Canon heeft een nieuw objectief uitgebracht dat exclusief bedoeld is voor gebruik met haar EOS M-systeemcamera. De 55-200mm-telelens brengt het totaal aan lenzen voor de EOS-M op vier en het model moet nog in juni in de schappen komen.
Huidige EOS M-bezitters zullen het nieuwe objectief waarschijnlijk een welkome aanvulling vinden, want tot nu toe was er behalve de 18-55mm f/3.5-5.6-kitlens, een 22mm f2.0-prime en een 11-22mm f/4-5.6-groothoek geen optie om een telelens te gebruiken. Dit was tot nu toe alleen mogelijk door de EF-M-adapter te gebruiken, in combinatie met een regulier EOS-objectief.
De Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM gebruikt een STM-stappenmotor en is uitgerust met een Image Stabilizer die tot 3,5 stops langere sluitertijden uit de hand mogelijk maakt. Het objectief is voorzien van een UD-lenselement die goede beeldkwaliteit over het hele zoombereik moet garanderen. Het voorste lenselement roteert niet tijdens het zoomen, zodat probleemloos filters kunnen worden gebruikt. Ook handmatig scherpstellen - fulltime manual focus - is mogelijk tijdens de autofocus. Het objectief ligt later deze maand in de winkels voor een adviesprijs is 309 euro.
Met de toevoeging van deze 55-200mm-telelens biedt Canon met vier lenzen nu een bereik van 11-200mm. De EOS M-lijn wordt daarmee langzaam volwassen, al loopt Canon nog steeds achterop in vergelijking met concurrerende systeemcamera's waarvoor een beduidend groter lensaanbod beschikbaar is. Ook het aanbod van systeemcamera's van Canon is beperkt. In Europa is de EOS M het enige model, terwijl in Azië de EOS M2 is uitgebracht.