De eerste ssd's met Seagate SF3000-controller gaan niet eind dit jaar verschijnen zoals afgelopen zomer aangekondigd, maar pas in de eerste helft van volgend jaar, claimt VR-Zone. De controller-generatie werd bijna een jaar geleden aangekondigd.
Veel details over het uitstel geeft VR-Zone niet, alleen dat van bronnen binnen de componentenindustrie vernomen is dat er problemen zijn met 'pci-e-eindproducten' die gebruik maken van de SF3000-controllers, waarbij niet bekend is of het om firmware- of hardwareproblemen gaat. De generatie controllers werd in november 2013 aangekondigd, maar de vraag was wanneer de eerste producten op de markt zouden verschijnen. Eerdere berichten spraken over een release in het derde kwartaal, maar in de zomer werd duidelijk dat die periode niet gehaald zou worden, waarna het vierde kwartaal van 2014 genoemd werd. Nu wordt het dus mogelijk begin 2015.
De SF3000-serie belooft een flinke stap voorwaarts te worden voor de ssd-markt aangezien het de eerste controllers omvat die geoptimaliseerd zijn voor gebruik van de bandbreedte die pci-e 2.0 x4 biedt. De huidige controllers zijn vooral opgetrokken voor gebruik van de sata 600-interface, maar meer en meer ssd's maken gebruik van pci-e met zijn bi-directionele i/o-dataverkeer. Bij gebruikmaking van pci-e x4 zouden zo sequentiële lees- en schrijfsnelheden van 1800MB/s mogelijk zijn, terwijl het aantal iops bij random reads en writes op respectievelijk 150K en 81k zouden liggen.
In mei dit jaar werd bekend dat Seagate LSI, en daarmee SandForce, overneemt van Avago. LSI kreeg SandForce in 2011 in handen. Als gevolg van de overname zullen de controllers onder de Seagate-naam op de markt komen.