Hoe werkt dit in de praktijk? Loopt cloudgaming daadwerkelijk zo soepel als wordt beweerd? Tien tweakers mogen dat gaan testen op het kantoor van Tweakers. Op ons kantoor staat een aantal Lenovo IdeaPad 5i Gaming Chromebooks 16" klaar om door een gloednieuw testpanel aan de tand te worden gevoeld. Ben jij benieuwd naar deze machines en heb je zin in een gezellige avond bij Tweakers? Meld je dan snel aan, onderaan dit artikel.

Cloudgaming wordt door verschillende partijen neergezet als dé alternatieve manier om zonder zware pc of spelcomputer toch nieuwe games te kunnen spelen. Met name Chromebooks zijn interessant voor cloudgaming, omdat deze laptops al zijn ingericht op gebruik van de cloud en daardoor relatief scherp kunnen worden geprijsd. Er zijn dan ook zeker een aantal redenen te noemen waarom cloudgaming een goede match is voor Chrome OS.

Cloudgaming en Chrome

Bij cloudgaming hebben gebruikers het voordeel dat de machine waarop de games worden gestreamd geen dure videokaart hoeven te hebben. Het zware grafische werk gebeurt in de datacenters van de aanbieders van de streamingdienst. Bovendien maakt cloudgaming het mogelijk om games direct via internet te streamen, zonder grote bestanden binnen te halen en te installeren. Zo krijgen gebruikers snel toegang tot een breed scala aan games, terwijl er geen opslagruimte op de Chromebook voor nodig is. Bovendien kunnen games naadloos worden hervat op verschillende apparaten, waardoor gamers hun voortgang kunnen meenemen vanaf bijvoorbeeld een desktopcomputer naar hun Chromebook.

Cloudgamingplatforms bieden vaak ondersteuning voor meerdere apparaten en besturingssystemen, waaronder Chrome OS. Dit betekent dat Chromebook-gebruikers toegang hebben tot vergelijkbare gamebibliotheken en multiplayer-ervaringen als gebruikers van andere apparaten. Ze kunnen in potentie samenspelen met vrienden op pc's, consoles of smartphones. Omdat games in de cloud worden gehost, kunnen ontwikkelaars gemakkelijk updates, patches en nieuwe functies implementeren zonder dat gebruikers hier iets voor hoeven te doen. Zo hebben Chromebook-gebruikers feitelijk altijd toegang tot de nieuwste versies van games, met verbeterde prestaties en nieuwe inhoud, terwijl ze zich geen zorgen hoeven te maken over het handmatig downloaden en installeren van updates.

Een apparaat met Chrome OS zal in de praktijk misschien niet in staat zijn om de nieuwste Triple A-titels op de allerhoogste instellingen te ondersteunen, maar het kan zeker wel wat aan. Hoe games op een Chromebook draaien, kun je zelf ondervinden als je wordt geselecteerd voor deelname aan het testpanel.

Specificaties Lenovo IdeaPad 5i Gaming Chromebook

De Lenovo IdeaPad 5 Chromebook 16" van Lenovo is een laagdrempelige multitasker met een accuduur van ongeveer elf uur. De processor aan boord is een i3-1215U Intel UHD Graphics met 8GB werkgeheugen en 256GB opslagruimte op een M.2 PCle 2242-ssd. Qua aansluitingen is de Lenovo IdeaPad 5i Gaming Chromebook uitgerust met twee USB 3.2 Gen 1-poorten, twee USB-C 3.2 Gen 2-poorten voor dataoverdracht en laden, een audio-aansluiting, ingebouwde Wi-Fi 6E (802.11 ax) en Bluetooth 5.0, en een MicroSD-kaartlezer. Films kijken, series bingen en gamen doen gebruikers op een 16 inch groot wqxga-scherm met een resolutie van 2560x1600. Met 6,7 miljoen kleuren op het 16:10-scherm en een verversingssnelheid van 120Hz wil Lenovo gamers bij de les houden. Het geluid wordt verzorgd door vier 2W-stereospeakers, ondersteund door Waves Audio. Het toetsenbord laat zich ook niet onbetuigd; het heeft vier rgb-zones met ruime aanpassingsmogelijkheden, toetsen met een aanslag van 1,5mm, en techniek voor 100 procent anti-ghosting. Verder is dit Chromebook voorzien van een volledig numeriek toetsenblok en een groot trackpad, voor de momenten waarop het voor andere activiteiten dan gaming wordt gebruikt.

