KPN geeft nieuwe klanten automatisch toegang tot het glasvezelnetwerk, als er tot hun huis een glasvezelkabel ligt. Het bedrijf bevestigt berichtgeving van Tweakers daarover. Het is nog niet duidelijk of bestaande klanten kunnen upgraden.
Afgelopen vrijdag schreef Tweakers dat KPN zijn 21 verschillende abonnementsvormen wil terugbrengen naar vier abonnementen, waarbij het onderscheid tussen glasvezel- en dsl-abonnementen is verdwenen. KPN heeft dat woensdagochtend bevestigd. Bestaande klanten worden niet automatisch overgezet; of dat kan, verschilt per geval. KPN raadt klanten aan om met de klantenservice te bellen.
Glasvezelklanten betalen vanaf nu niet meer dan dsl-klanten: als een nieuwe KPN-klant in een glasvezelgebied woont, krijgt hij standaard glasvezel. De snelheden zijn standaard hetzelfde voor zowel glasvezel als adsl, al zal een glasvezelgebruiker vaker zijn maximumsnelheid halen; bij dsl hangt dat sterk af van de afstand tot de centrale.
Klanten kunnen tegen bijbetaling een hogere snelheid krijgen, mits ze in een glasvezelgebied wonen. Een abonnement dat gebruikers laat up- en downloaden met 100 megabit per seconde gaat 7,50 euro extra kosten; een abonnement met 500Mbit/s kost 17,50 euro extra per maand. Standaard krijgen nieuwe glasvezelklanten een halfjaar het pakket van 100 megabit gratis.
Voor het alles in 1-instappakket betalen nieuwe abonnee 45 euro per maand, waarbij ze een internetsnelheid van 10Mbit/s down en 2Mbit/s up hebben, evenals televisie en telefonie. Het alles in 1-standaardpakket kost 59 euro per maand en biedt een downloadsnelheid van 50Mbit/s, evenals een uploadsnelheid van 5Mbit/s. Het premium-alles-in-1-pakket van 82,50 euro per maand biedt dezelfde snelheden, maar daarbij kunnen klanten onbeperkt bellen naar vaste nummers.