LG zou momenteel intern aan het discussiëren zijn over het aanbieden van een unlock-tool voor de bootloader van zijn Android-toestellen. Met een dergelijke tool is het eenvoudiger om een custom rom te installeren.
Dat staat in een vermeende mail van LG, die een XDA-gebruiker vrijdag online plaatste. De gebruiker, Wolfgart, had gevraagd in hoeverre LG ondersteuning gaat bieden voor het unlocken van de bootloader van de LG G3. Volgens hem is daar namelijk veel vraag naar vanuit de gemeenschap.
In de mail zegt het Koreaanse bedrijf dat het bewust is van de vraag en dat het momenteel werkt aan een server om het unlocken van de bootloader veiliger te maken. Daarnaast overweegt het bedrijf om een tool aan te bieden, waarmee gebruikers de vrijheid krijgen om alternatieve software op het toestel te flashen.
Mocht de mail authentiek zijn, dan geeft LG hiermee nadrukkelijk aan dat het bedrijf het unlocken van bootloaders wil toestaan. Daarmee volgt het fabrikanten zoals HTC en Motorola, die eerder zulke software online plaatsten. Het zal echter even duren voordat de tool er mogelijk komt, omdat er nog technische beperkingen en beveiligingsproblemen zouden zijn die eerst moeten worden verholpen. Daarnaast moeten de policy en de afspraken met providers worden aangepast, aldus LG.