Doe mee met het Tweakers-testpanel en neem de Lenovo IdeaPad 5i Gaming Chromebook 16" onder handen

Tweakers Partners en Lenovo geven de Tweakers-community de mogelijkheid een review te schrijven over de Lenovo IdeaPad 5i Gaming Chromebook. In totaal worden tien tweakers geselecteerd. Wordt jouw naam uit de hoge hoed gevist, dan word je uitgenodigd op het kantoor van Tweakers.

De testpanelleden krijgen daar een rondleiding in het Testlab, waarna ze de Lenovo IdeaPad 5i Gaming Chromebook onder handen mogen nemen. Een expert van Lenovo legt de groep alle ins and outs van de laptop uit, waarna de testpanelleden het tegen elkaar opnemen in een furieus potje Rocket League. Daarna is er nog tijd om de Chromebook even goed te testen in andere gewenste games. Tijdens de kick-off kunnen de testpanelleden vragen stellen aan de expert van Lenovo en wordt een eerste indruk opgenomen op video.

Na het event krijgen alle testpanelleden een eigen exemplaar mee om thuis twee weken lang uitvoerig te testen. Hierna schrijven ze een review en plaatsen ze die in de Pricewatch. Als bedankje voor de tijd en moeite die de gekozen tweakers in het reviewen steken, ontvangt elke deelnemer een tegoedbon van bol.com, met een waarde van 100 euro en drie maanden Xbox Game Pass Ultimate.

Geef in de poll aan of je kan en wil deelnemen, en laat ons in dit forumtopic weten waarom we juist jou uit moeten nodigen op het Tweakers HQ.

Langskomen bij Tweakers en de Lenovo IdeaPad 5i Gaming Chromebook 16" reviewen?

Poll

De opties zijn uitgeschakeld omdat de deelname gesloten is

Algemene voorwaarden

  • Je Tweakers-account moet voor 11 juli 2023 actief zijn.
  • Meedoen kan tot en met 16 juli 2023, alleen via de poll.
  • Alleen ingelogde bezoekers kunnen deelnemen. Je kunt één keer aan de poll deelnemen.
  • Voor het testpanel zullen alleen inwoners van Nederland en België geselecteerd worden.
  • De winnaars krijgen uiterlijk 19 juli bericht via e-mail. Niet-winnaars ontvangen geen bericht.
  • De winnaars worden at random geselecteerd. Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd.
  • Winnaars zijn bereid en beschikbaar om in de twee weken na ontvangst het product te testen en een uitgebreide review te publiceren in de Tweakers Pricewatch.
  • Winnaars zijn woensdag 26 juli vanaf 19 uur beschikbaar om naar het Tweakers-kantoor in Amsterdam te komen voor een lezing over - en hands-on met - de Lenovo-Chromebooks.
  • Reiskosten van- en naar Amsterdam zullen worden vergoed. Parkeren wordt geregeld.
  • Prijzen zijn niet inwisselbaar voor geld of andere goederen.
  • Minderjarigen mogen pas meedoen na voorafgaande toestemming van hun ouders of verzorgers.
  • Medewerkers van Tweakers en Lenovo zijn uitgesloten van deelname.
  • Deelnemers die niet voldoen aan bovengenoemde voorwaarden kunnen worden uitgesloten van deelname.
  • Klachten kunnen via klachten@tweakers.net ingediend worden.

Dit artikel is geen redactioneel artikel, maar gesponsord en tot stand gekomen dankzij Lenovo en Tweakers Partners. Tweakers Partners is de afdeling binnen Tweakers die verantwoordelijk is voor commerciële samenwerkingen, winacties en Tweakers events zoals meet-ups, Developers Summit, Testfest en meer. Bekijk hier het overzicht van alle acties en events. Mocht je ideeën met ons willen delen over deze vorm van adverteren, dan horen wij dat graag. Hierover kun je met ons in gesprek via [Discussie] Reclame algemeen].

