KPN is begonnen met de verkoop van de diensten van Silent Circle, waarmee gebruikers versleuteld berichten kunnen uitwisselen en kunnen bellen. Gebruikers betalen 9,50 euro per maand voor de dienst; dat is iets goedkoper dan de dienst bij Silent Circle zelf kost.
Gebruikers kunnen met de dienst versleutelde gesprekken met audio en video in hd-kwaliteit voeren en versleutelde tekstberichten uitwisselen. Ook kunnen bestanden van maximaal 100 megabyte versleuteld worden uitgewisseld.
Het bedrag van 9,50 euro per maand geldt voor een individuele licentie; bedrijven of organisaties die de dienst door meerdere medewerkers willen laten gebruiken, moeten dat bedrag dus per gebruiker betalen. Het is niet nodig om KPN-klant te zijn om de dienst af te kunnen nemen.
Het bedrag van 9,50 euro is iets lager dan de 10 euro die gebruikers betalen als ze rechtstreeks bij Silent Circle een abonnement afnemen, maar dan krijgen gebruikers 100 belminuten die ze kunnen besteden aan gesprekken naar 'normale' telefoonnummers.
KPN kondigde eerder aan de BlackPhone te zullen verkopen. Dat is een telefoon van het bedrijf achter Silent Circle. KPN heeft de verkoop uitgesteld om de beveiliging van de smartphone beter te kunnen testen. Onlangs bleken de Silent Circle-apps kwetsbaar voor man-in-the-middle-aanvallen.