De markt voor consumentenelektronica laat in Nederland na drie kwartalen van daling voor het eerst weer een lichte groei zien. Vooral de tv-markt vertoonde groei, onder meer door de verkoop van zo'n 10.000 ultra-hdtv's in de eerste zes maanden van dit jaar.
In het tweede kwartaal van dit jaar gaven Nederlanders in totaal 361 miljoen euro uit aan consumentenelektronica. Dat is 5,3 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, zo heeft GfK berekend. Vooral de gestegen verkoop van tv's heeft hieraan flink bijgedragen; de eerste twee weken na de eerste wedstrijd van Oranje kenden de hoogste verkopen.
De tv-markt zelf zag een omzetstijging van maar liefst 18 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Dit werd mede veroorzaakt door de toegenomen interesse in ultra-hdtv's, die voor een gemiddelde prijs van 2765 euro over de toonbank gingen. "Het aanbod van deze televisies in verschillende beeldmaten nam toe en gedurende het WK zijn er veel promoties met ultra-hdtv's geweest, waardoor de vraag steeg", aldus GfK. Er zijn in het tweede kwartaal meer dan vijf keer meer ultra-hdtv's verkocht als in het eerste kwartaal van dit jaar. In de periode januari tot en met juni zijn er in Nederland zo'n 10.000 ultra-hdtv's verkocht.
Ook aan tv-'s verwante producten, zoals ci+-modules en muurbeugels, zagen een toegenomen interesse. De twee genoemde productcategorieën lieten in het afgelopen kwartaal een omzetgroei zien van meer dan 15 procent.
Een andere opvallende stijger op de consumentenelektronicamarkt is de categorie zogenoemde action-camcorders. In totaal werden er drie keer zoveel action-camcorders gekocht, waardoor de omzet in het tweede kwartaal verdubbelde ten opzichte van vorig jaar. Dit had een positief effect op de camcordermarkt, die een omzetstijging van zo'n 7 procent beleefde.