Reacties (82)

82
81
32
0
0
33
Wijzig sortering
Eindelijk een meer serieuze bedankje voor de moeite (normaal 50 euro bon). Alleen is het mij helaas het niet waard. Ik zou dan de trein moeten nemen (ook niet goedkoop), en met mijn ASS zie ik het niet zo zitten tussen al die drukte.

Denk dat de prijs beter is voor mensen in de buurt van jullie HQ. Die hoeven dan geen reiskosten te maken en kunnen wel de hele dag er zijn.

Buiten het scherm (al vind ik 16 te groot), ben ik niet echt onder de indruk van de specificaties. In die zin van, dat ik de keuze voor de CPU en het vastgesoldeerd geheugen niet zo begrijp. Het apparaat kost rond de 700 euro, en in die price range zijn er gewoon betere alternatieven. Niet allen hebben Wifi 6E of een IPS scherm, maar die kunnen wel meer games spelen zonder de cloud (bijvoorbeeld).

Oh, en Chrome OS.. ik draag Linux een warm hart toe, maar erg top vind ik het tot nu toe niet. Prima voor laptop erbij, maar gamen zie ik eigenlijk helemaal niet zitten ermee (maar goed, dat gaan jullie testen).

[Reactie gewijzigd door HollowGamer op 22 juli 2024 18:57]

Mooiere actie zou zijn dat er 2 verloot worden en dat je ze mag houden, mits je een review schrijft. Zulke acties waren er in het verleden vaker.
Ja, helaas zijn die er niet meer. Heb ook acties gezien waar je helemaal niets kreeg, een schouderklopje voor de moeite (of in mijn geval een T-shirt in de verkeerde maat). Of een TV, die je daarna weer mocht inleveren.. wat als je die per ongeluk beschadigd of iets anders mee gebeurt?

Het gaat mij echt niet om krenterig te zijn ofzo, maar als je geen student meer bent, dan is alles er bovenop tijd en moeite. Kan mij voorstellen dat als je kids hebt/drukke baan/huishouden, dat je gewoonweg geen tijd hebt om te reizen, of je zult er al een dagje van moeten maken.

Begrijp mij goed, heb niets tegen acties, maar de voorwaarden zijn helaas voor non-studenten (al zijn die ook druk tegenwoordig) gewoon niet altijd handig. En een Bol.com cadeaubon van 50-100 euro, staat soms niet in de verhouding in de tijd die je er mee bezig bent.

Als ik een eigen bedrijf had, dan zou ik ook niet blij zijn als mensen mij betalen met een cadeaubon bijvoorbeeld voor PR werk (wat dit in feite verkapt is).

Er zijn dingen veranderd, vroeger mocht je het apparaat houden of kreeg je iets anders tof. T.net moet vooral doen wat ze willen hoor, maar ik vind ook dat ze meer mogen kijken naar de voorwaarden ervan.

[Reactie gewijzigd door HollowGamer op 22 juli 2024 18:57]

Tja, vraag en aanbod en you pay peanuts, you get monkeys. Dus er zijn genoeg gekken die het wel doen, en de groep reviewers zal over het algemeen studenten zijn, met alle pros en cons die daarbij komen.

Ik zelf heb helemaal niets aan Xbox of game pass. Ik speel af en toe een game op Steam (liefst samen met m'n dochter van 5 om even het niveau aan te geven), en Blizzard games (WoW, D4).

Bol.com koopt m'n vrouw graag, dat dan weer wel.

T.net verdient hier echt flink aan, vergis je daar niet in. En als je dat dan afweegt tov hoe dit ethisch verantwoord is, dan denk ik dat ik hier dermate weinig problemen mee heb dat ik het de commotie niet waard vind.
Er is ooit een lijst gelekt, en inderdaad vraagt T.net er redelijk wat geld voor...

