Een vroege versie van LuneOS, de nieuwe naam voor een fork van Open webOS voor smartphones en tablets gemaakt door WebOS Ports, is online verschenen. De ontwikkelaars zullen komende tijd alleen de HP Touchpad-tablet en Nexus 4 van Google en LG ondersteunen.
LuneOS is een fork van Open webOS-port; gemaakt door WebOS Ports. De fork is mogelijk omdat toenmalig eigenaar HP webOS eind 2011 opensource maakte. De naam is afgeleid van een element uit het oorspronkelijke webOS voor smartphones en tablets, de systeembeheerder met de naam LunaSysMgr.
Hoewel eerdere ports van de ontwikkelaars ook de Galaxy Nexus en Nexus 7 (2012) ondersteunden, stoppen ze daarmee en leggen ze zich toe op het maken van een stabiele firmware voor de Nexus 4 en HP Touchpad-tablet. Die laatste kwam in 2011 uit met webOS. De firmware is nog verre van compleet: onder meer bluetooth en de kantelsensor werken bijvoorbeeld nog niet.
HP verkocht webOS anderhalf jaar geleden aan LG, die het gebruikt voor zijn smart-tv's. WebOS is oorspronkelijk gemaakt door Palm, die daarmee in 2009 en 2010 probeerde een comeback te maken met het besturingssysteem. Veel van de interface-ideeën van webOS, zoals het weergeven van openstaande apps als kaarten die gebruikers kunnen wegvegen om ze af te sluiten, zijn inmiddels in gebruik in alle mobiele besturingssystemen.