Toch een beetje balen dat AMD de high-performance markt niet meer bedient.
...
Zal het liggen aan falend beleid? AMD moet zichzelf maar eens streng aankijken en zichzelf afvragen waar het in godsnaam mee bezig is...
In 2011 is Dirk Meyer afgetreden als CEO en later dat jaar opgevolgd door Rory Read.
AMD ondervind nu nog de gevolgen van het beleid dat Dirk Meyer voerde (ik laat de details maar even achterwege...).
Nu onder Rory Read begint AMD weer financieel gezond te worden. Een 'turnaround' van een bedrijf als AMD heeft tijd nodig, niet in de laatste plaats omdat de ontwikkeling van een nieuwe chip-architectuur erg lang duurt.
Op 5 mei dit jaar liet AMD tijdens een nieuws conferentie weten dat het bedrijf werkt aan twee nieuwe cpu architecturen, één op basis van de ARM ISA en één op basis van de x86 ISA.
Deze twee nieuwe cpu-kernen worden tegelijkertijd door eenzelfde team (van de grond af/"clean sheet") ontwikkeld onder leiding van Jim Keller.
De SOCs waarop deze kernen komen hebben een zogenaamde "common design framework" bekend onder de naam Project SkyBridge; alle elementen van de SOC moeten zowel te gebruiken zijn voor ARM als voor x86. Dit noemen ze wel hun 'ambidextrous strategy'. Project SkyBridge gaat dus veel verder dan enkel een pin-compatibility.
Op deze manier kan AMD makkelijk zijn eigen IP, de IP van klanten en van derde partijen integreren in zowel ARM als x86 chips. Dit is ook erg handig voor hun semi-custom business.
De nieuwe cpu-kernen komen pas in 2016. De ARM variant heet "K12". Deze K12 wordt een core voor toepassingen die voorheen voornamelijk geassocieerd werden met x86, volgens Lisa Su, dus krachtig.
Chips die gebruik maken van Project SkyBridge komen echter in 2015 al op de markt. Deze gaan gebruik maken van Puma+ cores voor de x86 chips en een low-power-geoptimaliseerde versie van de (64-bit) Cortex-A57 voor de ARM chips.
Hier wat links ter verificatie:
http://techreport.com/rev...-and-x86-cores-are-coming
http://www.theregister.co...ge_and_k12_demos_seattle/
http://www.moorinsightsst...rous-into-their-core-dna/
http://seekingalpha.com/a...trous-approach-grows-arms
De conferentie zelf kijken:
http://youtu.be/eTVnxaXCLg0
Tweakers.net heeft hier trouwens ook een berichtgeving over (tamelijk slecht helaas, omdat het veel te raden overlaat. Waarschijnlijk hebben ze niet zelf naar de conferentie gekeken):
nieuws: AMD toont ARM-serverchip en kondigt x86-ARM-chips aan
[Reactie gewijzigd door Bohemian op 31 juli 2024 15:27]