Het is hun goed recht hoor, maar het wordt verkocht als iets leuks naar de community toe, daar heb ik dan wel wat meer moeite mee.
Op HN kom ik met regelmaat (iedere maand wel?) posts tegen van mensen die adverteren op Google AdSense of op YouTube. Ze onderzochten dan of dit ook tot meer omzet leidt. Het antwoord is altijd: 'nee'. Ik denk dat dat ook hier het geval is. Oplichting wil ik het niet noemen, al zul je de term scam in die onderzoeken soms wel tegenkomen. Aan de andere kant ken ik nog steeds de IBM reclame van de ThinkPads, met 'it looks like a horse to me' en 'that's not my laptop ..'. Dus voor brand recognition werkt het wel, maar dat is lastig te meten, en een lange adem & dus ook diepe zakken.

Ik ben er zelf van overtuigd dat de beste reclame via netwerken gaat, mond op mond (fysiek of digitaal doorgaans met de handjes). Daar is een kwalitatief goed product voor nodig. Vervolgens wordt de startup overgenomen door een moloch, en vervolgens gebruikt men de populariteit om er een gedrocht van te maken, en het netwerkeffect doet de rest. FAMAG zit in dat laatste stadium. Xs4all, om maar een voorbeeld te noemen, bevond zich daar ook al jaren in. Al is dat langzaam maar zeker zo gegaan. En je ziet wat er van is gekomen toen KPN het de nek omdraaide: Freedom Internet. En de kleine onafhankelijke dev zie je niet floreren binnen zo'n moloch als FAMAG. Sommigen gaan voor het grote geld (bij bijvoorbeeld Netflix) maar dan zit je ook met hoge druk.
"Reiskosten van- en naar Amsterdam zullen worden vergoed. Parkeren wordt geregeld."
Stond dat er eerst bij? Zo ja, dan heb ik er overheen gelezen. :X

Dat is wel fair dan, succes aan de deelnemers. :)
Nou voor een bon van 100 euro en 3 maanden xbox ga ik geen 6 uur in de trein zitten. Wel netjes dat de reiskosten vergoed worden.
Dat buitenlanders Amsterdam als synoniem voor Nederland gebruiken is nog enigszins voor te stellen, maar dat Tweakers met dit soort Randstedelijke feestjes dan verbaasd is dat er niet echt een landelijke community bestaat is wat moelijker te begrijpen.
1) Er bestaat wel degelijk een landelijke community
2) Het kantoor van tweakers staat in Adam, veel community leden vinden het leuk om een kijkje te nemen op kantoor en bij het testlab
3) Drink je altijd een glas azijn bij je azijn?
Als belg neem ik het vliegtuig op zaventem :)
Dus in theorie zou ik een helicopter op Eelde mogen pakken? Of is dat uitgezonderd in de kleine lettertjes?
Ik zou niet weten waarom niet. Zolang het bedrag van die helikoptervlucht in de buurt komt van de gebruikelijkere reismethodes (auto, OV), zie ik niet in waarom ze dat niet zouden vergoeden.
Gebeurt inderdaad wel vaker, dat prijzen en/of acties enkel interessant zijn voor Tweakers die in de buurt wonen. Jammer maar helaas.

Ik deel ook je twijfels rond specs, voor dat geld kan je best wel wat meer laptop vinden. Al gaat het hier ook eerder om een ultrabook en kan bouwkwaliteit ook wel wat goed maken. Maar vind het een heel niche doelgroep, gamers die een chromebook willen. Je hebt bv. niks aan een 120 Hz scherm als je toch over een netwerkverbinding een 60Hz videostreampje van je game afspeelt.
Gebeurt inderdaad wel vaker, dat prijzen en/of acties enkel interessant zijn voor Tweakers die in de buurt wonen. Jammer maar helaas.
Ze vergoeden de reiskosten, dus hoezo alleen interessant voor tweakers in de buurt?
Goed opgemerkt, dat was me niet opgevallen bij deze actie! Dat is niet altijd het geval, en het tijdstip (vaak overdag) laat het ook niet altijd toe om even richting Amsterdam te rijden na of tijdens je werk. Maar goed, je hebt helemaal gelijk, dat is bij deze actie niet van toepassing natuurlijk :)
Het is nogal een verschil of je 15 minuten onderweg bent of 2,5 uur enkele reis. Sommige mensen lijken soms te vergeten dat Nederland toch een stukje groter is dan alleen de randstad. :)
Maar ja, waar dan, Amersfoort? Bijna exact het midden van het land, dus eerlijk voor iedereen, maar dan nog zou je iets meer dan 2 uur onderweg zijn als je nu op 2,5 uur van Amsterdam woont.
Klopt. Dat probleem blijf je hoe dan ook houden. Als je iets organiseert wat meer in het noorden/zuiden/oosten is zijn er weer andere mensen die langer onderweg zijn.

