Asus heeft twee nieuwe geluidskaarten uitgebracht. Met de Xonar D-KARAX richt de fabrikant zich op zang-toepassingen, terwijl de Xonar U7 Echelon Edition een externe usb-kaart voor 7.1-kanaals weergave en met 'Sonic Radar'-technologie is.
De Xonar D-KARAX is een pci-e-audiokaart met Cirrus Logic CS47028C-dsp. De kaart biedt 24bits en 7.1-kanaals 96KHz-weergave en de signal-to-noise-ratio zou 106dB bedragen. De kaart is volgens Asus vooral voor zangers interessant. De fabrikant levert toepassingen mee met voor hen belangrijke effecten als high- en lowpass-filters, dynamic boost en stem-equalizers.
De Xonar U7 Echelon Edition biedt eveneens 24bits 96KHz-output over 7.1-kanaalweergave, maar de signaal-ruisverhouding is bij deze kaart 114dB. Het gaat bij dit model om een externe usb-kaart met s/pdif-interface, twee koptelefoonaansluitingen en line-in. Bovenop zit de volumeregelingen en Asus heeft het hele oppervlak van de camouflage-print voorzien die het altijd bij Echelon-producten toepast.
Voornaamste functionaliteit is de Sonic Radar voor gamers. Hierbij toont de kaart een hud in games, die bepaalde acties die plaatsvinden aangeeft, op basis van de audioinformatie. Daarnaast wordt visueel weergegeven om wat voor acties, zoals voetstappen of geweerschoten, het gaat. Asus levert de kaart inclusief Sonic Studio Pro-suite. Beide kaarten verschijnen binnenkort voor een nog onbekende prijs.