Nokia wil in de toekomst routes en navigatie-opties realtime aanpassen op de rijstijl van de gebruiker. Dat zegt het Finse bedrijf. Om dat te doen, neemt het een klein Amerikaans bedrijf over die daar technologie voor in huis zou hebben.
Hoe de dienst er precies uit gaat zien, is nog onduidelijk, maar vermoedelijk wil Nokia dat als er meerdere routes zijn die even lang duren, de software automatisch kijkt of de gebruiker een voorkeur heeft voor rijden op drukke snelwegen of in de bebouwde kom.
Nokia noemt dat 'contextuele kaarten en services', zo staat in het bericht over de overname van het bedrijf Medio uit Seattle, dat 70 mensen telt en sinds 2004 bestaat. Nokia probeert zich na de overname van de telefoontak door Microsoft te specialiseren op diverse elementen, waaronder navigatie- en locatiediensten onder de naam Here.