[Reactie gewijzigd door sjirafje op 22 juli 2024 18:57]

En dan wat, in Maastricht? Maar dat gaan mensen uit de Randstad weer klagen.

Sommige mensen lijken soms te vergeten dat je nu eenmaal niet iedereen tevreden kunt stellen qua reistijd/-afstand.
Klopt. Al worden de mensen in de randstad natuurlijk wel veel vaker tevreden gesteld qua reistijd/-afstand.
Klopt, dat zal ik ook zeker niet ontkennen. Het gaat mij er gewoon om dat je nooit iedereen tevreden kunt stellen, hoe graag sommigen hier (ik denk dat niet jij ook zo bent, maar anderen) dat ook willen.
LOL. Mooi gezegd. Je zou bijna zeggen dat dit een preview is.
Leuke actie, maar er zijn de afgelopen periode juist enkele grotere cloudgaming spelers geweest (google stadia is er 1 van) die de deuren hebben gesloten. Hoe kun je dan nog betrouwbaar een ChromeOS cloud gaming machine testen zonder de grootste speler (die er dus intussen niet meer is)
Ik snap het concept van een "gaming chromebook" uberhaubt niet. Zijn niet gewoon alle apparaten met een chrome browser "gaming chromebook"?
De term "gaming <apparaat>"suggereerd (onterecht) dat het apparaat in staat is om (lokaal) op te gamen. Maar gezien het geen beschermde term is, bewijzen dit soort apparaten dat de term veelal misleidend wordt gebruikt.
Deze heeft RGB kleurtjes onder het toetsenbord, dat maakt hem gaming.

Ik zou willen dat dat sarcastisch was, maar het lijkt serieus de belangrijkste onderscheidende feature. Het helpt dat hier in tegenstelling tot veel schoolchromebooks een amd64-chip in zit in plaats van een ARM-dingetje, maar verwacht op gebied van lokaal gamen niet te veel. Misschien is de WiFi driver afgesteld op lage latency voor cloudspul?
Gelukkig kun je dat laatste nog tweaken, aangezien ChromeOS Linux is.
Ik denk dat Google hier rekent op mensen die er geen verstand van hebben en denken "dit is ook een gaming laptop maar voor de halve prijs".
Kan me echt niet voorstellen waarom je anders ruim €400 uit zou geven aan een gaming apparaat dat geen games kan spelen.
Een beetje mierenneuken, maar als de grootste weg is, is een ander simpelweg de grootste ;)
Ik merk het jammer te vinden dat een review dan nodig is. Klinkt goed, maar bij zoeken naar reviews skip ik sowieso de gesponsorde, want dat is niet echt onafhankelijk te noemen.
Als er "een expert" bij betrokken is van de fabrikant dan is er weinig betrouwbaars aan. Die expert krijg je ook niet als je hem thuis uit de doos haalt. Er zit duidelijk ook gewoon een heel programma achter om bepaalde kwaliteiten naar de voorgrond te brengen dus hier is niets onafhankelijks aan.

