Chrome bevat een bug, waardoor kwaadwillenden gebruikers kunnen afluisteren via de toestemming om de microfoon te gebruiken. Dat werkt ook nog nadat gebruikers het tabblad met de site in kwestie hebben gesloten, via een pop-under.
Ontwikkelaar Tal Ater gaf de bug in september door aan Google, maar nu een fix na vier maanden nog altijd niet in Chrome zit heeft hij een uitleg van de bug op zijn site gezet. Een exploit van de weeffout is niet makkelijk: een kwaadwillende moet de gebruiker zover krijgen om toestemming te geven om de microfoon aan te zetten, iets waar veel gebruikers niet toe genegen zullen zijn.
Als de gebruiker op de site zit of de tab sluit, opent de site een pop-under. Dankzij die pop-under kan de site blijven meeluisteren met de gebruiker. De pop-under is niet actief, maar is wel zichtbaar op de achtergrond.
De bug is volgens Google nog niet gefixt, omdat het nog in onderzoek heeft wat het juiste gedrag is voor de toestemming om de microfoon te gebruiken. Bovendien ziet Google er geen bedreiging in, omdat gebruikers zelf toestemming moeten geven voor het aanzetten van de microfoon.