Het bedrijf achter Opera heeft versie 21 van de webbrowser vrijgegeven, waarin op Windows de window-manager van Chrome wordt gebruikt. Onder OS X gebruikt Opera 21 een vergelijkbaar framework van Apple.
Versie 21 van de browser was al langer als bèta te downloaden, maar Opera heeft nu de definitieve versie vrijgegeven. Opera 21 introduceert op Windows een nieuwe window-manager, Aura, die ook al in Chrome wordt gebruikt. Volgens Opera biedt Aura betere hardwareversnelling dan de window-manager die tot en met versie 20 werd gebruikt. Op OS X gebruikt Opera 21 het Core Animation-framework van Apple, dat volgens de browsermaker dezelfde voordelen biedt.
Verder heeft Opera een feature toegevoegd die het weer mogelijk maakt om de hele url in de adresbalk te tonen. Standaard toont Opera een versimpelde url, waarbij bijvoorbeeld de 'http://'-protocol-indicator wordt weggelaten. Ook worden bijvoorbeeld Google-url's versimpeld. Wie het wil, kan die optie nu uitschakelen. Volgens Opera gaat het om een functie waar vaak om is gevraagd.
Opera, dat is gebaseerd op dezelfde code als Google Chrome, is verder bijgewerkt naar een nieuwere versie van Chromium, zodat webstandaarden beter ondersteund zouden moeten worden. Ook schaalt de browser beter mee op schermen die op 200% dpi staan ingesteld.