Op zich is zo'n testpanel voor betaald met reiskosten en een cadeaubon nog wel te vertrouwen als je mensen onafhankelijk producten van verschillende fabrikanten laat testen. Mensen hebben juist moeite met accepteren dat ze een miskoop hebben gedaan, consequentievrij testen is een mooie manier om redelijke reviews te verkrijgen.
Daar heb je wel een goed punt ja, het feit dat de laptop terug moet maakt dat het niet geheel een gekochte review is.
Is ook dubieus, maar wie zegt dat het een positieve review moet zijn als het gesponsord is. Vindt het altijd een beetje misleidend.
Dat hoeft ook zeker niet, maar het is onmogelijk te zien, als lezer, wat nu een echte mening is en wat niet en dus bekijk ik het niet. Soms, recent bij zoeken, kom ik alleen maar gesponsorde reviews tegen. Heel netjes dat dat erbij staat.
Wat een geklaag over geld weer in de comments. Doet niemand meer iets omdat het leuk is om the doen?
Tja, tweakers is een commercieel bedrijf. Ik snap wel dat mensen geen gratis content genereren voor een commercieel bedrijf. Ik vindt het zelf ook in de catagorie "werken voor exposure" vallen, mischien leuk voor een student, maar ik waardeer mijn tijd hoger.
Ik verbaas me er ook over. Dit is geen werk, het is toch gewoon vet om zoiets te testen? Wat een bizarre verandering in mentaliteit ten opzichte van vroeger. Helemaal omdat er al 100 euro tegenover staat.
Waar staat dat het positief moet zijn?
Een dag vrij nemen kost meer dan het oplevert. Ik laat ook deze maar weer aan me voorbij gaan :)
Het doet me denken aan Google Stadia: 'Games op dit platform werden gedraaid vanaf de servers van Google, zodat de speler geen krachtige computer of spelconsole nodig had. Enkel de audiovisuele feedback van het spel werd naar de computer van de speler gestreamd. Standaard werd daar Chrome, de browser van Google, voor gebruikt. De dienst kon hiermee op allerlei platforms gedraaid worden, zoals computers, televisies en mobiele apparaten.' bron Wikipedia

Die heeft het niet gered, terwijl het heel goedkoop was om in te stappen. Je had enkel een pc, telefoon en/of tv met Chromecast Ultra nodig. Voor weinig geld kon je een kon je evt. een controller kopen, maar dat was niet echt nodig.

Een echte gamer kiest wel voor een console en/of pc. Voor casual gamers zijn er genoeg apps. Waarom zou dit dan wel een succes worden?

[Reactie gewijzigd door Toin op 22 juli 2024 18:57]

Ik heb stadia geprobeerd (gratis controller en chromecast aan overgehouden) en over ethernet was gamen eigenlijk gewoon prima. Ik zou er geen competentief counter strike over spelen, maar voor alles dat singleplayer of lokaal multiplayer is, is Stadia in elk geval in Nederland een prima optie, met onze nabije servers.

Er was wel een serieus gebrek aan games. Als ik mijn Steam-bibliotheek mee had kunnen nemen, zou ik serieus zo'n 90% van mijn gaming via de cloud kunnen doen zonder veel te merken. Met de prijzen van GPU's tegenwoordig en de toenemende hardware-eisen is dat toch een mooie manier om de komende tijd nog voor een redelijke prijs games als Starfield te kunnen spelen.
Een laptop waarvan het type/tekstgedeelte niet in het midden zit ivm een numpad word ik enorm kriegel :+ of je moet een enorme Excel/cijferheld zijn maar anders zie ik het nut niet in van zo'n ruimte innemende groep toetsen. Oh, en dan ook nog de trackpad offcenter en links :+

[Reactie gewijzigd door AOC op 22 juli 2024 18:57]

Mooie actie en leuk bijverdienen voor iemand!

(Ik gun anderen die bijverdiensten en laat deze actie aan mij ontgaan hoor).

Kan het kloppen dat ik nooit acties in weekenden georganiseerd zie? Ik denk dat het tot nu toe allemaal doordeweeks was, in het weekend organiseren zou betekenen dat Tweakers in een groter net vist.
Nou, dat laatste weet ik nog zo net niet. De jonge tweakers gaan dan nachten naar de kroeg of naar festivals en de iets oudere tweakers gaan dan leuke dingen doen met hun partner en/of kinderen, waar ze doordeweeks geen/minder tijd voor hebben.

[Reactie gewijzigd door TheVivaldi op 22 juli 2024 18:57]

Rit naar A`dam, 2 weken testen, Chromebook, gesoldeerd memory (niet upgradebaar dus) en dan een kadobon van een specifieke winkel, sorry allemaal punten om af te haken, maar succes voor diegene.

edit; typo

[Reactie gewijzigd door GameNympho op 22 juli 2024 18:57]

Valt precies in mijn vakantie |:(
Dit leek mij juist wel tof om te doen, maar in de komende periode gewoon niet handig.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.